Aktuality

Letní knižní veletrh v Ostravě

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
knihy

Letní knižní veletrh, jehož hlavním tématem jsou knihy nejen na dovolenou, se bude konat 17. a 18. června na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Je na něj přihlášeno 99 vystavovatelů z celé České republiky.

Jsou mezi nimi nakladatelé dětské literatury (Fragment, Sun, Studio Trnka), české i překladové beletrie (Host, Argo, Druhé město), odborné literatury (Portál, Fraus, Academia, Pavel Mervart, CDK, Prometheus), výpravných obrazových publikací (Slovart, Rebo). Pro někoho překvapivě se na veletrhu věnovaném hlavně knihám na dovolenou představuje i několik univerzitních nakladatelství (Ostravské univerzity, Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého či Karolinum). Čtenáři na veletrhu samozřejmě najdou i knihy na dovolenou, ať už budou hledat průvodce, cestopisy a jazykové příručky (z nakladatelství Jota, Lingea, Baset aj.) nebo oddechovou četbu k vodě (z nakladatelství Olympia, Metafora, Brána...). Řada zajímavých vystavovatelů bude z Ostravy: síť knihkupectví Knihcentrum.cz, nakladatelství Mystery film spisovatele Arnošta Vašíčka, stánek autorské dvojice Miroslav Sehnal a Břetislav Uhlář, nakladatelství Littera Silesia, Montanex, Repronis, Anagram, Fantom Print a další.

Jako každý správný veletrh nabízí i Letní knižní veletrh nejenom knihy, ale také bohatý doprovodný program pro odbornou i širokou čtenářskou veřejnost. Knihovníci se mohou těšit na seminář Moravskoslezské vědecké knihovny S knihou nejsi nikdy sám, knihkupci na prezentaci FASTCENTRIK PEMIC, nakladatelé na polygrafický seminář Tiskáren Havlíčkův Brod a především na ZaHradní slavnost na Slezskoostravském hradě, při níž jedna z největších distribučních firem na českém knižním trhu PEMIC BOOKS - oslaví dvacáté narozeniny.

Čtenáři se mohou těšit na setkání s Věrou Noskovou, Martinem Reinerem, Evou Tvrdou, Irenou Douskovou, Biankou Bellovou, Jiřím Grušou, Radkou Denemarkovou, Lenkou Rožnovskou, Karlem Hvížďalou, Edou Kriseovou, Bárou Nesvadbovou, Tomiem Okamurou a mnoha dalšími českými spisovateli ve veletržním Café Librex hned u vstupu do pavilonu A. Bohatý program nejen pro děti připravila Knihovna města Ostravy.

Součástí veletrhu je i několik zajímavých výstav: výstava Vzdělávací a kulturní služby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, prezentace oboru Obalový a knižní design Fakulty umění Ostravské univerzity, výstavy mapující historii 20 let PEMIC BOOKS a 10 let Domu knihy Librex, prodejní výstava dřevěných plastik Martina Patřičného.

Letní knižní veletrh se koná v pátek 17. a v sobotu 18. června v pavilonu A Výstaviště Černá louka v Ostravě. V pátek 17. června bude otevřeno od 10 do 18 hodin, v sobotu 18. června od 9 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 50 Kč, zlevněné vstupné pro děti, studenty a důchodce 30 Kč. Vstupné se ovšem návštěvníkům bohatě vyplatí, neboť řada nakladatelů bude nabízet výrazné veletržní slevy.

Další informace o Letním knižním veletrhu lze získat na stránkách www.hejkal.cz a www.cerna-louka.cz, od ředitelky veletrhu Markéty Hejkalové, tel. 777 616 158, e-mail veletrh(zavináč)hejkal.cz.

Tisková konference nejen k Letnímu knižnímu veletrhu se koná v pondělí
6. června v 11 hodin na Slezskoostravském hradě. Informace k tiskové konferenci Vám poskytne marketingová manažerka Ostravských výstav a.s. Petra Filipová, tel. 602 542 724.

Přímo na veletrhu se novináři mohou akreditovat u přepážky registrací (případně u pokladny veletrhu) u vchodu do pavilonu A.
Průběžně aktualizovaný program sledujte na stránkách www.hejkal.cz a www.cerna-louka.cz. Veletržní Café Librex najdete v přízemí pavilonu A, hned u vchodu na veletrh!

Čtvrtek 16. června
19.30 Číše vína na uvítanou v Domě knihy Librex (pro vystavovatele, pořádá Knihkupectví Librex)

Pátek 17. června

10.00 Začátek Letního knižního veletrhu Ostrava 2011

Výstavka „Vzdělávací a kulturní služby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.“ 

10.10 Křest knihy Bibliografie Ostravy (stánek Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě)

10.40 – 14.40 Seminář Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě „S knihou nejsi nikdy      sám.“ Moderuje Ing. Lea Prchalová (zasedací místnost kongresového křídla).
10.40 - 12:15 dopolední část semináře:
Zahájení
Čtení v době digitální. Prof. PhDr. Jiří Trávníček, M. A.
12:15 - 12:40 Přestávka
12:40 - 14:40 Odpolední část semináře:
Ochrana knih a vybavení knihoven. P. Lukáš Pajer, Ceiba, s.r.o.
Celé Česko čte dětem. Mgr. Eva Katrušáková
Čteme ušima. Mgr. Kateřina Konopásková, Radioservis a. s.
Porodní bolesti elektronických knih. P. Martin Vyleťal, Lupa.cz

10.15 Polygrafický seminář Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. (Café Librex)

11.30 Chraňte muže - káva s Věrou Noskovou -  zahájení cyklu literárních setkání ve veletržním Café Librex v přízemí pavilonu A

13.00 Plachý milionář přichází - káva s Martinem Reinerem (Café Librex)

14.00 Viva La Revolución? - káva s Evou Tvrdou a jejími hosty – profesorem V. Zamarským, režisérem M. Sklářem a moderátory Tobi a Vladimírem (Café Librex)

14.00 Rudolf Desenský – beseda a autogramiáda u stánku Knihcentrum.cz

14.30 Lenka Klar: Talent pro manželství (představení nové knihy z nakladatelství Barrister & Principal v Café Librex)

15.00 O bílých slonech - káva s Irenou Douskovou (Café Librex)

15.00 – 17.00 FASTCENTRIK PEMIC – jak snadno prodávat knihy přes internet (především pro knihkupce pořádá PEMIC BOOKS, a.s., spolu s firmami KVADOS a NETDIRECT, kongresové křídlo)

16.00 Mrtvý muž - na kávě s Biankou Bellovou (novinka z nakladatelství Host, Café Librex)

16.00 Eva Tvrdá: Viva la Revolución? – autogramiáda na stánku nakladatelství Littera Silesia

16.30 Káva s Jiřím Grušou, beseda nejen o světovém PEN klubu (Café Librex)

16.45 Hodina podepisování – autogramiáda autorské dvojice Miroslava Sehnala a Břetislava Uhláře u jejich stánku

17.00 Arnošt Vašíček: Planeta záhad – beseda a promítání filmu (pořádá nakladatelství Mystery Film v kongresovém křídle)

17.00 Bianka Bellová: Mrtvý muž – autogramiáda na stánku nakladatelství Host

18.00 Závěr prvního dne veletrhu

19.00 ZaHradní slavnost (oslava 20 let PEMIC BOOKS, Slezskoostravský hrad, pro vystavovatele a další zvané hosty)

Sobota 18. června

9.00 Začátek druhého dne Letního knižního veletrhu

9.15 Miroslav Sehnal, Břetislav Uhlář: Hodinu v nebi – ilustrované autorské čtení (Café Librex)

10.00 Pavel Gan: Osudy humoristy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů – autorské čtení z románu-koláže (ke zmapovaným faktům k Haškovi mezi Prahou a Bajkálem)

11.00 Kobold aneb káva s Radkou Denemarkovou – představení nového románu známé autorky (Café Librex)

11.45 Na krásné modré Ostravici – káva s Antonínem Bajajou (Café Librex)

12.30 František Novotný: Prsten od vévodkyně – představení nevšední knihy, propojující osud Boženy Němcové s příběhem bývalého agenta StB (pořádá nakladatelství Zoner Press v Café Librex)

12.30 Radka Denemarková: Kobold – autogramiáda na stánku nakladatelství Host

13.00 Velká autogramiáda na stánku nakladatelství Portál
Lenka Rožnovská podepisuje knihu František a jeho pohádky do postýlky, Zuzana Pospíšilová bude podepisovat knihy Máš nadání na hádání, Veršovaná encyklopedie, Školní strašidlo, Školní detektiv a mnoho dalších

13.00 Káva s Janem Cimickým (Café Librex)

13.45 Starling aneb Etiketa s Ladislavem Špačkem (Café Librex)

14.00 Autogramiáda Arnošta Vašíčka u stánku Mystery Film

14.30 Mardata aneb Vzpoury v žurnalistice - káva s Karlem Hvížďalou (Café Librex)

14.30 Markéta Hejkalová: Důkazy jejího života – autogramiáda u stánku nakladatelství Hejkal

15.00 Autogramiáda Ladislava Špačka na stánku Knihcentrum.cz

15.15 Z Afriky do Ostravy - káva s Edou Kriseovou a povídání nejen o knize Necestou slečny H. (Café Librex)

16.00 Káva a pohádky s Bárou Nesvadbovou (Café Librex)

16.00 Autogramiáda Tomia Okamury, viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (stánek nakladatelství Fragment, od 17.30 hodin pak následuje beseda s Tomiem Okamurou v Domě knihy Librex)

17.00 Letní knižní veletrh končí – hezkou dovolenou a na shledanou za půl roku na 21. Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě a za rok na 2. Letním knižním veletrhu v Ostravě

17.30 Tečka za veletrhem: Tomio Okamura – beseda a autorské čtení v Domě knihy Librex

 

Aktuality

 • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

  V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

  Číst dál...  
 • Česká vlna nakladatelství Host

  Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

  Číst dál...  

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení