Aktuality

Líný rodič Tom Hodgkinson přijíždí do České republiky

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
autor

Britský publicista Tom Hodgkinson zavítá v rámci akce Aktivní rodičovství do Brna, a to ve dnech 14. a 15. října 2011. V pátek 14. října 2011 v 15 hodin se uskuteční autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká 13 v Brně. O den později bude Tom Hodgkinson hlavním hostem konference Aktivní rodičovství na Fakultě sociálních studií MU v Brně (viz samostatná tisková zpráva).Tom Hodgkinson (*1968) se proslavil jako redaktor časopisu Idler (Lenoch), který založil se svým kamarádem v roce 1993. Kromě toho také přispíval do prestižních britských novin, zejména do Guardianu, a stál u zrodu firmy dovážející absint do Velké Británie. Své vášni pro lenošení a svobodu zasvětil tři knihy, které se staly bestselery – Jak být líný, Jak být volný
a Líný rodič. V současnosti žije na venkově v Devonu se svou přítelkyní
a třemi dětmi.
Nakladatelství JOTA připravuje na konec roku vydání jeho další úspěšné knihy Staré dobré časy!

Knihy Toma Hodgkinsona
:

knihaTom Hodgkinson
LÍNÝ RODIČ
Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství

 


Převratný a přitom zcela přirozený přístup k výchově dětí. Autor vychází z prosté, ale geniální myšlenky D. H. Lawrence, že nejlepší věc, kterou pro své děti můžeme udělat, je nechat je na pokoji. To samozřejmě neznamená zanedbávat je. Ponechejme jim ale tolik volnosti, aby dokázaly vyrůst
v soběstačné, sebejisté, šťastné a svobodné jedince. Přestaňme je cepovat a místo toho rozvíjejme přirozené dětské instinkty tvořivosti a nezávislosti. Prospějeme tím nejenom jim, ale i sobě.

Líný rodič je skvělá kniha pro kohokoli, kdo je zoufalý
z toho, že neví, jak vychovávat své dítě, a kdo hledá dobrou radu a praktické příklady. A především tato kniha ukazuje, že rodičovství může být zábava a ne noční můra.


knihaTom Hodgkinson
JAK BÝT LÍNÝ
Nicnedělání je dřina

Když vás ráno budík vytrhne ze spánku, máte pocit, že byste nejraději zůstali zachumlaní v teplé posteli, četli si knížku, usrkávali šálek kávy a celý den jen tak lenošili? Tom Hodgkinson, zakladatel časopisu Idler (Lenoch), si to nepřeje, on to dělá. Od tohoto milovníka svobody a umění nicnedělání vychází nikoliv jen obyčejná kniha, nýbrž přímo protilátka proti naší prací posedlé kultuře.

V knize Jak být líný  Tom Hodgkinson předkládá učenou
a zároveň rozverně podanou obhajobu nového způsobu života, který může praktikovat každý bez výjimky — žít šťastně nicneděláním. Rozebírá celé spektrum otázek, jimiž se moderní lenoch zabývá, jak se pořádně vyspat, kdy to v práci zabalit, jak se těšit ze života — a zároveň rozjímá o dílech takových slavných obhájců těchto ctností, jakými byli Oscar Wilde, Robert Louis Stevenson a Nietzsche, jež všichni přiznali, že svá nejlepší díla napsali v posteli.

Bestseler Jak být líný udělá dobře všem, kdo mají po krk uspěchaného života dnešní doby a nevědí, jak ubrat plyn.


knihaTom Hodgkinson
JAK BÝT VOLNÝ
Užívejte života naplno

Už jste někdy těsně po úpěnlivém zvonění budíku dumali nad důvody, proč vlastně chodíte do práce? Napadlo vás na gauči před televizí, proč je většina kultury, kterou se krmíme, plytký brak? Pořád ještě doufáte, že někde existuje lepší, svobodnější
a šťastnější způsob jak žít svůj život? Jestli ano, pak pro vás bude knížka Jak být volný tím pravým návodem.

Tom Hodgkinson vás vezme na inspirativní cestu směrem
k opravdové svobodě a štěstí. Naučí vás, jak se zbavit neuróz a stresu, zbytečné byrokracie, dluhů, vlád a domácích prací, naříkání, bolesti, chudoby, ošklivosti, války i odpadu, a tím výčet zdaleka nekončí!

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení