Aktuality

Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

 

Návštěvníci se mohou jako obvykle těšit na setkání s nejčtenějšími českými autory. Letos na festival zavítají například Karin Lednická a Kateřina Tučková. Příznivci netradičního pojetí literatury jistě přivítají příspěvek Karolíny Zoe Meixnerové a jejího Průvodce literární hysterií. Hlavní program doplní přednášky, autorská čtení doprovázená autogramiádami, různé workshopy, tematické výstavy a tvůrčí dílny. Diváci se také mohou stát součástí živého vysílání Omeletek Haliny Pawlowské. Podrobný harmonogram plánovaných akcí si můžete prohlédnout zde.

Knižní festival Ostrava v roce 2019 navázal na dlouholetý ostravský knižní veletrh a rozšířil program do dvou scén. V současné době jej navštěvuje kolem devíti tisíc návštěvníků.

 

 

 

 

Aktuality

 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  
 • Co mě zaujalo na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

  7. 10. 2023 skončil 33. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Jako vždy byl plný různých doprovodných programů, které se bohužel z časových důvodů mnohdy překrývaly, proto chci informovat jen o těch, kterých jsem se stačil zúčastnit.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení