Komiksy

Garfielda není nikdy dost

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
garf

Nakladatelství Crew nyní vydalo 33. knihu sebraných Garfieldových stripů z dílny Jima Davise, tentokrát s názvem Garfield žije plnými doušky. Těšit se v ní můžete na rozličná dobrodružství hlavní postavy, kocoura Garfielda, spolu s jeho páníčkem Jonem Arbucklem.komiksFanoušci kocoura Garfielda už asi tuší, jaké příhody budou v komiksu obsaženy. Samozřejmě tu bude hlavně řešen vztah mezi kocourem a jeho pánem, který svého mazlíčka nezvládá. Garfield toho samozřejmě rád využívá ve svůj prospěch, a tak neváhá udělat si třeba z Jonova kartáčku na zuby škrábátko na záda nebo překazit mu několikrát za sebou rande. Dokazuje tak na každém kroku pravdivost svých slov: „Kočku nevycvičíte. Kočka vycvičí vás.“ A nebo také: „Kočky jsou záhadná stvoření. Kdysi dávno někdo ztratil návod k jejich použití.“

Garfield se chová majetnicky nejen k Jonovi, ale také k potrhlému psovi Odiemu. Toho neustále pokouší, nečastěji tím, že ho odněkud shazuje nebo že ho „přátelsky“ nakopne (třeba ze soboty si Garfield udělá den kopání Odieho přes celou místnost). Tentokrát se do popředí dostává i Odieho jazyk, třeba když má Garfield noční můru o jeho délce nebo když mu ho – tentokrát ne ve snu, ale ve skutečnosti (tedy té komiksové) – nechá ztuhnout za pomoci škrobu.

Ke slovu se více dostávají i další okrajové postavičky, třeba kocour Béda, který navštěvuje „soukromou Garfieldovu školu“, nebo starý známý Nermal, utahující si z Garfieldova pokročilého věku (zde jen prozradím, že Garfield bude v jednom stripu slavit své narozeniny; neprozradím ale kolikáté). Velká část stripů se zabývá i Garfieldovým a Jonovým soužitím s dalšími tvorby, a to s myškami, mouchami a především pavouky.

Dá se říci, že název této knihy je skutečně výstižný, ačkoliv by se dal aplikovat na všechny části komiksové série. Garfield je kocour, který si užívá života každým dnem. Sice je občas pesimisticky naladěný (především když musí ráno brzo vstávat), ale jinak si dělá vždy jen to, co sám chce. Miluje spánek, dobré jídlo, televizi, Jonovo oblíbené křeslo... a samozřejmě i svého plyšového medvídka (tentokrát se však objevuje ve stripech minimálně). Volné chvilky tráví samozřejmě i kočkováním se svým páníčkem, hrou karet s myškami nebo pobíjením otravných pavouků novinami (pro ochránce zvířat mám uklidňující zprávu, že ve stripech žádný pavouk ani jiné zvíře k újmě nepřijde, neboť tito vždy všechny Garfieldovy pokusy o zneškodnění přežijí).

Komiks Garfield žije plnými doušky úspěšně navazuje na předchozí díly, a tak jej vřele doporučuji všem milovníkům tohoto chlupatého kocoura a jeho příběhů, u nichž se skvěle pobavíte.

il


„Tma, déšť, deprese... To můžeme jít klidně zpátky do postele.“
„Ideální počasí.“

„Psi mají jednu chybu. Nedají se vypnout.“


Komiks Garfield žije plnými doušky vydalo nakladatelství Crew

 

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení