Aktuality

Tipy na knihy – děti

1 1 1 1 1 (1 hlas)
kluk

Každý rok si člověk láme hlavu nad tím, co by měl svým blízkým dát pod stromeček. Kniha je dárkem, který potěší nejednoho z nás. Otázkou ale zůstává, jak si v tak velkém množství vybrat tu pravou. Dovolili jsme si pro vás připravit sérii článků, které vám výběr trochu usnadní. Dnes se zaměříme na naše nejmenší.


knihaPřed mnoha lety odstartovala J.K. Rowlingová vyprávění o malém brýlatém chlapci, který se dozví, že není až tak úplně obyčejný, jak si vždycky myslel. Letos vyšel Harry Potter a Kámen mudrců v nakladatelství Albatros znovu. Tentokrát ale obohacen o krásné ilustrace. Pokud tedy máte dítě, které má rádo fantasy a Harryho ještě nezná, nechte ho díky knize vstoupit do kouzelného světa, kde nic není nemožné.

Pokud se vašemu malému rošťákovi nechce číst, nebo to ještě neumí, je na trhu nepřeberné množství audioknih. Jednou z nich je Lentilka pro dědu Edu a Trenky přes kalhoty, kterou vydalo nakladatelství Albatros. Jedná se o příběh, který zábavnou formou dětem vysvětlí problémy s Alzheimerovou chorobou. Děti se s ní mohou setkat u svých prarodičů a často nechápou, proč najednou děda neví, kdy má narozeniny, nebo proč babička vyběhla ven jen v papučích a županu.

V nakladatelství Host si pro děti připravili knihu velice zajímavou. Jmenuje se Kdo si prdnul u dvora? a tato otázka provází malého čtenáře celým příběhem. Kniha vtipně zpracovává situaci, která je známá každému dítěti již od útlého věku. A jelikož prdí všichni, pobaví se u ní zajisté i předčítající rodiče.

Čtenáři, kteří si oblíbili příběhy Vikinga Tappiho, ocení vánoční verzi jeho dobrodružství Tappi a první sníh. Deset krátkých příběhů s překrásnými ilustracemi dovedou děti do Šeptajícího lesa, kde Viking bydlí. Každý den se se svým přítelem sobem vydávají na procházky a sledují zvířátka připravující se na zimu. Z některých se stanou jejich přátelé, s jinými zažijí zajímavá dobrodružství. Nakonec ale vše dobře dopadne.

Jsou knihy, které patří mezi klasiku. Četly je babičky, rodiče a teď je mohou číst i vaše děti. Mezi takové nestárnoucí hrdiny patří zajisté Ferda Mravenec. Je to chlapík, který si poradí s prací všeho druhu. Zapřáhne kočár, zachrání slečnu Berušku, uspořádá hostinu pro malé ploštice… a mnoho dalšího. Souborné vydání všech tří knih Ondřeje Sekory Kniha Ferdy Mravence vydává nakladatelství Knižní klub.

Pokud jste si z námi vybraných knih nevybrali, podívejte se na naše stránky, jsou zde recenze na další dětské knihy. Třeba vám některá z nich padne do oka.

 

Aktuality

 • 7. ročník festivalu HorrorCon

  Již 7. ročník HorrorConu se dočkal několika změn. Tentokrát se všichni fanoušci horroru ve všech jeho formách umění vypraví 22. října do klubu Kotelna v pražských Strašnicích a navíc přijede jeden exkluzivní zahraniční host.

  Číst dál...  
 • Duna potřetí

  Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení