Komiksy

Komiksy: Mike Carey – Mezi řádky 2: Informátor

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
Mezi řádky 2: Informátor

Série Mezi řádky, kterou jsme vám nedávno představili na našich stránkách (viz zde) a jež je dalším z mistrných děl dvojice proslulé komiksovou sérií Lucifer, pokračuje druhým dílem s podnázvem Informátor. Pojďme se společně podívat, co nového tento svazek přináší.Mezi řádky 2: InformátorTom Taylor, hlavní hrdina celé série, se po obvinění z hromadné vraždy ocitá ve vězení. Za zdmi staré věznice mu hrozí smrtelné nebezpečí – po jeho krvi prahne starý upír i nájemný vrah Pullman. Tomovi nezbývá nic jiného než se uchýlit k magii, která prolomí bránu mezi reálným světem a literární fantazií. Staré příběhy ožívají, literární postavy se zhmotňují. Okřídlená kočka, leviatan nebo Frankenstein, ti všichni nějak zasáhnou do života dříve obyčejného člověka, pro kterého představovaly staré příběhy jen povídačky, nyní mu ale převracejí život vzhůru nohama. Podaří se mu vyváznout živý? A dočká se vysvětlení všech záhad, které se kolem něj začaly dít po zmizení jeho otce? To se dozvíte, pokud se začtete do poutavého komiksu, jenž vyniká originálním dějem hrajícím si se čtenářem jako kočka s myší.

Tempo děje je rychlé (ne-li vražedné, ostatně těch vražd se tu podobně jako v prvním díle udá hned několik), čtenář téměř nestíhá vstřebat četné dějové zvraty a střípky informací, na jejichž podkladě se pomalu vykresluje mozaika celého příběhu. Tyto indicie však scénárista Mike Carey odhaluje jen pozvolna, většina smyslu čtenářovi stále uniká, a tak je nucen vyčkat na pokračování (před sebou máme ještě devět dílů).

Hlavní dějová konstrukce je doplněna o tragický příběh dětí ředitele věznice, kteří jsou fanoušky čarodějnického učně Tommyho, jehož ztělesněním má být zmíněný Tom Taylor. A také o výňatky ze samotné kouzelnické knihy i z jiných klasických literárních děl, jako je např. Píseň o Rolandovi nebo Žid Süss. Podobně jako v prvním dílu neschází ani další prvky ozvláštňující formu vyprávění, jako jsou zprávy z novin nebo příspěvky na internetových fórech. A aby toho nebylo málo, na závěr je připojen samostatný příběh Pohádky z vrbiček, jehož kresby se ujala Juko Šimizuová, mj. autorka obálek k celé sérii. (Zde jen drobná poznámka k pravopisu: v knize je křestní jméno kreslířky uvedeno v podobě Joko, což je pravděpodobně omyl, srov. anglický přepis jména Yuko. Obdobně je v názvu daného minipříběhu chybně psáno malé v-; Vrbičky je označení konkrétního místa, v originálu pojmenovaného jako Willowbank Wood, a jako toponymum by mělo být psáno s majuskulí).

Komiks Mezi řádky 2: Informátor nabízí strhující čtení, které vám ještě dlouho po odložení nedá spát. Jsem už zvědavá, jaké zvraty přinese další díl a zda si udrží vysokou laťku, jaká byla nastolena v prvních dvou svazcích.

Mezi řádky 2: Informátor
Mezi řádky 2: Informátor

Mezi řádky 2: Informátor
Autor Mike Carey
Překlad Petr Kotrle
Ilustrace Peter Gross
Nakladatelství Crew
Místo vydání Praha
Rok vydání 2016
Vydání 1.
Počet stran 168
ISBN/EAN 978-80-7449-372-0
Ediční řada Mezi řádky

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení