Aktuality

Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníků

1 1 1 1 1 (1 hlas)
znovuzrozeniHrdinuDC

Veletrh Svět knihy se letos nesl ve znamení komiksu, a i díky bohatému programu, který připravili komiksoví nakladatelé, přilákal rekordních 46 000 návštěvníků. „Tohle spojení prostě zafungovalo. Připravili jsme akce, přednášky a spousty novinek, sotva jsme stíhali stánek zásobovat,“ říká Jiří Pavlovský z největšího komiksového nakladatelství CREW. „Vznikaly i spontánní srazy komiksových fanoušků a na naprosté většině našich akcí bylo plno.“spidermanVsDeadpoolO co byl tedy na veletrhu největší zájem? Třeba na přednášku o Znovuzrození hrdinů DC, největší komiksové vydavatelské akci posledních let, se diváci sotva vešli. Zájem byl i o přednášky o komiksech pro mládež a pro dívky, mapující trendy v komiksovém vydávání posledních let (společně s nakladatelstvím Paseka), o velikánovi evropského i světového komiksu Jeanu Giraudovi – Moebiovi, o Doktorovi Who v komiksech a nejen v nich,  seznámení s mangou v podání expertů (propagátor mangy a anime Jakub Neumann a Anna Křivánková, japanoložka, překladatelka z japonštiny a spoluautorka populárně-naučné knížky Planeta Nippon, která byla letos dokonce nominována na cenu Magnesia Litera), či o komiksové erotice. „Společně s nakladatelstvím Argo jsme došli k závěru, že nás zajímá především evropská 18+ tvorba a spíš než co jiného je to umění,“ dodává k fenoménu erotického komiksu Jiří Pavlovský. 

Návštěvníci Světa knihy se zajímali o všechny komiksové žánry. Jiří Pavlovský upřesňuje, že „největším hitem Světa knihy byl komiks Spider-Man/Deadpool, ve kterém se střetávají dva největší marvelovští hláškaři.“ Dívky se nejvíce zajímaly o mangu (japonské komiksy), kde si nejvíc zájmu vysloužila nedávná novinka Čarodějova nevěsta. Velký zájem byl i o Doctora Strange či Batmana ze série Znovuzrození. 

A co „skuteční“ superhrdinové? Přišli se na veletrh podívat i oni? „Občas se nějací procházeli kolem… ale to už mohly být halucinace z horka. My sami jsme často potkávali nejen Wonder Woman, ale i hrdinky z počítačových her. Ale nejvíc superhrdinů bylo na našich pultech! Deadpool, Strážci galaxie, Batman, Doctor Strange… ale i Alita, Naruto, Simpsonovi či SpongeBob. Byly jich spousty!“ dodává pan Pavlovský.

Akce se líbila i samotným návštěvníkům, například jeden návštěvník na svém Facebooku událost hodnotil těmito slovy: „Svět knihy – tak takhle si představuju pořádnou výstavu knih a komiksů. Výborné přednášky, výborně zorganizované, výborně zásobené superlidmi... Díky za super event!“ Jiří Pavlovský také zdůrazňuje, že na veletrhu bylo letos výrazně víc mladších návštěvníků než v jiných letech. 

stanekCrew


Komentáře   

 
darnelis
+1 Odp.: Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníkůdarnelis 2018-05-16 22:23
Fotka je asi někdy z rána. Když jsem byla u stánku já, málem jsem ani nemohla zaplatit, tolik tam bylo lidí. Zdar komiksákům! :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Bohatý komiksový program přilákal na Svět knihy rekordní počet návštěvníkůMarta Šimečková 2018-05-17 12:31
To je pravda, ani já jsem se málem nemohla prodrat ke komiksům :) Nebo je fotka ze čtvrtka, to na veletrhu moc lidí ještě nebylo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Krátká přestávka

  Vážení čtenáři,

  čas prázdnin a dovolených je tady, léto, i když to občas tak nevypadá, také. Po roce různých omezení si někteří z nás konečně alespoň trochu užijí cestování, třeba jen v rámci naší republiky. Bylo by zbytečné zdůrazňovat, že i u nás jsou krásná místa. V této souvislosti mi dovolte vyhlásit krátkou přestávku ve zveřejňování recenzí, které pro vás už řadu let pravidelně připravujeme. Doufám, že nás po prázdninách čeká mnoho dalších krásných knih, které budou stát za zmínku, a hlavně že se podaří uskutečnit akce, které jsou s literaturou spojené, jako jsou třeba knižní veletrh v Havlíčkově Brodě či Svět knihy. 

  Těším se na opětovné shledání a vámi a věřím, že i přes tuto - určitě krátkou - odmlku nám zachováte svou přízeň. Přeji vám všem - čtenářům i redaktorům - krásné léto plné zážitků.

  Jiří Lojín

  Šéfredakor

   
 • Paseka se stěhuje do Karlína

  Po dvaceti letech na pražských Vinohradech započne nakladatelství Paseka novou etapu v  Karlíně. Nový majitel Laichterova domu, kde Paseka sídlila od roku 2000, má s prostorem plány, které nejsou slučitelné s běžným provozem nakladatelství. V redakci Paseky v ulici Vítkova již nebude možné vyzvedávat internetové objednávky, ale kromě stávajícího Vinohradského knihkupectví bude od 5. května výdejním místem také oblíbené karlínské knihkupectví Přístav.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení