Aktuality

Tajná kniha šerosvitu - magické svitky a geocaching

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
abstrakce

Nechcete, aby vaše děti trávily všechen čas jen u počítače? Máte rádi knihy, fantastiku a netradiční hry? Jste příznivci geocachingu a rádi objevujete nová místa? Mezi naším světem a Šerosvitem leží hranice tenká jako vlas. Stačí udělat jeden krok ven ze dveří a vyrazit pátrat po tajných svitcích Šerosvitu.knihaZveme vás na přednášku o geocachingu a na start nové geocachingové hry doprovázející projekt Karoliny Francové, Sanči Fülle, Vilmy Kadlečkové, Lucie Lukačovičové a Julie Novákové TAJNÁ KNIHA ŠEROSVITU, která se uskuteční na StarConu v Praze.

Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS (či alespoň mapy), spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru nebo zavařovací sklenice.
Od konce března 2011 bude pět z těchto schránek speciálních, bude se v nich v pouzdře označeném jménem vymítače lidí ze Šerosvitu ukrývat magický svitek. Jeho úkolem je putovat po dobu celého roku ze schránky do schránky po celé České republice. Měl by se ocitnout na co největším počtu míst, o kterých se cestovatelé z nějakého důvodu domnívají, že zrovna na nich má Šerosvit k našemu světu obzvláště blízko. S každým takovým místem se zvýší magická síla svitku a ten, který jich projde nejvíce, se po jednom roce možná stane artefaktem otevírajícím Šerosvit člověku.
Všech pět svitků bude na StarConu (25. - 27. března v Praze, program bude upřesněn) předáno pěti zájemcům, kteří je umístí do prvních pěti náhodně vybraných geocachingových schránek a jejich pozici následně zaznamenají do diskuze Tajné svitky Šerosvitu založené pro tento účel na fóru webu www.geocaching.cz. Kdo svitek najde, vymění jej za jiný předmět a donese jej do nové schránky, kde ho promění za její původní obsah - a novou polohu zadá opět do geocachingové diskuze. Na e-mail knihaserosvitu(zavináč)gmail.com pak může zaslat své zážitky z hledání svitků a popisy míst během pátrání, která mu připomněla Šerosvit. Nejhezčí z příspěvků budou zveřejněny na stránkách www.serosvit.cz a autor nejlepšího příspěvku posléze získá Tajnou knihu Šerosvitu s podpisy všech autorek!

Pokud se chcete seznámit s českými městy a krajinou trochu jinak a projít se magickými místy ne podle doporučení oficiálních průvodců, ale podle osobních preferencí jiných cestovatelů, stačí přidat se, sledovat, kde se zrovna jednotlivá pouzdra nacházejí, a vyrazit!

UKÁZKA Z KNIHY:
Když se přiblížili k nájezdu na parkoviště, spatřili už zdálky obrovský stroj s kusadly, jak z bloku obchodního domu ulamuje velké kusy západního schodiště. Michael vlastně v první chvíli viděl silného draka, kterého nezastaví žádná překážka. Prokouše se skrze tuny betonu a železných tyčí až dovnitř k pokladu. Mýtické stvoření probíjející se hradební zdí. Přízrak démona...
Jakmile si to pomyslel, už věděl, že to byla chyba. Z ničeného schodiště se zvedala oblaka prachu a špíny, kroužila kolem čelistí netvora, vítr je odnášel na ulici a cukroval jimi tramvajové koleje i čekající auta. Vařila se jako studená mlha, v mírně zamračeném dni přinášela šero.
Michael pozvedl hlavu ke střeše obchodního domu.
Nad shromážděnými přihlížejícími i nad spěchajícími chodci se vznášel mohutný vír, nakláněl se od obchodního domu ve směru neviditelného větru do mlh. Nebyl to úplně vír, spíš sloup stočený z tisíců slabších vláken, ovíjela ho a pestrobarevně se v něm blýskala, až to navozovalo dojem tornáda. Čelisti stroje se opět zakously a odervaly kus schodů s chutí vlka rvoucího maso od kosti mršiny. Jedno z mnoha duhových lan prasklo a smrštilo se, pnutí povolilo a vypustilo ho do mlžné přízračné říše.
Michael si konečně uvědomil, že opravdu nejde o žádný vír, který by kamsi odsával realitu, mnohem více šlo o kotvu, o mnoho kotev, připoutávajících lidský svět ke světu duchů. Jakmile si to připustil, mohl už zahlédnout i stíny přízračných postav vznášející se v husté mlze. Uslyšel povědomé naříkavé kvílení a spatřil, jak z rukou přízraků vylétávají nová lanka a ukotvují se na jiných částech bořeného obchodního domu jako tonoucí zoufalci.

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení