Aktuality

Kniha ti sluší 2018: Světový (tý)den knihy a autorských práv se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách, zapojí se řada autorů i nakladatelů

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Další ročník osvětové kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha ti sluší podporující českou knižní kulturu se blíží – od 23. do 29. dubna se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách po celé České republice. Zapojí se do něj celá řada autorů i nakladatelů. Jedním z letošních témat je ochrana autorských práv. Pro všechny příznivce knížek a čtení je připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude během trvání kampaně uplatnitelný ve všech spřízněných knihkupectvích. SČKN připravilo také soutěž pro třídní kolektivy ze základních škol, kterou společně s dětskými autory Janou Klimentovou, Hynkem Klimkem a Tomášem Němečkem vyhlásí 23. dubna od 10.00 v Paláci knih Luxor. Tváří letošního ročníku se stal oblíbený youtuber Kovy.


Knižní akce


kniha-ti-slusiJiž v těchto dnech probíhají po celé České republice autogramiády, besedy a další knižní akce. V týdnu od 23. do 29. dubna pak bude navíc možné v knihkupectvích zapojených do kampaně uplatnit dárkový kupón s 15% slevou na knihy. Byl k vystřižení ve vybraných periodikách, nyní je stále volně ke stažení  na webových stránkách kampaně.
Vybrané pořady:
18. 4. 2018 od 16:00 do 17:00 hodin– KANZELSBERGER A. S. Česká Lípa, náměstí T. G. Masaryka 5 – Autogramiáda Jana Krause u příležitosti vydání novinky Můj soukromý buzynes.

19. 4. 2018 od 17:00 hodin v knihkupectví Kosmas, Klatovská 13, Plzeň –  Autogramiáda Miloše Urbana k jeho knize Hastrman. Od 19:30 premiéra filmu Hastrman v kinosále Měšťanské besedy.

20. 4. 2018 od 16.00 hodin –  Barvič & Novotný, Česká 13 Brno – Autogramiáda Jaroslava Duška a Clemense Kubyho. Clemens Cuby představí v doprovodu herce Jaroslava Duška své knihy Mental Healing, Na cestě do sousední dimenze a Žijící Buddha.


24. 4. 2018 od 17.00 – Městská knihovna Jablonec nad Nisou, p. o. Jablonec nad Nisou, Dolní náměstí 1. Autor knihy Jmenuju se Tomáš Ota Kars přiblíží skutečný život Tomáše Holého, který by se 17. března tohoto roku dožil padesáti let.

24. 4. 2018 Městská knihovna Opočno, Kupkovo nám. 142 – Literární kavárna s Terezou Boučkovou, autorské čtení a beseda.

24. 4. 2018 od 16 hodin Palác knih Luxor Praha, Václavské náměstí –  Křest nové knihy Martina Fendrycha Šaman. 
Kompletní přehled pořádaných událostí najdete na webu www.knihatislusi.cz.

 

Youtuber Kovy jako tvář kampaně


Tváří letošního ročníku je youtuber Kovy, jemuž před časem vyšla vlastní, nyní velmi úspěšná kniha. Čtení a knihy jsou mu blízké odmala, jelikož v podstatě vyrůstal v knihkupectví, kde pracovala jeho maminka: „Už od dětství mě knihy fascinují, protože je beru jako portál do nového světa a jsem si jistý, že mi neuvěřitelně pomohly s rozvíjením fantazie, kterou dnes pravidelně vybíjím ve svých videích. Čtení je pro mě cestou úniku z reality, rozvíjení osobnosti, vzdělávání se nebo jednoduchým odreagováním,“ popisuje Kovy to, co ho na čtení baví.

 

Autorská práva jako jedno z témat letošního ročníku


Kolik let po smrti autora je jeho dílo chráněno? Lze jakoukoli knihu, jejíž kopie je volně dostupná na internetu, opravdu legálně bezplatně stáhnout? Svaz českých knihkupců a nakladatelů letos v rámci kampaně akcentuje problematiku autorských práv z praktického hlediska. Pro všechny, kdo si chtějí ověřit, zda tuší, jakým způsobem se je autorské právo dotýká, je připraven na webu www.knihatislusi.cz kvíz o tom, co už není legální v oblasti ochrany autorských práv. Do 20. 4. je možné e-mailem zaslat SČKN odpovědi a v případě, že budou správné, získá vylosovaný výherce knižní víkend v Praze pro dva (dvě noci v hotelu s volným vstupem na veletrh Svět knihy).

 

Soutěž pro základní školy


Třídní kolektivy základních škol se mohou od 23. 4. 2018 zapojit do soutěže Objevte v okolí to nejlepší knihkupectví a vyhrát knižní ceny a příspěvek do třídního fondu. - Slavnostní vyhlášení soutěže, jež oficiálně zahajuje kampaň Kniha ti sluší 2018, proběhne v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze 23. dubna od 10.00. Ze svých knížek budou číst oblíbení autoři Jana Klimentová (Trable s tátou, Pikola),  Hynek Klimek (Strašidlář, Bambook) a Tomáš Němeček (Velikáni do kapsy, Mladá fronta).

Mediální partneři

Mediálními partnery kampaně Kniha ti sluší 2018 jsou Deník, Xantypa a Proti šedi.

www.knihatislusi.cz

Aktuality

 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  
 • Co mě zaujalo na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě

  7. 10. 2023 skončil 33. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Jako vždy byl plný různých doprovodných programů, které se bohužel z časových důvodů mnohdy překrývaly, proto chci informovat jen o těch, kterých jsem se stačil zúčastnit.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení