Aktuality

Přijeďte v březnu na Knižní festival do Ostravy

1 1 1 1 1 (0 hlasů)

Období, kdy jsme si museli zvykat na poněkud odlišný způsob života, ovlivněný pandemií, nepřálo hromadným akcím. I když se pořadatelé nevzdávali, museli jsme oželet hodně zajímavých podniků. Doufáme, že se situace zlepší, a tak si jako návštěvníci musíme hýčkat vše zajímavé, co se podaří zorganizovat. Mezi to patří i Knižní festival Ostrava, na který se můžeme těšit 11. – 12. března 2022.

I když festival nemá takovou historii jako pražský Svět knihy nebo havlíčkobrodský veletrh, v této podobě jde teprve o třetí ročník, nechybí mu zajímaví vystavovatelé i hosté. Pro návštěvníky je to příležitost navštívit stánky vystavovatelů, s nimiž se mohou potkat na jiných akcích, ale také poznat ty, kteří jsou doma na severní Moravě. Totéž platí i o hostech, kteří vystoupí v doprovodném programu. 

 

S plány organizátorů se může návštěvník seznámit na https://www.kniznifestival.cz/, z těchto stránek vybírám jako lákadlo:

 

V rámci doprovodného programu, který se bude odehrávat na čtyřech scénách, budou probíhat besedy, přednášky, křty knih, autogramiády spisovatelů a setkání s nejznámějšími autory současné literatury. Součástí festivalu bude opět zóna malých nakladatelů, sci-fi fantasy zóna, herní zóna, tvůrčí dílny či workshopy, odpočinková zóna s kavárnou, soutěže a tematické výstavy. 

 

Informace lze nalézt také na Facebooku a Instagramu. 

Zdroje použité ze stránky Knižního festivalu Ostrava

 

Aktuality

 • Na Černé louce v Ostravě opět proběhne knižní festival

  Ostravské výstaviště v březnu opět přivítá knižní nakladatele, novináře, spisovatele a tisíce milovníků knih. Ve dnech 3. a 4. 2023 proběhne na Černé louce Knižní festival Ostrava.

  Číst dál...  
 • 7. ročník festivalu HorrorCon

  Již 7. ročník HorrorConu se dočkal několika změn. Tentokrát se všichni fanoušci horroru ve všech jeho formách umění vypraví 22. října do klubu Kotelna v pražských Strašnicích a navíc přijede jeden exkluzivní zahraniční host.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení