Ostatní

Kniha jako vhodný dárek – s jakou knihu neuděláte?

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Již mnohokrát bylo napsáno, že kniha je velmi vhodným dárkem. Jelikož nabídka se stále rozrůstá, pojďme se společně podívat na možnosti, se kterými chybu neuděláte. Ideální je samozřejmě začít tam, kde mají bohatý výběr, a to na internetovém obchodě Uniknihy.sk. Ten rozhodně nezklame nikoho, a to ať už je vaším cílem nízká cena, žánrová specifikace, nebo příjemný zákaznický přístup.

 

Detektivky a romány

Pokud je oblast, která je dnes tou nejoblíbenější, je to právě tato. Ideální možností, komu můžete tento žánr nabídnout, jsou vaši rodiče. Především ženy mají rády oba tyto žánry. Logicky platí to, že při výběru byste se měli orientovat hlavně podle známých autorů, ale stejně tak podle oblíbeností knih, nebo jejich recenzí. Jedině tak nešlápnete vedle.

Zkuste i knihy naučné

I ty rozhodně mají v sortimentu zajímavých dárků své místo. Pokud budeme konkrétní i v tomto případě, je ideální zaměřit se s výběrem třeba na děti, kterým koupíme kvalitní encyklopedie. Pokud však chceme oslovit dospělého, jsou vhodnou volbou knihy o etnologii, které se zaměřují na studium kultur a společnosti. Ty jsou zajímavou možností pro každého, kdo touží po tom poznat zvyky různých obyvatel, a to nejenom těch, kteří jsou spojeny se současností, ale třeba i s minulostí.  Taková kniha může nejenom výrazně otevřít obzory, ale často může zbořit také četné předsudky, které máme.

Se zvyky jde ruku v ruce i kultura

Pokud je s obyvatelstvem a jeho zvyky něco doslova přímo spjaté, je to určitě i kultura. Ta dnes může mít mnoho podob, a to nejenom v podobě hudby, ale třeba i v podobě památek, nebo historických artefaktů. Je-li ve vaší rodině někdo, koho tento směr zabývá, potom nabídku najdete ZDE. I kulturologie je totiž oblastí, která je nesmírně zajímavým žánrem, se kterým zaručeně chybu neuděláte. Tím si buďte jisti.

Soutěže

Aktuality

 • Beseda s Alenou Mornštajnovou v malebném Českém Krumlově

  29. května 2018 se konala beseda a autorské čtení české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Příjemný večer si její čtenáři užili v prostorách kavárny Egon Schiele Art Centrum, kde se sešli nad kávou i vínem.

  Číst dál...  
 • Crwecon – Komiksový festival 2018

  Ano, už po třinácté tu máme nejstarší český komiksový festival – Crwecon! Nový ročník se koná v sobotu 9. 6. – a abychom překonali smolnou třináctku, rozhodli jsme se akci udělat zase o něco větší a zajímavější!

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení