Aktuality

Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

1 1 1 1 1 (1 hlas)
znovuzrozeniHrdinuDC

Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“spidermanVsDeadpoolO co byl tedy na veletrhu největší zájem? Třeba na přednášku o Znovuzrození hrdinů DC, největší komiksové vydavatelské akci posledních let, se diváci sotva vešli. Zájem byl i o přednášky o komiksech pro mládež a pro dívky, mapující trendy v komiksovém vydávání posledních let (společně s nakladatelstvím Paseka), o velikánovi evropského i světového komiksu Jeanu Giraudovi – Moebiovi, o Doktorovi Who v komiksech a nejen v nich,  seznámení s mangou v podání expertů (propagátor mangy a anime Jakub Neumann a Anna Křivánková, japanoložka, překladatelka z japonštiny a spoluautorka populárně-naučné knížky Planeta Nippon, která byla letos dokonce nominována na cenu Magnesia Litera), či o komiksové erotice. „Společně s nakladatelstvím Argo jsme došli k závěru, že nás zajímá především evropská 18+ tvorba a spíš než co jiného je to umění,“ dodává k fenoménu erotického komiksu Jiří Pavlovský. 

Návštěvníci Světa knihy se zajímali o všechny komiksové žánry. Jiří Pavlovský upřesňuje, že „největším hitem Světa knihy byl komiks Spider-Man/Deadpool, ve kterém se střetávají dva největší marvelovští hláškaři.“ Dívky se nejvíce zajímaly o mangu (japonské komiksy), kde si nejvíc zájmu vysloužila nedávná novinka Čarodějova nevěsta. Velký zájem byl i o Doctora Strange či Batmana ze série Znovuzrození. 

A co „skuteční“ superhrdinové? Přišli se na veletrh podívat i oni? „Občas se nějací procházeli kolem… ale to už mohly být halucinace z horka. My sami jsme často potkávali nejen Wonder Woman, ale i hrdinky z počítačových her. Ale nejvíc superhrdinů bylo na našich pultech! Deadpool, Strážci galaxie, Batman, Doctor Strange… ale i Alita, Naruto, Simpsonovi či SpongeBob. Byly jich spousty!“ dodává pan Pavlovský.

Akce se líbila i samotným návštěvníkům, například jeden návštěvník na svém Facebooku událost hodnotil těmito slovy: „Svět knihy – tak takhle si představuju pořádnou výstavu knih a komiksů. Výborné přednášky, výborně zorganizované, výborně zásobené superlidmi... Díky za super event!“ Jiří Pavlovský také zdůrazňuje, že na veletrhu bylo letos výrazně víc mladších návštěvníků než v jiných letech. 

stanekCrew


Komentáře   

 
darnelis
+1 Odp.: Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníkůdarnelis 2018-05-16 22:23
Fotka je asi někdy z rána. Když jsem byla u stánku já, málem jsem ani nemohla zaplatit, tolik tam bylo lidí. Zdar komiksákům! :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníkůMarta Šimečková 2018-05-17 12:31
To je pravda, ani já jsem se málem nemohla prodrat ke komiksům :) Nebo je fotka ze čtvrtka, to na veletrhu moc lidí ještě nebylo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Duna potřetí

  Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.

  Číst dál...  
 • Vlastislav Toman odešel, Hadži zůstává

  Ráno 11. května 2022 se na facebookovém profilu Nakladatelství Josef Vybíral objevila smutná zpráva – v nedožitých třiadevadesáti letech odešel dlouholetý (1956-1992) šéfredaktor ábíčka Vlastislav Toman.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení