Aktuality

Březnová Pevnost láká na Logana i Roberta Fabiana

1 1 1 1 1 (0 hlasů)

Venku se konečně začíná oteplovat, takže březnovou Pevnost si můžete vzít třeba na blízkou lavičku. Z obálky na vás vykoukne vousatej Logan alias Wolverine, který právě vstupuje do kin. Vzhledem k velikosti a zajímavosti tohoto projektu se není čemu divit, že se jedná o téma měsíce. Ale jestliže nejste jeho příznivcem, nemusíte se vůbec bát. Na následujících stranách se dočkáte mnoha jiných článků i recenzí.

 

pevnostPřestože jsme literární magazín, musím zde zmínit ještě jednu filmovou novinku. Přibližně v polovině března vstoupí do kin další interpretace nesmrtelného příběhu Kráska a zvíře. Původní pohádka vznikla v roce 1740, její autorkou je Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Díky mnoha dalším literárním i filmovým interpretacím přežila až do dnešních dnů. Navíc se v ní objeví nezapomenutelná Hermiona z Harry Pottera. Samozřejmě myslím Emmu Watson.

Ale pojďme se konečně podívat i na literární novinky, knihou měsíce se tentokrát stala Planeta mezi dvěma slunci Roberta Fabiana. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale aktuální vydání si přesto pozornost zaslouží. Proč? Protože je to prostě sci-fi klasika, která nestárne.

Mezi další recenze se zařadil Konec hlídky Stephena Kinga. Jedná se o závěrečnou část trilogie Bill Hodges, pojmenované podle postavy policisty v důchodu. Autor se v posledním dílu vrací od detektivek do fantastického světa. Hlavním záporákem je opět masový vrah zvaný pan Mercedes, který se nachází v léčebně. Podle vyšetření je zcela neškodný, přesto se ovšem velice brzy začnou v jeho okolí množit sebevraždy.

Těšit se můžete i na upoutávky na knihy Město mečů, Krvavé ostří či Divoká píseň. Podstatně větší prostor dostala série Psyové a Měňavci Nalini Singh. V ní se vypráví o světě, kde vedle lidí žije i rasa telepatů a „dlaků“.

Velice zajímavým přírůstkem na literárním poli je i Neviditelná knihovna od Genevieve Cogmanové. Už samotný název napovídá, že jednu z hlavních rolí v něm sehrají knihy a vše okolo nich. Tentokrát se podíváme na knihovnici, která sbírá cenné svazky a přináší je do obrovské knihovny. Její mise jsou velice nebezpečné a ta poslední bude opravdu složitá.

Po dvou povídkách od Jany Rečkové (Tichokraj) a Kristýny Sněgoňové (O snílcích a snovačích) se určitě nechte nalákat i na Grišu. Tato novinka z nakladatelství Fragment je jedním z nejzajímavějších objevů na poli young adult tohoto roku. Dočkáte se velké akce, zajímavého světa plného magie a detailně propracovaných hlavních i vedlejších postav.

V rozhovoru tentokrát odpovídal na dotazy redakce již zmiňovaný Robert Fabian. Rozhodně si ho nenechte ujít, protože se dozvíte podrobnosti o jeho Mariňácích, Vetřelčí sérii i Planetě mezi dvěma slunci.

Nechybějí samozřejmě ani další rubriky v čele s komiksem Matracmanem a radou profíka pro začínající spisovatele, či pravidelná dávka komiksů.

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení