Knižní novinky

Nakladatelství Panteon po famózním úspěchu Stoletého staříka chystá další světové bestsellery

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
zena

Pokud už se rozhodnete vstoupit na vysoce konkurenční tuzemský knižní trh, musíte mít eso, ale lépe tři, v rukávu, výdrž a profilaci, míní mladoboleslavský nakladatel Roman Schmidt. Jeho knižnímu „labelu“ Panteon se podařilo prorazit u čtenářů hned napoprvé.knihaRomán švédského spisovatele Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, se stal i v Česku bestsellerem. A to nejen v knižním vydání, jehož prodeje už nyní atakují hranici 30 tisíc kusů: titul je nejprodávanější audioknihou, jež vyšla u nás vůbec poprvé souběžně s knihou. E-kniha od prosince vede mezi poptávakmi u největšího českého distributora e-knih Kosmas. Další tuzemské ocenění pro Stoletého staříka přišlo z Českého rozhlasu Praha. Jeho dramaturgy svižně napsaná groteska zaujala natolik, že román nabídne od letošního srpna jako četbu na pokračování.

Nakladatelství Panteon však letos nabídne další neméně poutavé tituly, všechny v duchu svého motta „vydáváme aktuální literární špičku“. K nejzajímavějším položkám edičního plánu patří na listopad plánovaný Neviditelný strážce. Jde o s napětím očekávaný první díl trilogie Baztán baskické autorky Dolores Redondo, která je označována za budoucí královnu evropské detektivky. „Dolores Redondo je po Stiegu Larssonovi dalším velkým objevem tohoto žánru,“ říká o autorce producent larssonovských filmů Peter Nadermann, který okamžitě koupil práva k celé trilogii. V té se mísí současné reálie kraje kolem řeky Baztán s prvky baskické mytologie, to vše lemované záhadnými vraždami mladých dívek. Další informace: http://www.facebook.com/knihypanteon


Ještě před Strážcem vyjde v květnu Vodní labyrint - mezinárodní bestseller španělského „Dana Browna“, spisovatele, scenáristy, komentátora a pedagoga Erica Frattiniho, ve kterém mladý archeolog podniká cestu kolem světa, aby rozluštil záhadu zděděného rukopisu.

Říjen bude v Panteonu ve znamení nejlepší britské detektivky roku 2012 od skotské autorky Denise Miny. Její předposlední úspěšná kniha Konec vosí sezóny, jež získala Theakstons Old Peculier crime novel of the year award, představuje vyšetřovatelku Alex Morrowovou, řešící brutální vraždu své dávné přítelkyně ze školy.

V prosinci pak mezi čtenáře zamíří úspěšná prvotina stockholmského studenta kriminologie a vycházející hvězdy švédské krimi Christoffera Carlssona Případ Vincent Franke. Skandinávská média píší o drsném noirovém příběhu ze „stockholmského feťáckého polosvěta“. 

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení