Knižní novinky

Aleš Prager: Mezi tím

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Humorný příběh ze současnosti… k zamyšlení. Kniha je o mladých lidech, o vášnivé lásce, o opravdovém přátelství, svobodě, kavárenství, prachách a smrti… Slzy a smích! To je má kniha.knihaBezstarostný a poněkud nezodpovědný Lukáš prochází životem, aniž by řešil jakékoli problémy. Ovšem ani jemu osud nespletl jenom růžovou nit. Po rodinné tragédii se musí postavit na vlastní nohy a začít uvažovat o životě jinak než jako o ráji plném požitků a nicnedělání. Když překoná nejtěžší období, svitne mu přece jenom šťastná hvězda. Stojí tváří v tvář skutečnosti, že se ze dne na den stal nezávislým. Díky tomu si zařídí život tak, aby se mohl cítit spokojený a vlastně i užitečný. Ale v okamžiku, kdy se pohybuje na vrcholu a uvědomuje si, že má v podstatě všechno, po čem kdy toužil, mu děsivý osud vstoupí do života podruhé.

Autor: Aleš Prager: Mezi tím
Titul: Mezi tím
Beletrie, 270 stran, pevná vazba, přebal.
Vydání první 10/2011, náklad 1550 ks.
Prodejní cena 269,-Kč s DPH.

O autorovi:

apAleš Prager se narodil v Táboře (1981), vystudoval Táborské soukromé gymnázium a poté se vydal do Prahy, kde úspěšně absolvoval Vysokou školu hotelovou.
Během svého krátkého života si prošel všemi možnými druhy pohostinských provozů. Ještě na střední brigádničil v hospodě, v restauraci a klubu v Řecku. Pracoval v restauraci, rychlém občerstvení, vinárně, hotelech, zábavním komplexu s diskotékou a bowlingovém centru, kavárně. Jeho nejúspěšnější a prozatím poslední štací bylo vdechnutí života Café Fara.
Kavárna za Pálavskými vrchy, mezi vinicemi, ho inspirovala k napsání jeho prvotiny, románu Mezi tím. Už na střední, s úsměvem na tváři, psal se svým kamarádem humorné básně, laškoval se slovy. S myšlenkou napsat knihu si již pohrával na vysoké škole, leč nepřinutil se k pravidelnému zasednutí k pracovnímu stolu, psal jen málo a jen do šuplíku.

Ukázka z knihy:

Pozoroval jsem nebe, bylo úplně černé, plné hvězd a hvězdiček. Tu tady, tu tam nějaká spadla a já si přál, co se nesmí vyslovit nahlas, aby se to v budoucnu splnilo. Nemohl jsem se vynadívat na tu krásu. Pozoroval jsem, prohlížel, kochal se, zkoumal a identifikoval jednotlivá souhvězdí. Dýchal jsem z plných plic svěží večerní vzduch, životadárný kyslík, a pročišťoval si mozek i plíce.
Cítil jsem v celičkém těle, jak mi procházejí žilami kuličky čerstvého kyslíku, jak dodávají do svalů novou energii a sílu. Noc byla tmavá, myšlenky světlé, budoucnost jasná, minulost zapomenuta, krása pominula a hudba začala hrát. 
„Manželka si přeje, abys k nám dneska přišel na večeři.“
„Cože?“ vyhrkl jsem s nehraně zoufalým výrazem.
„Pochybuji, že tě moje žena od nás v noci pustí, takže počítej s tím, že u nás přespíš.“
Zarazilo mě to zpátky do židle. Sice jsem neměl na dnešní večer nic v plánu, ale jít k rodině, kterou jsem v podstatě neznal, večeřet u ní a konverzovat se mi vůbec nechtělo. Rychle jsem přemýšlel, jak se z toho co nejlépe vykroutit.
„Pane Tichý, velice si vážím vaší nabídky…“ koktal jsem a stále hledal slova k úniku. „Ale to nemůžu.“ Čekal jsem, co bude dál.
„Proč ne, už něco máš? Řekni mi, proč nechceš přijít?“ vypadal uraženě. Mozek mi pracoval na sto procent, hledal jsem jakýkoli důvod, který by neurazil hostitele.
„Pane Tichý, vždycky když vidím spořádanou rodinu, cítím, jak mi úzkost svírá žaludek… celé tělo. Nebyl bych dobrým společníkem.“ To bylo hezky řečeno, to musí přijmout.
„Žena mi včera kladla na srdce, abych tě přivedl za každou cenu.“ Sakra! Proklínal jsem v duchu jeho aktivní manželku. „A dneska ráno dodala, že bez tebe se nemám vracet. Jistě chápeš, v jaké jsem situaci.“ A máš to jasný vole, z toho se nevyvlíkneš.

 

Aktuality

 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  
 • Co mě zaujalo na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

  7. 10. 2023 skončil 33. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Jako vždy byl plný různých doprovodných programů, které se bohužel z časových důvodů mnohdy překrývaly, proto chci informovat jen o těch, kterých jsem se stačil zúčastnit.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení