Komiksy

Green Lantern se mstí

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Zelený prsten umožňující svému nositeli ovládnout všechny fyzikální síly světa. To je sen každého čtenáře znalého příhod Green Lanternů, tj. ochránců světa, kteří musí bojovat proti všemu zlu pocházejícímu ze Země i z jiných planet. A takovým ochráncem je i Hal Jordan, Green Lantern sektoru 2814, jenž je hlavním hrdinou komiksové knihy Green Lantern: Pomsta Green Lanternů.komiksGeoff Johns v ní navázal na sérii Green Lantern: Rebirth, v níž hlavní hrdina pod vlivem parazitické entity Parallex zabil sbory Green Lanternů, mezi nimi i řadu svých přátel, a málem zničil celý vesmír. Nyní se musí vypořádat s pocitem viny i s nepřátelskými reakcemi svého okolí, jež mu stále připomíná krvavou minulost. 

V trojici příběhů se tak Hal Jordan představí jako zlomený hrdina trpící výčitkami svědomí, který se snaží vylepšit si reputaci. Nejprve bude muset porazit Morgulova syna a jeho parazitické rostliny za pomoci Green Arrowa, pak spolu s drsným Batmanem ovládnout tetovaného muže, jenž umí oživit své kérky. Vše vyvrcholí až třetím příběhem, jenž je nejpropracovanější a v němž nalezneme nejvíce odkazů na Green Lanternovu minulost – Jordan bude muset vniknout na planetu člověkolovců, kde ho čeká velké překvapení v podobě přeživších Green Lanternů, o nichž si myslel, že je zbavil života...

Všechny příběhy mají jedno společné, a to minulost hlavního hrdiny. Ve všech se bude muset střetnout se starými nepřáteli a vypořádat se s pocitem viny. Jinak tato kniha svět Green Lanternů příliš neobohacuje. Bohužel. Řadí se spíše ke slabším kouskům, které čtenář rychle přelouská, ale nezanechá v něm hlubší rýhu a už vůbec ne nutkání, aby se k němu po čase strávil. Jediné, co úroveň knihy trochu zvyšuje, je poslední příběh, jenž dal také celému soubornému vydání název. Až se zdá, že první dva příběhy s neucelenými příběhy a téměř nulovou pointou, spočívající v nadělání binčíku a následném odstranění jeho původce, klidně mohly být vypuštěny.

A ještě jedno upozornění: kniha je určena výhradně pro ty, kteří znají historii Green Lanternů, zvláště Hala Jordana; v opačném případě se v ní budete spíše ztrácet. Pro mě jde o jednu z nejslabších komiksových knih z dílny DC, které zatím u nás vyšly pod záštitou nakladatelství BB/art. 

Komiks doporučuji příznivcům Green Lanterna, kteří by si jej neměli nechat ujít zvláště kvůli příběhu Pomsta Green Lanternů. Ostatní čtenáři milující superhrdinovské příběhy by se měli zaměřit spíše na jiné knihy, jimiž nás zásobuje BB/art a jež dozajista uspokojí jejich čtenářský apetit daleko vydatněji.

Komiks Green Lantern: Pomsta Green Lanternů vydalo nakladatelství BB/art

il

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení