Komiksy

Green Lantern se mstí

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Zelený prsten umožňující svému nositeli ovládnout všechny fyzikální síly světa. To je sen každého čtenáře znalého příhod Green Lanternů, tj. ochránců světa, kteří musí bojovat proti všemu zlu pocházejícímu ze Země i z jiných planet. A takovým ochráncem je i Hal Jordan, Green Lantern sektoru 2814, jenž je hlavním hrdinou komiksové knihy Green Lantern: Pomsta Green Lanternů.komiksGeoff Johns v ní navázal na sérii Green Lantern: Rebirth, v níž hlavní hrdina pod vlivem parazitické entity Parallex zabil sbory Green Lanternů, mezi nimi i řadu svých přátel, a málem zničil celý vesmír. Nyní se musí vypořádat s pocitem viny i s nepřátelskými reakcemi svého okolí, jež mu stále připomíná krvavou minulost. 

V trojici příběhů se tak Hal Jordan představí jako zlomený hrdina trpící výčitkami svědomí, který se snaží vylepšit si reputaci. Nejprve bude muset porazit Morgulova syna a jeho parazitické rostliny za pomoci Green Arrowa, pak spolu s drsným Batmanem ovládnout tetovaného muže, jenž umí oživit své kérky. Vše vyvrcholí až třetím příběhem, jenž je nejpropracovanější a v němž nalezneme nejvíce odkazů na Green Lanternovu minulost – Jordan bude muset vniknout na planetu člověkolovců, kde ho čeká velké překvapení v podobě přeživších Green Lanternů, o nichž si myslel, že je zbavil života...

Všechny příběhy mají jedno společné, a to minulost hlavního hrdiny. Ve všech se bude muset střetnout se starými nepřáteli a vypořádat se s pocitem viny. Jinak tato kniha svět Green Lanternů příliš neobohacuje. Bohužel. Řadí se spíše ke slabším kouskům, které čtenář rychle přelouská, ale nezanechá v něm hlubší rýhu a už vůbec ne nutkání, aby se k němu po čase strávil. Jediné, co úroveň knihy trochu zvyšuje, je poslední příběh, jenž dal také celému soubornému vydání název. Až se zdá, že první dva příběhy s neucelenými příběhy a téměř nulovou pointou, spočívající v nadělání binčíku a následném odstranění jeho původce, klidně mohly být vypuštěny.

A ještě jedno upozornění: kniha je určena výhradně pro ty, kteří znají historii Green Lanternů, zvláště Hala Jordana; v opačném případě se v ní budete spíše ztrácet. Pro mě jde o jednu z nejslabších komiksových knih z dílny DC, které zatím u nás vyšly pod záštitou nakladatelství BB/art. 

Komiks doporučuji příznivcům Green Lanterna, kteří by si jej neměli nechat ujít zvláště kvůli příběhu Pomsta Green Lanternů. Ostatní čtenáři milující superhrdinovské příběhy by se měli zaměřit spíše na jiné knihy, jimiž nás zásobuje BB/art a jež dozajista uspokojí jejich čtenářský apetit daleko vydatněji.

Komiks Green Lantern: Pomsta Green Lanternů vydalo nakladatelství BB/art

il

Soutěže

Aktuality

 • Více času na čtení (tentokrát trochu jinak) O poslechu audioknih a možnosti žít za dva

  Na podzim roku 2015 zahájilo internetové knihkupectví Martinus kampaň zvanou Více času na čtení. Ta se v principu odrážela od skutečnosti, že rozbalit si na Vánoce darovanou knihu je jedna věc, ale mít čas si ji skutečně přečíst, to už je věc jiná.

  Číst dál...  
 • Laureátkou 33. ročníku Ceny Jiřího Ortena je Hana Lehečková s novelou Svatá hlava nabízející ponor do „slabé" duše

  V pořadí 33. ročník Ceny Jiřího Ortena (CJO) pro mladé talentované autory do 30 let zná svou vítězku. Je jí literární redaktorka, spisovatelka a dramatička Hana Lehečková, která odbornou porotu jmenovanou Svazem českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) upoutala svou novelou Svatá hlava. Kniha vyšla v nakladatelství Vyšehrad v roce 2019 a čtenáři předkládá zápisky schizofrenika žijícího v pohraniční vesnici. Autorka prostřednictvím této perspektivy důmyslně ohledává vnitřní i vnější okraje nemocného světa, ale i naší "normálnosti". Slavnostní vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020 spojené s autorským čtením tří autorů nominovaných do užšího výběru proběhlo 15. září od 17 hodin v Zrcadlové kapli Národní knihovny v pražském Klementinu.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení