Komiksy

Komiksy: Debbie Tun – Když se introvertka vdá

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
5

A byla svatba. A ne jen tak ledajaká. Věrnost a věčnou lásku si slíbili dva po uši zamilovaní lidé. Jednou z nich je milovnice knih, známá ilustrátorka, která nejraději kreslí, pije čaj a pobývá v přírodě. Jaké to je, když do bubliny introverta vstoupí někdo další? Ve svých milých a vtipných komiksových memoárech autorka Deborah „Debbie“ Tungová poodhaluje své soužití s manželem Jasonem.

  

kdyz-se-introvertka-vdaV útlé publikaci Deborah Tungová nechává čtenáře nahlédnout do svého vztahu s manželem. Když se introvertka vdá je ilustrovaným příběhem manželství, ke kterému patří to dobré i to špatné. Mladá dvojice se vzala před šesti lety a sdílí okamžiky ze svého života. Navenek působí příjemně a uvolněně. Doma se proměňují ve dva zábavné podivíny, kteří milují samotu a knihy. A nestydí se před sebou za různé zvuky, názory a zvyklosti.

 

Prostřednictvím líbivých ilustrací mohou čtenáři spatřit reálné a živé záblesky ze soužití mladé dvojice. Tyto záblesky mohou být čtenářům blízké i vzdálené, podle toho nakolik se jejich život podobá životu autorky, ale rozhodně umí pohladit na duši a pobavit. Deborah Tungová sdílí příjemné okamžiky z jejich života i ty chvíle, o kterých se ve slušné společnosti nehodí nahlas zmiňovat.

 

Knihu Když se introvertka vdá jsem přečetla za jedno odpoledne a vykouzlila mi úsměv na tváři. Párkrát jsem se nahlas zasmála a napila se kávy. A pak přišel na řadu přítel, který knihou prolistoval a občas mi s tichým uchechtnutím ukázal, co máme v našem vztahu stejné jako tento pár. Prostě jsou nám tak podobní! A to zjištění je příjemné a legrační současně.

 

Proto si myslím, že kniha své fanoušky najde především mezi páry, které sdílejí podobný vztah, introverzi alespoň jedné polovičky páru nebo životní styl autorky. Pro ostatní nebude svět na ilustracích tak moc vtipný a hladící na duši. Vztahy jsou různé, ne v každém se najde umělecká introvertní duše. A autorka popisuje navíc jeden z těch velmi harmonických soužití. Pozitivno jejich vztahu z ilustrací naprosto vyzařuje a poslední stránky jsou jen korunovací jejich příběhu lásky.

 

Možná i proto mi obecně připadá univerzálnější, údernější a vtipnější autorčina předchozí tvorba – Introvertka v hlučném světě a Ze života knihomolky. Některé z obrázků z těchto knih si vybavím dodnes, u publikace Když se introvertka vdá mi jich tolik v hlavě nezůstalo.

 

Nejvíc mě pobavil měsíční rozpočet s nelimitovanou částkou na nákup knih. A nejvíc zahřál u srdce obrázek dvojice zachumlané večer do deky. Ostatní obrázky si už tak moc zřetelně nevybavím.Možná pro mě nejsou tak překvapivé, možná jsem se na ně tolik nesoustředila, možná část z nich byla spíše klišé. A to může být kamenem úrazu pro čtenáře. Zkrátka pro někoho se tato kniha může stát srdeční záležitostí, pro druhého šedým průměrem.

 

Za mě je i přes výše uvedené kniha určitě sladká, romantická a zábavná. Jen dlouho nevydrží. Za hodinku už možná nebude, co dalšího si prohlížet a číst. Na druhou stranu může být krásnou připomínkou toho, co může být na vztahu roztomilé, intimní a komické. A občas není na škodu si to více uvědomit.

 

Knihu doporučuji všem introvertům, kteří chtějí strávit příjemné odpoledne či večer nad milou knihou se šálkem dobré kávy či čaje. Třeba vás napadne další příběh, který by se mohl do knížky připsat na základě toho vašeho.

 

Název: Když se introvertka vdá

Originální název:HappilyEverAfter&Everything In Between

Edice:/

Autor: Debbie Tung

Překlad: Marie Těthalová

Nakladatelství: Portál

Místo vydání: Praha

Rok vydání: 2020

Vydání: 1.

Počet stran: 160

ISBN: 978-80-262-1643-8

 

Komentáře   

 
Ter.ZItkova
0 SuperTer.ZItkova 2021-02-16 09:54
Já sice typický introvert nejsem, ale tenhle komiks mě moc baví! Díky za super recenzi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Duna potřetí

  Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.

  Číst dál...  
 • Vlastislav Toman odešel, Hadži zůstává

  Ráno 11. května 2022 se na facebookovém profilu Nakladatelství Josef Vybíral objevila smutná zpráva – v nedožitých třiadevadesáti letech odešel dlouholetý (1956-1992) šéfredaktor ábíčka Vlastislav Toman.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení