Aktuality

Nakladatelství Fragment: Knihu nalezne pod stromečkem téměř každý Čech

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
stromek

Knihy jako vánoční dárky mají Češi ve velké oblibě. Rádi je dávají i dostávají. Podle nejnovějšího výzkumu agentury NMS Market Research plánuje obdarovat své blízké knihou až čtyřicet pět procent obyvatel ČR starších patnácti let. Z toho třicet procent hodlá knihu koupit přes internet.„Na knihkupeckém trhu činí vánoční prodej, za který považujeme období od října do prosince, až čtyřicet procent celoročních prodejů,“ potvrdil spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč. Kniha představuje vděčný dárek, který potěší a zároveň nikoho neurazí. Pod stromeček se hodí tituly jakéhokoli zaměření. Pro nejmenší děti leporela, pro školou povinné vzdělávací encyklopedie i dobrodružná beletrie, pro dospělé podle jejich zájmů a osobnosti. „Také máme publikace s vánoční tematikou, například leporelo Ježíšek zpívá vánoční koledy nebo výpravnou knížku v pevné vazbě Ježíšek vypráví o vánočních tradicích,“ doplnil Pavel Nýč.

Podle předvánočního průzkumu agentury NMS Market Research plánuje letos darovat knihu téměř každý druhý respondent, nejčastěji ve věku od šestadvaceti do pětačtyřiceti let. A každý třetí ji hodlá koupit on-line. Lidem na e-shopech vyhovuje možnost snadno porovnávat všechny nabídky a fakt, že nemusí obíhat jednotlivé kamenné obchody a vláčet se s těžkými balíky domů.

Kromě klidu a pohodlí umožňuje nákup přes internet u mnoha obchodníků také značnou finanční úsporu. „Abychom svým čtenářům vyšli vstříc, zvýšili jsme nabídku výhodných slev,“ uvedl Pavel Nýč. Všechny publikace Nakladatelství Fragment jsou tak v e-shopu k dostání za cenu o patnáct procent nižší než v běžném knihkupectví, u vybraných titulů zaplatí zájemce až o šedesát procent méně.

Podle Pavla Nýče podíl knih prodaných na internetu tvoří výrazně více než deset procent z celkového obratu knižního trhu, což kopíruje vzrůstající celospolečenský trend nakupování pomocí počítače. „Mezi dětskými knihami jsou hitem hodně barevné publikace s pohyblivými doplňky, ale i klasika si stále zachovává své místo na slunci,“ řekl Nýč. Potvrdil tak domněnku, že rodiče svým ratolestem často nostalgicky kupují knihy, které sami v dětství zbožňovali. „Vánočním bestsellerem pro mládež je titul EREBOS – Hra, která zabíjí! a pro dospělé zcela jednoznačně Nové Povídky od Zdeňka Svěráka,“ dodal Nýč.

O Nakladatelství Fragment

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 milionů korun. Od svého vzniku vydalo více než 2000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků. V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu je i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení