Aktuality

Čtenáři, pomozte

1 1 1 1 1 (6 hlasů)

Milí čtenáři, prožíváme zvláštní dobu, která se nás dotýká různými způsoby. Nás, pro které je literatura součástí života, zajímá, jak obstojí vydavatelé, kolik z nich přežije a kolik knih kvůli krizi vůbec nevyjde. Můžeme pomoct, stačí, když nepřestaneme knihy kupovat a nepřestaneme je číst. Já věřím, že to tak bude.

 

Letošní Svět knihy byl zrušen, nevíme, jak dopadne pořádání veletrhu v Havlíčkově Brodu. Budou však fungovat literární blogy a magazíny, jako například ten náš. I nadále se budeme snažit představovat knihy, o nichž si myslíme, že určitě stojí za přečtení. Chceme vás inspirovat, a přispět tak podle svých možností k přežití knižního trhu.

Pro fungování našich stránek potřebujeme nejen redaktory, kteří vybírají knihy a píšou o nich články, ale i lidi pomáhající s chodem redakce. Mám na vás, čtenáře, velkou prosbu, pokud máte znalosti českého pravopisu takové, že byste mohli pomoci s korekturami článků a jste ochotni čas od času opravit nějaký text, pomozte nám v naší práci. Napište na mou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Na závěr mi dovolte, abych vám všem popřál zdraví, dobrou náladu a hodně sil při překonávání nezvyklé situace, o které jsme zatím mohli jen číst.

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení