Knižní novinky

Lucie Bílá - Život je jen náhoda

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
kniha

31. října 2012 byla v odpoledních hodinách slavnostně představena a uvedena knižní novinka Nakladatelství Fragment „Lucie Bílá – Život je jen náhoda“. Titul mapuje profesní a soukromý život jedné z nejvýznamnějších osobností české hudební scény. Doposud získala Lucie Bílá celou řadu ocenění – 14 Českých slavíků, 4 ceny Grammy, 4 ceny Hudební akademie, cenu Thálie za obor muzikál a mnoho dalších. Fotografie v knize vzniklé v období mezi dubnem 2011 a březnem 2012 provedou představeními, zákulisím i společenskými akcemi. 

 

V pořadí již druhá fotografická kniha mapující určité období v životě jedné z nejoblíbenějších českých zpěvaček vyšla v Nakladatelství Fragment v minulém týdnu. Knihu slavnostně představila sama Lucie Bílá při včerejším společném křtu knihy a nového hudebního alba Modi. Kmotrou knihy „Lucie Bílá – Život je jen náhoda“ se stala Jiřina Jirásková, která knize popřála v předstihu při osobní návštěvě Lucie Bílé u oblíbené české herečky.

knihaKniha je členěna do kapitol, jež jsou vždy doplněny krátkými, ale výstižnými texty, které mají ještě více přiblížit atmosféru nebo daný zážitek. U fotografií jsou navíc postřehy a komentáře Lucie Bílé. Jak sama říká, jedná se o takové „holčičí“ obrázkové čtení.

„Život je jen náhoda… Jednou jsi dole, jednou nahoře. Ani já nebývám jen nahoře, ale kdybych se uměla pouze smát, nebyla bych vám vůbec platná. Možná jednou zapomenete, co jsem říkala, o čem jsem zpívala, ale z celého srdce si přeju, abyste nikdy nezapomněli, jaký jste ze mě měli pocit. Přála bych si, abyste se nebáli vypnout mysl a vnímat mě srdcem. Pak budu tou nejšťastnější zpěvačkou na světě.“
Vaše Lucie Bílá

Bonusem knihy je přiložené DVD, které obsahuje pracovní i soukromé záběry.

Anotace:

Fotografická kniha Život je jen náhoda mapuje profesní a soukromý život jedné z nejvýraznějších osobností současné hudební scény – Lucie Bílé.

Vladimír Komárek vždy říkal: „Co se napíše, to už se nemusí pamatovat.“ Já to říkám i o fotkách Lukáše Fronka. To on se mnou prožívá denně všechna vystoupení. Díky jeho fotkám můžu předchozí den hodit za hlavu a těšit se tak na ten následující. Začalo to rokem 2010, který byl tak neuvěřitelný, tak „fantastický“, že stálo za to vydat ho v knižní podobě. Je to takové holčičí obrázkové čtení. Kniha byla 4. května slavnostně pokřtěna a hurá na focení druhého dílu – 2011 – Život je jen náhoda.
Tak příjemné komiksové čtení, moji milí.

Knihu Lucie Bílá - Život je jen náhoda vydává nakladatelství Fragment

 

 

Soutěže

Aktuality

 • Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

  Číst dál...  
 • Více času na čtení (tentokrát trochu jinak) O poslechu audioknih a možnosti žít za dva

  Na podzim roku 2015 zahájilo internetové knihkupectví Martinus kampaň zvanou Více času na čtení. Ta se v principu odrážela od skutečnosti, že rozbalit si na Vánoce darovanou knihu je jedna věc, ale mít čas si ji skutečně přečíst, to už je věc jiná.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení