Aktuality

Čtenáři, pomozte

1 1 1 1 1 (6 hlasů)

Milí čtenáři, prožíváme zvláštní dobu, která se nás dotýká různými způsoby. Nás, pro které je literatura součástí života, zajímá, jak obstojí vydavatelé, kolik z nich přežije a kolik knih kvůli krizi vůbec nevyjde. Můžeme pomoct, stačí, když nepřestaneme knihy kupovat a nepřestaneme je číst. Já věřím, že to tak bude.

 

Letošní Svět knihy byl zrušen, nevíme, jak dopadne pořádání veletrhu v Havlíčkově Brodu. Budou však fungovat literární blogy a magazíny, jako například ten náš. I nadále se budeme snažit představovat knihy, o nichž si myslíme, že určitě stojí za přečtení. Chceme vás inspirovat, a přispět tak podle svých možností k přežití knižního trhu.

Pro fungování našich stránek potřebujeme nejen redaktory, kteří vybírají knihy a píšou o nich články, ale i lidi pomáhající s chodem redakce. Mám na vás, čtenáře, velkou prosbu, pokud máte znalosti českého pravopisu takové, že byste mohli pomoci s korekturami článků a jste ochotni čas od času opravit nějaký text, pomozte nám v naší práci. Napište na mou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Na závěr mi dovolte, abych vám všem popřál zdraví, dobrou náladu a hodně sil při překonávání nezvyklé situace, o které jsme zatím mohli jen číst.

 

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení