Komiksy

Zasmějte se s Futuramou

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
ilustrace
Patříte stejně jako já k milovníkům animovaného seriálu Futurama? A máte rádi humor Matta Groeninga, který vytvořil celosvětově známé postavičky Simpsonových? Pak byste si neměli nechat ujít komiks Futurama – (P)ohyby v čase, který nedávno vydalo nakladatelství Jota.

 

Pokud slyšíte název Futurama poprvé, měla bych vás nejdříve obeznámit s hlavními hrdiny. Těmi je poněkud hloupý poslíček Phillip J. Fry, který roku 1999 (ne)šťastnou náhodou skončí v laboratoři, kde je zmražen až do roku 3000. Tehdy – o tisíc let později - se ocitne v New Yorku budoucnosti. Setká se se svým praprapra… prasynovcem profesorem Farnsworthem, který vlastní doručovatelskou firmu Planet Express. Ten smolaře Frye zaměstná, a tak se náš poslíček setkává s dalšími zaměstnanci této podivné firmy. S jednookou mutantkou Leelou, s robotem Benderem, profesorovým klonem Cubertem a dalšími mimozemskými tvory obývajícími naši planetu a vůbec celou galaxii.

obal komiksuA jak to už bývá, tito tvorové mezi sebou rádi válčí za pomoci nejnovějších technologií, mají své radosti i strasti… a hlavně je s nimi veliká legrace. Spolu s Fryem a dalšími zaměstnanci Planet Express budete cestovat na různé planety, které jsou obývané všelijakými kreaturami, dokonce se s nimi budete moci podívat do minulosti. A právě cesta časem je hlavním tématem našeho komiksu (P)ohyby v čase

Celé vyprávění je rozděleno do čtyř kapitol, přičemž ona první může fungovat jako samostatný příběh. Nejdříve se podíváte do různých škol, do nichž budou muset naši hlavní hrdinové nedobrovolně nastoupit, a poté budete svědky záchrany celého vesmíru, z něhož kvůli fatální chybě profesora Farnswortha zmizí všechny živé bytosti – lidé, roboti, mutanti i mimozemšťané – a přemístí se do pravěku.

Přesuny v čase vás zavedou nejen do éry dinosaury… a třeba zjistíte, jak to bylo s olympskými bohy a nebo s válkou v roce 1915. Přestože se hlavní děj tříští do několika různých časoprostorů, stále budete v obraze a nakonec vás čeká úžasný konec, který dopadne – jak jinak – happy endem. Tedy ne tak docela pro dva hrdiny, ale to si už sami můžete dočíst a doprohlížet v samotném komiksu.

Sama jsem nejdříve přistupovala k tomuto komiksu s obavami, zda se u něj budu moci pobavit stejně jako při sledování televizního zpracování. Ale ihned po přečtení první „bubliny“ jsem věděla, že si při čtení a prohlížení obrázků užiji spoustu zábavy. A tak není divu, že se na mě všichni v mém okolí podivně dívali, když jsem se zničehonic nahlas rozesmála a pak jim nahlas předčítala hlášky typu „Neklaď mi do mozku vajíčka!“ nebo „Co toho Zoidberga žere? – Vypadá to na velociraptora“.

Komiks (P)ohyby v čase doporučuji všem fanouškům Futuramy i milovníkům vtipných komiksů s prvky sci-fi. A doufám, že nezůstane pouze u vydání jednoho dílu, ale že se budeme moci těšit i na další dobrodružství s Fryem, Leelou i Benderem.

Komiks Futurama – (P)ohyby v čase vydalo nakladatelství Jota

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení