Recenze: Odborná literatura

PILATES ANATOMIE

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Kniha PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce obsahuje detailní popisy provedení cviku, instrukce krok za krokem a úchvatné barevné anatomické ilustrace, díky nimž vidíte, jak pracují klíčové svaly a jak mohou varianty nebo menší úpravy cviku ovlivnit efektivitu cvičení. Real Isacowitz a Karen Clippinger jsou autoři, kteří patří mezi nejrespektovanější osobnosti ve světě pilates a v této knize spojili svou vášeň a cit pro srozumitelné vyjadřování. Knihu vydalo nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media.


knihaV knize naleznete pětačtyřicet původních cviků na podložce Josepha Pilata, díky kterým si vytvarujete tělo, stabilizujete střed těla, zlepšíte rovnováhu a pružnost.

Součástí knihy jsou i techniky pro správné dýchání, koncentraci a uvědomění si sebe samých. Lépe pochopíte, proč je propojení dýchání, držení těla, pozice a pohybu u pilates zcela nezbytné.

Pilates je systém fyzického a duševního formování, který může nejen zvětšit vaši fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci, ale rovněž zmírnit stres, zlepšit duševní koncentraci a pečovat o nově nabytý pocit pohody. Pilates je určen pro každého.

V publikaci se nachází původní název cviku, který použil Joseph Pilates ve své knize Return to Life Trough Controlog. V některých případech je použit alternativní název v závorce, jelikož se častěji používá jednou nebo více tréninkovými školami.

Cviky jsou rozděleny na začátečnické, středně pokročilé nebo pokročilé podle obtížnosti a složitosti. Individuální rozdíly však velmi ovlivňují obtížnost cviku.

U každého cviku jsou uvedeny základní kroky pro správné provedení cviku spolu se souvisejícím modelem pro dýchání. Tyto kroky jsou doprovázeny ilustracemi pro srozumitelnější pochopení.

U každého cviku je uveden seznam cílových a přidružených svalů potřebných pro provedení daného cviku. Tato kniha se z důvodu zjednodušení zaměřuje pouze na klíčové svaly páteře, kyčle, kolen, kotníku, ramene a lokte.

U každého cviku jsou uvedeny pokyny, které mají pomoci se správným provedením cviku s optimální technikou. Dále kniha obsahuje nejrůznější poznámky ke cviku, modifikaci a varianty.

Kniha je určena pro instruktory pilates, středně pokročilé i začátečníky, ale také pro fyzioterapeuty.

Ukázka z knihy:

Protažení zad vleže na břiše

Provedení

1.Výchozí pozice. Lehněte si na břicho a položte čelo na podložku. Paže jsou natažené podél těla a dlaně do stehen. Nohy by měly být u sebe a chodidla mírně protažená.
2.Vydechněte. Zvedněte hlavu, horní a střední část trupu z podložky, zatímco nohy jsou stále u sebe a pažemi tlačíte do stehen. Viz hlavní ilustrace.
3.Nadechněte se. Pomalu pokládejte trup a hlavu do výchozí pozice. Opakujte 10 x.
(ISACOWITZ, Real a CLIPPINGER, Karen. PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce. Brno: CPress, 2012.)

Real Isacowitz je světově proslulým cvičitelem i učitelem pilates. Má za sebou třicet let zkušeností se cvičením pilates a je předním lektorem a učitelem na různých sympoziích, univerzitách a ve fitness centrech po celém světě. V roce 1989 založil organizaci Body Arts and Science International (BASI Pilates), jež se stala jednou z největších vzdělávacích organizací pilates na světě.

Karen Clippinger je profesorkou na Kalifornské státní univerzitě na Long Beach, kde vyučuje funkční anatomii tance, postavení těla, pilates a další vědecké taneční kurzy. Pracuje rovněž na fakultě BASI Pilates, kde vede lektorské kurzy pilates.

Knihu PILATES ANATOMIE Váš ilustrovaný průvodce cvičením na podložce vydalo nakladatelství CPress

 

Soutěže

Aktuality

 • Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

  Číst dál...  
 • Více času na čtení (tentokrát trochu jinak) O poslechu audioknih a možnosti žít za dva

  Na podzim roku 2015 zahájilo internetové knihkupectví Martinus kampaň zvanou Více času na čtení. Ta se v principu odrážela od skutečnosti, že rozbalit si na Vánoce darovanou knihu je jedna věc, ale mít čas si ji skutečně přečíst, to už je věc jiná.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení