Aktuality

Milí čtenáři,

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
img src=

nezadržitelně se blíží konec roku 2014, Vánoce jsou už tady. Co jiného si může čtenář přát pod stromeček než knihu? Snad jen více knih. Za celou redakci magazínu VašeLiteratura.cz vám přeji, abyste jich nalezli co nejvíce a takové, které jste opravdu chtěli. Ale nejen to. Prožijte si nádherné svátky a do roku 2015 mějte hodně zdraví a štěstí, byť to může znít jako pouhá fráze.

V roce, který nyní končí, se událo v našem magazínu mnoho změn. Některých jste si určitě všimli - přibylo několik rubrik, obměnila se i redakce. Snažíme se přibližovat vám velké množství knih, představovat jejich autory i lidi, kteří stojí v pozadí jejich vzniku. V tom budeme pokračovat i příští rok. Rádi bychom však, abyste se i vy, čtenáři, více zapojili do fungování magazínu a napsali nám, co byste si přáli na jeho stránkách najít. Vašich názorů si vážíme, i když jsou kritické, a ty pochvalné nás zahřejí u srdce a poskytnou nám motivaci k další práci.

Nesmím zapomenout i na přání těm, kteří knihy píšou nebo je vydávají. Bez nich bychom tady byli zbyteční. Přeji tedy, společně s celou naší redakcí, aby český knižní trh vzkvétal, dával radost všem čtenářům a aby přineslo své ovoce i plánované snížení daně. Letošní rok byl na vydané knihy bohatý, přesněji nám to zhodnotí statistické údaje, ale prognózy pesimistů, že lidé nebudou číst, se určitě ještě dlouho nevyplní. A to je ještě mé velké přání do příštích let.

 

Komentáře   

 
Vladislav Knězek
0 Odp.: Milí čtenáři,Vladislav Knězek 2014-12-26 07:53
Měli byste průběžně vyhodnocovat soutěže a ne až po několika měsících vyhodnotit 50 soutěží najednou. Je to katastrofa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jana Kovářová
+1 SoutěžeJana Kovářová 2014-12-26 10:45
Přání je to hezké, jen nechápu, jak to dělají na jiných stránkách, že mají soutěže vylosované po ukončení soutěží a tady to vždy trvá takovou dobu. :sad: Jinak přeji všem pohodu a snad se dočkáme zlepšení....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
PavlaJ
+1 Odp.: SoutěžePavlaJ 2014-12-26 12:45
Na některých webech jsou opravdu soutěže vylosované vzápětí, ovšem existují i weby, na kterých dodnes nejsou ani ukončeny ani vylosovány soutěž z května,
dokonce mám ve své "sbírce odkazů" odkazy na nevylosované soutěže přesně po roce, takže tady bych se tak nerozčilovala.. . Hlavně zdraví, štěstí a pohodu do nov=ho roku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Milí čtenáři,Marta Šimečková 2014-12-29 16:02
Milí čtenáři, za pozdní vyhlášení soutěží mohu já, omlouvám se. Mám soutěže na starosti, v poslední době jsem ale byla hodně pracovně vytížená a řešila jsem také závažné zdravotní problémy, kvůli kterým jsem nebyla s to věnovat se webu. Dnes se pokusím několik soutěží uzavřít, v dalších dnech budu pokračovat. Prosím tedy o strpení.
V příštím roce bych ráda navázala na tradici soutěží na VL. Pokud by se mezi Vámi našel někdo, kdo by mi s tím chtěl pomoci, budu ráda, když se ozvete na marta.simeckova (zavináč)vaseli teratura.cz. Předem děkuji.
Přeji Vám vše nejlepší do nového roku!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Jaký byl 31. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě?

  Všichni vědí, jaký vliv měl v minulém roce koronavirus na kulturu v České republice, ostatně zasažen byl celý svět. Mohlo by se tedy zdát, že zrušení knižního veletrhu je jen drobností. Ale z drobností sestává celý život, takže lidé, kteří mají k takovým akcím vztah, to pociťují jako tvrdý zásah.

  Číst dál...  
 • Znovu začínáme

  Milí čtenáři,

  naše krátká odmlka se chýlí ke konci, stejně jako léto a prázdniny. Od 28. 8. 2021 začnou opět pravidelně vycházet recenze, nejprve s trochu menší frekvencí, ale ta se velmi brzy zvýší, protože plány našich vydavatelství vypadají velmi zajímavě a jistě bude co číst a čem psát. Doufám, že jste léto využili k odpočinku, pokud ne v zahraničí, jak jsme si v poslední době zvykli, tak aspoň na krásných místech u nás. K odpočinku patří také četba a pokud vás něco zaujalo, chtěli byste se o svůj čtenářský zážitek podělit s ostatními a našli odvahu k tomu, abyste zkusili napsat recenzi, ozvěte se nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Třeba se z toho vyvine zajímavá spolupráce.

  Těším se na nové setkání s vámi.

  Jiří Lojín

  Šéfredaktor

   

   

   

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení