Aktuality

HumbookFest zveřejnil první zahraniční hvězdu

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
5

Sara Raaschová je prvním zahraničním hostem literárního festivalu pro mladé HumbookFestu. Podpis od autorky série Sníh nebo popel si můžete přijít vyzvednout 6. října 2018 do Kongresového centra v Praze.


Knihy této autorky se staly bestsellery a zejména její série Sníh nebo popel si už získala fanoušky i v našich končinách. Brzy by měla vyjít v originále i první část její nové série Stream Raiders, která je opět určená především čtenářům young adult.


Recenzi na její knihu Sníh nebo popel si můžete přečíst zde


http://www.vaseliteratura.cz/pro-dospele/6719-snih-nebo-popel

humbook-fest-zverejnil-prvni-zahranicni-hvezdu


HumbookFest se letos dočká již svého třetího ročníku. Jeho pořadatelem jsou lidé z nakladatelství Albatros Media a každým rokem se tato událost stává větší a zajímavější. Prvním ročník se konal v sálu Elektra kulturního centra Vltavská v roce 2016. Přivezl do Prahy autora Eragona Christophera Paoliniho nebo Rutu Sepetysovou. O rok později se přesunul do klubu Meet Factory, kde jste mohli vidět Jenny Han nebo Joelle Charbonneau. Letos se organizátoři chystají na daleko větší prostory v Kongresovém centru. Znamená to, že se můžeme těšit na nějaké další literární megahvězdy? No necháme se překvapit.

 

Soutěže

Aktuality

 • Paseka se stěhuje do Karlína

  Po dvaceti letech na pražských Vinohradech započne nakladatelství Paseka novou etapu v  Karlíně. Nový majitel Laichterova domu, kde Paseka sídlila od roku 2000, má s prostorem plány, které nejsou slučitelné s běžným provozem nakladatelství. V redakci Paseky v ulici Vítkova již nebude možné vyzvedávat internetové objednávky, ale kromě stávajícího Vinohradského knihkupectví bude od 5. května výdejním místem také oblíbené karlínské knihkupectví Přístav.

  Číst dál...  
 • Nominace na Cenu Jiřího Ortena 2021

  V pořadí 34. ročník prestižní Ceny Jiřího Ortena (CJO), jíž udílí Svaz českých knihkupců a nakladatelů talentovaným autorům do 30 let věku, zná své nominované. Odborná porota vybrala z 21 přihlášených titulů tři pozoruhodné knihy: básnickou sbírku Šimona LeitgebaBetonová pláž (JT´s nakladatelství), počin Gábiny Pokorné V hlavě (Práh), přinášející bez příkras zápisky mladé schizofreničky,a románový debut Praskliny (Listen) spisovatelky, publicistky a scenáristky Kláry Vlasákové.Slavnostní vyhlášení vítěze proběhne 17. května 2021 od 17 hodin v Zrcadlové kapli Národní knihovny. 

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení