Komiksy

Plačící drak, to je akční komiks s prvky erotiky

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
il

Čeští čtenáři se v poslední době konečně seznamují s uměním japonské mangy. Nakladatelství Crew totiž začalo vydávat několik sérií tohoto druhu komiksů, a to Naruto, Zápisník smrti (Death Note) a Plačícího draka (Crying Freeman). Právě poslední jmenovaná série se nedávno dočkala druhého dílu. Pojďme se na něj nyní blíže podívat.komiksDěj začíná v okamžiku, kdy se krásnou Emu Hino pokusí zabít banda nájemných vrahů. Jde totiž o dívku, na kterou byla vypsána obrovská odměna, a tak ji hledá celé Japonsko. Vypátrat se ji snaží vdova po místním mafiánovi, která nedokáže přenést přes srdce, že by zůstala manželova smrt nepomstěna. Naštěstí je křehké Emu stále v patách také její milenec Freeman zvaný také Plačící drak, který ji dokáže zachránit před jakýmkoliv nebezpečím. Sám je totiž nejlepším vrahem tajné organizace Sto osm draků.

Dá se říci, že je Freeman nepřemožitelný, o čemž se ve druhém dílu lehce přesvědčíme. Tentokrát se mu postaví do cesty jak cizí zabijáci, například smyslná Kiche oděná v lehce elektrickém oblečku, nebo (už o něco méně smyslná) Paj Ja Šan, obtloustlá ženština, která touží stanout v čele Sto osmi draků. Tato postavička (pokud zde vůbec mohu užít toto zdrobnělé slovo) se překvapivě stane důležitou osobou, doprovázející pak Freemana i do třetího dílu. Jak se bude její úloha dál vyvíjet, se můžeme zatím jen dohadovat.

Důležitou proměnou v tomto příběhu projde postava Emu Hino. Ta byla dosud spíše ušlápnutou myší, která slepě následovala svého milého na strastiplné cestě plné mrtvol. Nyní se však ukáže, že si skutečně zaslouží být ženou Plačícího draka, když se rozhodne pro dobrovolnou smrt raději, než aby skončila v rukou pronásledovatelů. (Čtenáře zde musím uklidnit, že jde naštěstí jen o test její loajálnosti vůči organizaci, nikoliv o skutečný odchod z tohoto – nebo spíše komiksového – světa.) Proměna je tu symbolizována i rituálem, kterým Emu projde, a to potetováním těla obrázky tygra. Svou statečností si tato dívka získá všechny ve svém okolí, a tak se může stát Freemanovou zákonitou ženou. Jenomže jejich společná cesta životem nemá zrovna na růžích ustláno...

Čtenáře ve druhém dílu čeká řada akčních situací, v nichž se mohou těšit na souboje muž proti muži i na hromadné bitky. Probíhat budou na ulicích i v interiérech klasických japonských stavení, také na úpatích vysokých hor, pod mořskou hladinou nebo nad ní na ponorce. Autoři Kazuo Koike a Rjóiči Ikegami opět ukázali světu, že zvládají vskutku bravurním způsobem propojit napínavé honičky a souboje spolu s erotickými pasážemi, které vynikají něžnou smyslností.

Druhý díl stejně jako ten předchozí končí uprostřed dalšího napínavého dobrodružství, na které se Freeman spolu se svými blízkými vydává. Jak to vše skončí, ukáže až třetí díl. Za všechny příznivce mangy doufám, že se ho dočkáme co nejdříve.

Komiks Plačící drak 2 vydalo nakladatelství Crew

il

 

Soutěže

Aktuality

 • Laureátkou 33. ročníku Ceny Jiřího Ortena je Hana Lehečková s novelou Svatá hlava nabízející ponor do „slabé" duše

  V pořadí 33. ročník Ceny Jiřího Ortena (CJO) pro mladé talentované autory do 30 let zná svou vítězku. Je jí literární redaktorka, spisovatelka a dramatička Hana Lehečková, která odbornou porotu jmenovanou Svazem českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) upoutala svou novelou Svatá hlava. Kniha vyšla v nakladatelství Vyšehrad v roce 2019 a čtenáři předkládá zápisky schizofrenika žijícího v pohraniční vesnici. Autorka prostřednictvím této perspektivy důmyslně ohledává vnitřní i vnější okraje nemocného světa, ale i naší "normálnosti". Slavnostní vyhlášení Ceny Jiřího Ortena 2020 spojené s autorským čtením tří autorů nominovaných do užšího výběru proběhlo 15. září od 17 hodin v Zrcadlové kapli Národní knihovny v pražském Klementinu.

  Číst dál...  
 • Země skrytých úsměvů

  Kniha Země skrytých úsměvů přináší 30 povídek 30 současných českých spisovatelů, spjatých s Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě + navíc texty tří již nežijících autorů. Povídky jsou žánrově i tematicky pestré, zrovna tak jako je pestrá současná česká literatura.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení