Aktuality

Hurá! Zásilka z Knihozemě dorazila i k nám

1 1 1 1 1 (2 hlasů)

Každý, kdo chce koupit své ratolesti, vnoučeti, synovci či neteři knihu, ví, že je velice těžké si vybrat ze současné knižní nabídky. Knih vychází mnoho a je obtížné zorientovat se v nich. Nakladatelství Albatros se vloni rozhodlo usnadnit čtenářům výběr a vyslalo do knihkupectví 12 knih pro děti ve věku od 2 do 12 let. V letošním roce byla zásilka spuštěna do oběhu 23. května a jsou v ní opravdu krásné kousky.

 

Na webových stránkách tohoto projektu se můžete dozvědět veškeré informace, které by vás o této akci mohly zajímat. Můžete se také přihlásit k newsletteru, který vás bude o novinkách informovat. Lze se zde dočíst o doprovodných akcích, najít si rozhovory s autory nebo se pokochat samotnými knihami, které jsou mj. krásně ilustrované

knihy

Náš web se letos do tohoto projektu zapojil také. Knihy, které byly vydány v rámci Zásilky z Knihozemě a které obdržela naše redaktorka Terka Zítková jakožto recenzní výtisky, budou darovány dětem do pěstounských rodin, o něž se stará nezisková organizace Vesta, z. s. Knihy vám postupně představíme formou recenzí, také pro vás připravíme reportáž o předání knih dětem v pěstounských rodinách. Už se těšíme, jak se budou děti na tento krásný knižní dárek tvářit.

Doufáme, že se vám knihy z letošní Zásilky z Knihozemě budou líbit stejně jako nám a nějakou z nich si třeba sami pořídíte domů.

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení