Komiksy

Zasmějte se s Futuramou

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
ilustrace
Patříte stejně jako já k milovníkům animovaného seriálu Futurama? A máte rádi humor Matta Groeninga, který vytvořil celosvětově známé postavičky Simpsonových? Pak byste si neměli nechat ujít komiks Futurama – (P)ohyby v čase, který nedávno vydalo nakladatelství Jota.

 

Pokud slyšíte název Futurama poprvé, měla bych vás nejdříve obeznámit s hlavními hrdiny. Těmi je poněkud hloupý poslíček Phillip J. Fry, který roku 1999 (ne)šťastnou náhodou skončí v laboratoři, kde je zmražen až do roku 3000. Tehdy – o tisíc let později - se ocitne v New Yorku budoucnosti. Setká se se svým praprapra… prasynovcem profesorem Farnsworthem, který vlastní doručovatelskou firmu Planet Express. Ten smolaře Frye zaměstná, a tak se náš poslíček setkává s dalšími zaměstnanci této podivné firmy. S jednookou mutantkou Leelou, s robotem Benderem, profesorovým klonem Cubertem a dalšími mimozemskými tvory obývajícími naši planetu a vůbec celou galaxii.

obal komiksuA jak to už bývá, tito tvorové mezi sebou rádi válčí za pomoci nejnovějších technologií, mají své radosti i strasti… a hlavně je s nimi veliká legrace. Spolu s Fryem a dalšími zaměstnanci Planet Express budete cestovat na různé planety, které jsou obývané všelijakými kreaturami, dokonce se s nimi budete moci podívat do minulosti. A právě cesta časem je hlavním tématem našeho komiksu (P)ohyby v čase

Celé vyprávění je rozděleno do čtyř kapitol, přičemž ona první může fungovat jako samostatný příběh. Nejdříve se podíváte do různých škol, do nichž budou muset naši hlavní hrdinové nedobrovolně nastoupit, a poté budete svědky záchrany celého vesmíru, z něhož kvůli fatální chybě profesora Farnswortha zmizí všechny živé bytosti – lidé, roboti, mutanti i mimozemšťané – a přemístí se do pravěku.

Přesuny v čase vás zavedou nejen do éry dinosaury… a třeba zjistíte, jak to bylo s olympskými bohy a nebo s válkou v roce 1915. Přestože se hlavní děj tříští do několika různých časoprostorů, stále budete v obraze a nakonec vás čeká úžasný konec, který dopadne – jak jinak – happy endem. Tedy ne tak docela pro dva hrdiny, ale to si už sami můžete dočíst a doprohlížet v samotném komiksu.

Sama jsem nejdříve přistupovala k tomuto komiksu s obavami, zda se u něj budu moci pobavit stejně jako při sledování televizního zpracování. Ale ihned po přečtení první „bubliny“ jsem věděla, že si při čtení a prohlížení obrázků užiji spoustu zábavy. A tak není divu, že se na mě všichni v mém okolí podivně dívali, když jsem se zničehonic nahlas rozesmála a pak jim nahlas předčítala hlášky typu „Neklaď mi do mozku vajíčka!“ nebo „Co toho Zoidberga žere? – Vypadá to na velociraptora“.

Komiks (P)ohyby v čase doporučuji všem fanouškům Futuramy i milovníkům vtipných komiksů s prvky sci-fi. A doufám, že nezůstane pouze u vydání jednoho dílu, ale že se budeme moci těšit i na další dobrodružství s Fryem, Leelou i Benderem.

Komiks Futurama – (P)ohyby v čase vydalo nakladatelství Jota

Komentáře   

 
Petr Novák
0 RE: Zasmějte se s FuturamouPetr Novák 2011-03-19 08:56
Futurama je skvělej seriál.KOmiks se taky povedl, ale přiznám se, že jednička se mi líbila zatím nejvíc. Kdo má rád Groeningův smysl pro humor,neměl by si nechat ujít Simpsonovy - komiks myslim vydal nedávno Crew
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 RE: RE: Zasmějte se s FuturamouMarta Šimečková 2011-03-19 10:30
Ono to možná bude tím, že první díl tvořily příběhy, které na sebe navazovaly, zatímco v těch ostatních jde o jednotlivé kapitolky, které nespojuje jedna dějová linie. Ale mně se líbila i dvojka a trojka, vždycky jsem se u nich pořádně zasmála :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 RE: RE: Zasmějte se s Futuramouadmin 2011-03-22 09:48
Mne se libily vsechny dily :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

  Číst dál...  
 • Více času na čtení (tentokrát trochu jinak) O poslechu audioknih a možnosti žít za dva

  Na podzim roku 2015 zahájilo internetové knihkupectví Martinus kampaň zvanou Více času na čtení. Ta se v principu odrážela od skutečnosti, že rozbalit si na Vánoce darovanou knihu je jedna věc, ale mít čas si ji skutečně přečíst, to už je věc jiná.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení