Knižní novinky

Kdo může být vyvoleným? Jen ten, kdo navštěvuje Temnou akademii!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
oko

Všem fanouškům fantasy přináší Nakladatelství Fragment další dávku dobrodružství a napětí. Již brzy se na pultech knihkupců objeví titul Temná akademie ‒ Vyvolení.  Za zdmi tak trochu jiné školy jsou ukryta děsivá tajemství a pobyt v těchto místech může být životu nebezpečný… Vychází již 19. března!knihaPokud jste příznivci napínavých a tajemných příběhů, pak je nová fantasy série o Darkově akademii to pravé pro vás. Za zdmi této zvláštní školy se totiž skrývá mnoho děsivých tajemství.

Autorka Gabriella Pool vypráví příběh americké studentky Cassie, která se na Darkovu akademii dostane díky stipendiu pro zahraniční studenty. Z Ameriky odjíždí do Paříže, kde má škola své sídlo pro následující semestr. Sídlo školy se v pravidelných intervalech mění, vždy jde ale o atraktivní a krásná místa. Cassie po příjezdu na první pohled zjišťuje, že jde o zvláštní akademii, kde studují jen bohatí a pohlední lidé.

Tajemství Darkovy akademie střeží skupinka výjimečných studentů, kteří si říkají „Vyvolení“. Kdo jsou a proč právě oni stojí v čele akademie? Jaká tajemství se snaží chránit?


Putování za Křišťály moci se uzavírá…

knihyKřišťály moci jsou již druhou fantasy sérií mladé nadané autorky Michaely Burdové. Velký ohlas ze strany čtenářů však zaznamenala také její první edice Poselství jednorožců. Třetí díl Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie získal třetí místo v ceně dětí SUK o nejoblíbenější a nejčtenější knihu roku 2009.

Křišťály moci vyprávějí příběh o velkém střetu dobra se zlem a naplnění mocného proroctví. V čarovné zemi Mianthilii svádí boj Bílí a Temní elfové, kteří se snaží získat sedm křišťálů moci. Kdo vyhraje, ovládne pomocí kouzelné moci křišťálů celou říši. Jedině dívka Neilin může dle proroctví království lidí zachránit a postavit se temným silám. Její putování za záchranou osudu lidí je však plné nebezpečí a nástrah. Nyní se její cesta blíží ke konci a nastává okamžik rozhodnutí. Podaří se Neilin naplnit dávnou věštbu?

Závěrečný díl tetralogie vyšel tento týden v Nakladatelství Fragment. Celý děj se tak uzavírá. Autorka komentuje vydání závěrečného dílu s malým posteskem, zároveň také s velkou radostí: „Vydání Minotaura pro mě znamená ukončení velké cesty a dalšího dobrodružství, zároveň získání nových zkušeností. Byla jsem ráda, když jsem napsala poslední stránku a poslední tečku, ale zároveň mi to přišlo líto po letech, které jsem s hrdiny strávila. Když teď ale vidím celou tetralogii, jsem šťastná, protože ještě před pár lety existovala pouze v podobě mého snu,“ říká Michaela Burdová.

Příběh dívky Neilin měla autorka rozmyšlený již od počátku. Jen při psaní třetího dílu Věž zkázy se zamýšlela nad dalšími osudy některých hrdinů. Při psaní čtvrté knihy ale měla o konci příběhu jasno.

Skvělou zprávou pro všechny fanoušky fantasy světa Michaely Burdové je skutečnost, že v současnosti autorka pracuje na zcela novém příběhu. A o čem bude příběh vyprávět? Možná o vlkodlacích nebo andělech. Na to si však budeme muset ještě počkat.


Krajina snů odhaluje svoje další děsivá tajemství!


svazekVidí, o čem ostatní sní. Může být nepozorovaně ve snech jiných lidí a může jim pomoci. Prokletí, či dar? Sedmnáctiletá Janie už pochopila, že ve snech není jen pozorovatelem, ale stává se také účastníkem. Navíc přichází další poznání ‒ pokud v sobě své „nadání“ nepotlačí, její zdraví se bude zhoršovat. Stojí před rozhodnutím, zda pomoci s řešením vážné situace ve škole, či přestat svůj dar vidění používat.

Druhý díl série Lovkyně snů je právě v prodeji!

 

Aktuality

 • Svět knihy 2023 vrcholí. Sobota 13. května očima návštěvníka knižního veletrhu

  Pražské Holešovice oživil ve dnech 11.–14. května mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tak jako vždy nabídl besedy s autory, autogramiády, přímé setkání s českými i světovými spisovateli a také bohatý doprovodný program. Letos se veletrh nesl ve znamení tématu Autoři bez hranic, ať už se jednalo o hranice států, hranice kulturní nebo sociální. Zelenou měl každý autor, který je umí překročit.

  Číst dál...  
 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení