Recenze: Knihy pro dospělé

Fay Weldonová: Po čem ženy touží? Po sexu!

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
zena

Fay Weldonová přichází na trh s knihou Po čem ženy touží, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta. Když se zeptáte žen, po čem skutečně prahnou, na okamžik se zamyslí, a potom přijdou s předběžným seznamem. Na první příčce vede jasně sex. Co bude následovat, se dozvíte v následující recenzi.

 

 

knihaKniha je složena ze dvou částí. První nese název Zdroje štěstí, z nichž se dozvíme něco o tom, po čem ženy skutečně touží. Druhá část Světice a hříšníci nás seznamuje s takovými tématy, jako jsou smrt, ztráta blízké osoby, samota či pocit studu.

Sex, nakupování, čokoláda a další věci. Co však dělat, když se sexu nedostává, rodina se proměnila v peklo na zemi a vy se zase jednou – pochopitelně neúspěšně – pokoušíte zhubnout?

Fay Weldonová je úspěšná britská autorka, která radí, jak se v takových případech chovat. „První dáma literárního feminismu“ vtipně, inteligentně i se šarmem vypráví o ženském hledání štěstí, zákoutích ženského orgasmu a věcech, ke kterým tu a tam muže potřebuje. V Mladé frontě již vyšly knihy Lázeňský dekameron a Deník macechy.

Po čem ženy touží?

Ženy umí být šťastné i spokojené. Když jsou zamilované, když od někoho dostanou květiny či když si koupí nové boty. Jenomže tento báječný pocit štěstí vydrží nějakých deset minut. Potom se dostaví první pochybnosti. Nebude si myslet, že jsem moc tlustá? Nechtěl mi tou kytkou dát sbohem? Nebudou mě ty boty tlačit? A podobné dotazy nám začnou kolovat v hlavě.

Pak přichází za štěstím pocit viny. Co tedy ženám zajistí spokojenost? „Nic, aspoň ne na dobu delší deseti minut.“ Ale už kvůli těm deseti minutám stojí za to žít. A snažíme se přijít na to, jak je co nejvíce prodloužit.

Po čem tedy ženy skutečně touží? Na prvním místě je sex, těsně za ním jídlo, kamarádky, rodina, nakupování a na závěr nechybí ani čokoláda. „Láska“ obvykle zůstává mimo. Buď není v módě, nebo je považována za samozřejmost. Občas se objeví „zamilovanost.“

Hlavní nepřátelé spokojenosti

„Když budete hodná a milá, budete i šťastná a spokojená. A když jste šťastná a spokojená, jste i hodná a milá.“ Zapomeňte na pocit viny a úzkost. Našemu štěstí brání jiní, skuteční nepřátelé, skutečné strasti, které jsme nezavinily samy a jež mají velkou sílu. Věci, které se prostě staly. Překážky, které nám budou stát v cestě: stáří, nemoc, smrt blízké osoby, osamělost, dluhy i zahořklost.

Sex

Příčiny závisti

10 procent žen nikdy nezažije orgasmus
20 procent žen ho zažije jednou za uherský rok
50 procent ho dosáhne občas
20 procent žen ho dosáhne obvykle
10 procent žen ho dosáhne vždycky

Aspoň to tvrdí současné statistiky. Jenže ty se mění. Některé ženy z poslední desetiprocentní kategorie si náhle pohorší: Přítel se vrátil ze služební cesty s plnovousem. Některé ženy, které se zařadily do první skupiny, se přemístí do kategorie prostřední: Našla jsem si někoho nového. Ale celkový obraz je zřejmý. Potěšení, které mužům dopřává příroda ve vrchovaté míře, je ženám propůjčováno pouze zdráhavě.“

(WELDONOVÁ, F.: Po čem ženy touží. Mladá fronta: Praha, 2012.)

Ale takto je to v životě s kdečím. Když něco chcete přespříliš, unikne vám to úplně. Větší šanci, že se dočkáte kýženého výsledku, máte, jestliže k celé věci přistupujete s ledabylou nenuceností.

Kniha Fay Weldonové Po čem ženy touží je určena všem ženám, které se chtějí o svém pohlaví dozvědět co nejvíce. Jak najít v životě to své štěstí, jak dosáhnout orgasmu, jak si vážit svých přátel a spoustu dalších zajímavých věcí líčí autorka vtipně, zároveň však inteligentně a na úrovni. Jsou muži nepostradatelní? Kniha obsahuje i plno osobních zkušeností autorky, jejích přátel či úplně neznámých lidí, na něž autorka narazila. Jde vždy však o příběhy ze života, v nichž se čtenáři mohou ztotožnit.

Knihu Po čem ženy touží vydalo nakladatelství Mladá fronta

 

Komentáře   

 
Michal erekce
0 Kompletni navod pro muzeMichal erekce 2017-11-14 12:05
Panove casto nerozumi partnerkam, zeny naopak sve tajne touhy neprozrazi, coz je skoda. Zde mam podrobny navod na to, co zeny chteji a jak jim to splnit... https://www.erekce.cz/po-cem-zeny-touzi/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení