Knihy pro dospělé

Svět lovů stínů

Cassandra Claerová se proslavila svou fantasy sérií z prostředí lovců stínů. Na svém kontě má těchto sérií už šest, přičemž v České republice byly přeloženy prozatím dvě. Pro své skalní fanoušky si ale připravila úžasnou příručku o postavách s názvem Kdo je kdo ve světě stínů s podtitulkem Významní lovci stínů a obyvatelé podsvěta v řeči květomluvy.

Zářezy smrti

Začátkem roku 2017 jsme se konečně dočkali nové série oblíbené autorky Veronicy Roth. Knize se dostalo velké propagace nejenom od nakladatelství, hodně lidí tento příběh netrpělivě očekávalo, takže se není čemu divit. Byl dokonce osloven zpěvák Pavel Callta, aby napsal píseň, nesoucí název díla – tedy Čáry života (momentálně už je v éteru).

Kodex Apokalypsy je jedno z nejlepších postapokalyptických děl

S napětím očekávanou knihu Kodex Apokalypsy konečně spatřili i čtenáři naší domoviny. Fantom Print přináší unikátní dílo trojice Luis Royo, Romulo Royo a Jesus Barona Vilches, které vás nadchne svou propracovaností. 

Žhavá linka Paříž – Praha

Co si může do deníku zapisovat člověk, stojící za pultem v hale hotelu v metropoli Francie? Taková myšlenka prolétne hlavou čtenáři, kterému se poprvé dostane do rukou kniha Martina Daneše Z deníku pařížského recepčního.

Pojďte najít tiché dívky mizející beze stop

5

Mladé dívky z různých prostředí, bez větších problémů, s partnery. Nejsou ničím výjimečné, nevyčnívají, prostě takové tiché dívky. Proč a kam tedy zmizely? Nikdo se přece neztratí jen tak, beze stopy. Přesto se tak stalo. Případ zmizelých dívek řeší Frank Rath v detektivním románu Erica Rickstada Tiché dívky.

Po stopách špeha chodbami kouzelnické školy

5

Callum Hunt a jeho přátelé se potřetí vracejí do kouzelnické školy Magisteria. Kamarádi jsou oslavováni, protože  se údajně podíleli na usmrcení nejobávanějšího čaroděje, Konstantina Madenna. Pravda je ale složitější a zdá se, že v Magisteriu je ještě někdo, kdo zná okolnosti smrti Konstantina Maddena. Kdo a proč usiluje Callovi o život? Odpovědi na dané otázky najdete v knize Magisterium 3: Bronzový klíč Holly Blackové a Cassandry Clareové.

Cesta do vlastní minulosti

Hledání vlastní minulosti je ošidný a riskantní podnik, člověk nikdy neví, co ho na konci čeká. Své o tom ví hrdina knihy Martina Hanzlíka Blok Elsabe. Daň za zvědavost může být vysoká.

Třpytný dvůr z vás vychová pravé dámy

5

Třpytný dvůr je románem pro dívky, který je plný soupeření, přetvářky, peněz, krásných šatů, konexí a večírků. Jde o první knihu Richelle Mead, která není z žánru fantasy. 

Letní vražda

5

Vrchního inspektora Gamache zajisté není třeba jeho věrným čtenářům představovat. Tentokrát se s ním setkáváme mimo kouzelnou vesničku Three Pines, přesto je s ní a s jejími obyvateli jeho nový případ spjat. Oživlý kámen zabředává do dávné historie dvou rodin, z nichž jedna je ta Gamachova.

Vzpomínka na dětství

5

Dětství je zpravidla prezentováno jako šťastné a bezstarostné období. Za velkou část tohoto dojmu, který v lidech zpravidla přetrvává, je zodpovědná paměť, protože člověk má tendenci si minulost idealizovat a vše špatné potlačovat. Vzpomínky Zuzany Dostálové, jak je zachytila ve své novele Proč všichni odcházejí, ale tak idylické nejsou.

Jen jedna může být pravou královnou

Období Tudorovců v renesanční Anglii bývá jedno z nejoblíbenějších u čtenářů, i u autorů. Alison Weirová se mu věnuje až na pár výjimek téměř po celou svou spisovatelskou kariéru. Vedle odborných textů předkládá čtenářům poutavé romány, vystavěné na pečlivě probádaných historických pramenech, a nyní se rozhodla zmapovat všechny ženy skandálního, oblíbeného i nenáviděného panovníka Jindřicha VIII.

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Volání netvora

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Volání netvora z nakladatelství Slovart. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení