Knihy pro dospělé

Dům plný magorů

5

Psát o psychicky vyrovnaných lidech, trávících svůj život v poklidu, není zajímavé ani přínosné. To je jeden z důvodů, proč si čtenář někdy může myslet, že literární svět je zabydlen převážně blázny, potácejícími se mezi depresemi a bludy. Kniha Stvoření, kterou napsal Eugen Liška jr., rozhodně mezi taková díla patří.

Rošťák oblékl své vzpomínky do slov

5

Jean-Paul Belmondo. Neodolatelný rošťák se šibalským úsměvem nás baví již dlouhá léta. Když jsem v knihkupectví zahlédla knihu Mých tisíc životů s fotkou mladého Belmonda s cigaretou frajersky vloženou v koutku úst, nedalo mi to a hned jsem si ji prolistovala.

Les – návod k použití

5

Les je nepřeberným zdrojem zážitků, vnitřního pohybu a tajemství. Alespoň tak na mě působí hojná publikační činnost německého lesníka a ochránce přírody Petera Wohllebena, kterého můžete znát jako autora bestselleru Tajný život stromů. V němčině vydal od roku 2016 už 16 knih a také na českém trhu vychází jedna kniha za druhou, do tisku letos zamíří již sedmý titul. Nejedná se o žádné tenké brožurky, rozsah stran se pohybuje mezi zhruba 150 a 250 stranami. Vtírá se otázka, jestli není Peter Wohlleben tak trošku grafoman? Říká něco nového, nebo se opakuje?

Můžeme si vykat?

5

Patříte-li mezi čtenáře, kteří mají rádi hořkosladký humor a knihy s hlavní ženskou hrdinkou  v čele, máte možnost pro chvíle relaxace zvolit humoristický román pro ženy Můžeme si vykat? německé autorky Luisy Binder, který nabízí obojí. Ráznou, tvrdohlavou a životem trochu rozlámanou Ellen Bornemannovou. Ženu v mezní životní situaci, kdy nemá na vybranou a musí ji nějak zvládnout. V důsledku toho dochází k různým epizodám, které jsou k smíchu i k pláči zároveň.

Mika Waltari a jeho cestopis

5

Finského spisovatele Miku Waltariho má český čtenář spojeného především s jeho nejznámějším románem Egypťan Sinuhet. Šlo však o velmi plodného autora, mezi jeho díly lze najít celou řadu románů, povídek, detektivek, ale také poezii, hry, filmové scénáře. A také cestopisy.

Danielle Steel - Společný byt

5

Kniha Společný byt vypráví o čtyřech mladých ženách, které společně žijí v jedné z neznámějších čtvrtí New Yorku. Z žen, které se předtím neznaly, se velice rychle stanou kamarádky na život a na smrt, jejichž hlavním cílem je být prostě šťastné. V knize nás každá z hrdinek provede svým životem, ve kterém se snaží nalézt lásku, přátelství a také svou vysněnou kariéru, která by je naplňovala. A že to není cesta úplně jednoduchá, ba naopak někdy pořádné zamotaná, o tom se dozvíte v této romantické knížce.

Třetí případ inspektorky Eriky Fosterové

Třetí případ inspektorky Eriky Fosterové dostal název Temné hlubiny a nedávno ho vydalo nakladatelství Grada Publishing, a.s. Autorem je Robert Bryndza, který se stále více dostává do povědomí nejenom českých čtenářů kriminálních thrillerů. Zdá se, že se objevil další ze spisovatelů, kdo dokáže narušit drtivou převahu severských autorů v této literární disciplíně. A tak se nám nejspíše bude hodit pár informací o této stoupající hvězdě: Bryndza vystudoval prestižní Guilford School of Acting  v Londýně a v roce 2007 na sebe výrazně upozornil divadelní hrou Branko & Branka, kde také sám hrál. V kariéře scénáristy pokračoval v Los Angeles. Momentálně žije se svým slovenským manželem střídavě v Londýně a Nitře.

Zvláštní schopnosti viktoriánských Angličanů

Autorské duo Kelly Zekasová a Tarun Shanker představují ve své knize Pod maskou lži viktoriánskou Anglii, ve které pod společenskými konvencemi trpí Evelyn Wyndhamová. Dívka pomáhá své sestře Rose s péčí o nemocné a odmítá si hledat ženicha. Nicméně předchozí nepříjemnosti ztrácejí na důležitosti, když Rose zmizí jednoho večera z domu. Proti vůli rodičů se dívka vydává pátrat po sestře do Londýna.

Nebezpečná mise

Odveta je posledním dílem sci-fi série Univerzita výjimečných. Autorka si pro nás přichystala uzavření celého příběhu, a fanoušci se tak musí s touhle napínavou antiutopií oficiálně rozloučit. Tahle trilogie už je známá svými malými rozměry, ani závěrečný díl v tomto ohledu není výjimkou a rozkládá se na necelých 300 stránkách. Příběh se opět odehrává v budoucnosti ve Spojených státech amerických, které jsou zničené válkou a ničivými katastrofami. 

Jedno tělo, šest obětí a vrah, který se nezastaví před ničím

5

Jedno jediné tělo složené ze šesti obětí, nainstalované do složité symbolické polohy. S podobně zvráceným činem se detektiv seržant William Oliver Layton-Fawkes, přezdívaný Wolf, za celou svou kariéru nesetkal. Děsivý nález a následné vyšetřování média okamžitě překřtí na případ Hadrového panáka. Jenže při pátrání nejde jen o odhalení identity šesti obětí, ale také o záchranu života těch, jejichž jména se ocitla na vrahově seznamu. Přestože se zdá, že pachatel má před policií neustálý náskok, smyčka se postupně stahuje a vyšetřování začíná odkrývat, že nejen zločinci mají svá temná tajemství…

Odpoví Dan Brown na otázku, odkud pocházíme a kam směřujeme?

5

Odkud pocházíme a kam směřujeme? Tato základní myšlenka netrpělivě očekávaného díla oblíbeného amerického spisovatele Dana Browna Počátek se nese celým dějem, neustále jej prolíná a také nabízí odpověď, po které nepátrá nikdo jiný než harvardský profesor Robert Langdon a jeho další neodolatelně krásná společnice. Tentokrát se však čtenář nedočká luštění šifer, anagramů a jiných hlavolamů. Autor zvolil pro své hrdiny prostředí ovlivněné nejmodernější technikou.

Soutěže

Aktuality

 • Studentskou cenu České knihy udělí gymnazisté ze dvou měst

  Cenu Česká kniha obdrží v květnu jeden ze čtrnácti titulů, které vzešly z prvního výběru odborné poroty složené z akademiků, překladatelů a knihkupců. Současně s tím vybrali studenti gymnázií z Prahy a Českých Budějovic pět titulů, z nichž za necelé dva měsíce zvolí historicky druhého laureáta Studentské ceny Česká kniha.

  Číst dál...  
 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení