Aktuality

Čtenáři, pomozte

1 1 1 1 1 (6 hlasů)

Milí čtenáři, prožíváme zvláštní dobu, která se nás dotýká různými způsoby. Nás, pro které je literatura součástí života, zajímá, jak obstojí vydavatelé, kolik z nich přežije a kolik knih kvůli krizi vůbec nevyjde. Můžeme pomoct, stačí, když nepřestaneme knihy kupovat a nepřestaneme je číst. Já věřím, že to tak bude.

 

Letošní Svět knihy byl zrušen, nevíme, jak dopadne pořádání veletrhu v Havlíčkově Brodu. Budou však fungovat literární blogy a magazíny, jako například ten náš. I nadále se budeme snažit představovat knihy, o nichž si myslíme, že určitě stojí za přečtení. Chceme vás inspirovat, a přispět tak podle svých možností k přežití knižního trhu.

Pro fungování našich stránek potřebujeme nejen redaktory, kteří vybírají knihy a píšou o nich články, ale i lidi pomáhající s chodem redakce. Mám na vás, čtenáře, velkou prosbu, pokud máte znalosti českého pravopisu takové, že byste mohli pomoci s korekturami článků a jste ochotni čas od času opravit nějaký text, pomozte nám v naší práci. Napište na mou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Na závěr mi dovolte, abych vám všem popřál zdraví, dobrou náladu a hodně sil při překonávání nezvyklé situace, o které jsme zatím mohli jen číst.

 

Soutěže

Aktuality

 • Lidé poslechem audioknih tráví stále více času

  Praha, 14. 1. 2021 - Výsledky 7. ročníku Velkého audioknižního průzkumu ukazují, že lidé stále častěji volí jako formu čtení audioknihy a poslechem mluveného slova tráví čím dál více času.

  Číst dál...  
 • Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si velice váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19 a letos proto nemají mnoho možností připravit se na blížící se Vánoce. SČKN proto věnuje kolekci knižních titulů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a spouští iniciativu #knizkaprosestricku. Nabízí tak veřejnosti možnost poděkovat zdravotnickým pracovníkům za jejich nasazení tím, že pro ně mohou koupit a darovat jim knížku.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení