Ostatní

I vy můžete mluvit jako rozený mluvčí

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
zena
Začátek nového roku je tradičně spjat s různými předsevzetími – někteří si plánují, že zhubnou, omezí kouření nebo si konečně najdou toho pravého partnera, jiní hodlají v novém roce něco udělat se svou kariérou. Úspěchu v práci můžete dosáhnout tím, že budete rozvíjet své komunikační schopnosti, díky čemuž získáte sebevědomí a vyniknete nad ostatními. A to vás naučí kniha Mluvte jako mluvčí, která si získala oblibu nejen u řady českých vrcholových manažerů, ale i u soudců, politiků a mluvčích Policie ČR.

 

Abyste mohli v práci vyniknout, musíte zvládat nejen kvalitní písemný projev, ale i mluvení, při němž zapojujete svou aktivní slovní zásobu. Jedná se o databázi slov a slovních spojení, jejichž počet se u běžného člověka středoškolského vzdělání pohybuje mezi 4000 až 8000 výrazy, což je číslo ve srovnání s naší pasivní slovní zásobou velice malé. Aktivní slovní zásoba se totiž rozvíjí postupně aktivním mluvením, nikoliv čtením knih a psaním.

Vysokoškolsky vzdělaný člověk může proto mít horší slovní projev, než-li prodavači na tržištích, kteří musí na základě svého řečnického umění přimět potenciálního zákazníka koupit jimi nabízené zboží. Tento problém se špatným vyjadřováním se týká nejen menšího počtu slov, ale i jejich opakování, vkládání plevelných slovíček, zakoktávání či špatného formulování myšlenek.

lide


Není divu, že lidé s horšími vyjadřovacími schopnostmi trpí menším sebevědomím a že nedokážou v práci prosadit žádnou ze svých myšlenek, přestože by mohly přinést řadu užitku. Jedinou možností je zkusit na sobě pracovat a vylepšit si svůj slovní projev, což není příliš těžké – stačí touha zdokonalit se a nalézt způsob, jak toto přání realizovat. Jednou z možností je již zmíněná kniha Mluvte jako mluvčí, která přináší první výsledky svým uživatelům již po prvním týdnu.

Kniha, která vyšla již ve třetím rozšířeném vydání, obsahuje celkem 180 lekcí, které obsahují vždy sedm či osm cvičení zaměřených na zlepšení vašeho mluveného projevu, pohotové reakce a vylepšení paměti. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje provádět dvě lekce denně, přičemž vypracování jedné lekce trvá zhruba kolem patnácti minut.

Tuto publikaci lze objednat ve třech různých formátech – jako CD-ROM, knihu či knihu spolu s CD-ROMem. Nyní při objednávce knihy v jakémkoliv formátu získáte zdarma její anglickou verzi, čímž si budete moci procvičit i své vyjadřovací schopnosti v tomto jazyce. Na stránkách věnovaných této publikaci navíc můžete nahlédnout do jedné lekce a vyzkoušet si vybraná cvičení.

Pokud se i vy chcete naučit, jak sebevědomě obhájit své myšlenky a pohotově reagovat v jakékoliv situaci, doporučujeme vám knihu Mluvte jako mluvčí, která vám pomůže v osobním růstu i v poznání sama sebe.

Soutěže

Aktuality

 • Pozvánka na KNIHEX 2019

  V neděli 19. 6. se od 10 do 20 hodin bude konat už šestý knižní jarmark Knihex, který představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci pod širým nebem, tentokrát na novém místě, a to na ostrově Štvanice v okolí Vily Štvanice.

  Číst dál...  
 • Vítězkou 32. ročníku Ceny Jiřího Ortena je Anna Cima

  Letošní 32. ročník Ceny Jiřího Ortena zná svou vítězku – je jí japanoložka Anna Cima, která odbornou porotu zaujala svou knihou o japonském snu Probudím se na Šibuji. Z 22 přihlášených titulů nominovala odborná porota jmenovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů v letošním ročníku do užšího výběru tři knihy: debutový román Anny Cimy Probudím se na Šibuji, knihu pro děti autora Vojtěcha Matochy s názvem Prašina a básnickou sbírku Reál básníka Jana Škroba. Z těchto tří nominací byl vybrán a vyhlášen 9. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha laureát Ceny Jiřího Ortena 2019. Za vítězku, která studijně dlouhodobě pobývá v Japonsku, ocenění převzala ředitelka nakladatelství Paseka, Anna Rezková Horáčková. Vyhlášením provedli herci holešovického divadla Radar.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení