
Říše fantazie Vodakva
- Aktuality
- Vytvořeno 15. 3. 2013 2:00
- Autor: Redakce

Krajská knihovna Karlovy Vary zve mladé čtenáře od 6 do 15 let, jednotlivce i třídní kolektivy k účasti na 2. ročníku soutěže Říše fantazie Vodakva.
Z loňského kola vzešel maskot soutěže tajemné strašidýlko Ruplísek, jehož autorkou byla tehdy 7-letá Anita Lazorčíková ze ZŠ Truhlářská. S Ruplískem se setkáme i letos. Nejmenší děti od 6 do 11 let budou hledat pro Ruplíska pěknou knížku s tématem vody. A protože je Ruplísek strašidýlko a neumí číst, bude třeba mu o této knížce nakreslit obrázek.
Starší děti budou mít úkol těžší. Jejich úkolem bude také vytvoření maskota, ale tentokrát pro firmu Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, která je partnerem celé soutěže.
Pro třídní kolektivy je připravena soutěž literární. Jejich úkolem bude vymyslet pohádku o vodě a všem co se vody týká.
Soutěž odstartovala 1. 3. a soutěžní práce ze všech tří kategorií přijímáme v odd. pro děti ve Dvorech nebo na pobočce Lidická (Lidická 40) do 30. 4. 2013.
1. Kategorie 6 – 11 let
Doporuč Ruplískovi knížku
Ruplísek je vodní strašidýlko. Vyber pěknou knížku o vodě a nakresli Ruplískovi o té knížce obrázek. Nezapomeň na zadní stranu napsat název vybrané knížky a jméno jejího autora.
2. Kategorie 12 – 15 let
Navrhni maskota pro Vodárny a kanalizace
Můžeš malovat, vyrábět…
3. Kategorie třídních kolektivů
Napište pohádku o vodě…
Dejte hlavy dohromady a napište krátkou pohádku o vodě…
Na zadní stranu práce uveďte: jméno, příjmení, věk, telefon, email, název a adresu školy (u kolektivů: třídu např. 2. A).
Na nejúspěšnější ze všech tří kategorií čekají zajímavé ceny.
Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Aktuality
-
Duna potřetí
Roku 1965 americký spisovatel Frank Herbert vydal, podle mnohých, nejlepší sci-fi knihu všech dob. Dílo s jednoduchým titulem Duna je dodnes čtené, diskutované a na jeho motivy vznikají hollywoodské blockbustery i počítačové hry. Planeta Arrakis samotného tvůrce lákala natolik, že se do jejího prostředí ještě několikrát vrátil. Třetí díl nazval Děti Duny a jako audioknihu jej publikovalo nakladatelství OneHotBook.
Číst dál... -
Vlastislav Toman odešel, Hadži zůstává
Ráno 11. května 2022 se na facebookovém profilu Nakladatelství Josef Vybíral objevila smutná zpráva – v nedožitých třiadevadesáti letech odešel dlouholetý (1956-1992) šéfredaktor ábíčka Vlastislav Toman.
Číst dál...
Nové komentáře
-
Páté jablko promlouvá
Román Páté jablko mne zajímal už proto, že mne s příběhy postav spojoval sad a obchod, který měli ... -
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Tento román jsem viděla několikrát zpravovaný jako film, ovšem netušila jsem že Robert umírá. To ... -
Prašina
no tatop kniha se mi zdála taková temná já mám ráda temno ale pořádně nedávala smysl nedokázala jsem ... -
Milník v žánru fantasy
Já jsem zrovna jeden z těch, co zná z fantasy všechno a nic ho nepřekvapí - teda ne že bych jí tolik ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Mám rád Fischerův překlad, ale krásný je i překlad Loukotkové. Můžete se přesvědčit v knize Navzdory ... -
Tropy: Obrazná pojmenování v užším smyslu
:D jen škoda, že to nenapsal o 6 dní dřív, potom by to bylo přesně 2 roky... jinak dobrá stránka ;-) ... -
I vzplála světlá naděje
Krásný referát -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Diagnózu má každý, jen někteří se života doopravdy zeptali, jakou :-) Někdo ty okamžiky, v nichž ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
a ještě na okraj - i pocit sice lze často vysvětlit rozumově, ale poezie nevzniká ani není vyhledávána ... -
François Villon: Já u pramene jsem a žízní hynu
Odpověděl jsem ve Villonově duchu - skrz protiklad, aniž bych vyloučil původní smysl :-) Zřejmě se ...
Knihy
Z čtenářského deníku
-
Jarmila Glazarová: Vlčí jáma
Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.
Číst dál... -
Drašar
Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.
Číst dál...