Knihy pro dospělé

Co když se ta nejhorší věc, kterou jste kdy udělali, šíří jako VIRÁL?

Virál je video, které se stane populárním prostřednictvím internetu. Lidé jej přeposílají (sdílejí) na sociálních sítích a šíří se jako virus. Čím je brutálnější, perverznější či hloupější, tím větší je pravděpodobnost, že se z něj stane virál, tak jako se to přihodilo hlavní hrdince Su v románu, který nedávno vydalo nakladatelství KNIHA ZLIN pod názvem Virál.

Řád templářů už neexistuje... Nebo snad ano?

Lang Reilly je americký právník se záhadnou minulostí a užitečnými kontakty. A když říkám užitečnými, určitě nemám na mysli instalatéra nebo autoservis. Poté, co si zvolil kariéru právníka, si určitě nemyslel, že svoji minulost bude ještě někdy aktivně potřebovat. Když se ale dozví o smrti svojí sestry a jejího adoptivního syna, musí se kvůli tomu vydat do Paříže, aby tam zjistil (namísto pouhého vyřízení formalit k převozu ostatků), že jejich smrt nebyla obyčejná nehoda. 

Chleba a jiné zázraky

Polly žije dlouhá léta s jedním a tím samým přítelem, společně podnikají v oblasti designu a mají svůj život rádi. Pak ale svět ovlivní finanční krize a jejich podnik zbankrotuje. Polly doufá, že alespoň její vztah s Chrisem vydrží, ale ukáže se, že celé jejich soužití stálo jen na úspěchu a penězích. Ostrov s vůní čerstvého chleba autorky Jenny Colganové vám ukáže, jak je důležité nikdy se nevzdat a jít za svým snem.

Hra na pravdu Mariusze Szczygieła

5

Slovo pravda je jedno z těch, o němž se vede nejvíce sporů a diskuzí. Prochází filozofickými systémy, nejvyššími patry politiky, ve jménu pravdy se poperou štamgasti u piva a přou se o ni i malé děti. Právě toto velmi frekventované a sporné slovo se objevilo v názvu nejnovější knihy Mariusze Szczygieła Projekt: pravda.

Nejlepší věc, která se bohužel nekonala

Impulsem k přečtení knihy Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala, byl její titul. Oxymorón křičící na čtenáře svým jednoznačným sdělením zasazeným do pestře zbarvené obálky. Název románu ve mně vzbuzoval naději, že se mi dostane vtipného, svižného a romantického vyprávění. Obálka odkazovala na dva různé světy a dvě perspektivy. S vidinou odpočinku od hromady severských detektivek jsem sáhla po knižním debutu Jimmyho Rice a Laury Taitové.

Velmistr přichází

Po roce ke čtenářům přichází další díl ságy Jany Richterové Zahrada, jehož název zní Velmistr. Mělo by se jednat o část předposlední, i když náznaky dávají tušit, že poslední díl se nakonec rozroste o ještě jeden. Spekulovat o tom je však předčasné, kniha Zahrada – Hostina bude pravděpodobně k mání až za dva roky.

Historie má ráda krev a magii!

5

Černý Rogan se vrací a s ním i jeho věrný průvodce Goryvlad, vůdce záhrobní vlčí smečky. Rogan se nejprve postaví čarodějnicím, které obětují své děti měsíční bohyni Chors. Doba je zlá, ne vždy jsou ti špatní špatní a dobří dobří. Každý může udělat chybu a je jen na něm, jak se k ní postaví. Následně je Černý přizván k družině nitranského knížete a jeho následovníka Pribiny na jejich cestě na Devín, kde se má mladý kněžic ucházet o ruku dcery tamního vládce Lučivoje, Jaruny. Na Devíně totiž řádí běsy a Rogan má Nitranům pomoci s jejich zahnáním. 

Podivné vraždy v Uhrách

5

Oldřich z Chlumu se svými pomocníky odjíždí do Uherska, aby se účastnil války Přemysla Otakara II. proti uherskému panovníkovi Štěpánovi. Jako první padne do českých rukou Nitra. Oldřich je coby prokurátor českého krále pověřen vyjednáváním. Nitranský župan však vyjednávat nehodlá. Místo toho Oldřicha zajme a čeká, až Nitra padne do českých rukou. V Oldřichovi totiž vidí šikovné rukojmí, jež může využít ve svůj prospěch.

Psi, kočky, kuny a docent H.

5

Málokdy se stává, že lásku ke zvířatům sdílejí oba manželé stejnou měrou i stejným způsobem. A pokud jde o domácí mazlíčky, to znamená tvory, kteří nejsou primárně chováni pro konzumaci a lidé si je víc připouštějí k tělu, případně i do postele, mohou v manželství vzniknout situace, které jsou v těch lepších případech humorné. Na tom založila Marcella Marboe svou knihu Utrpení docenta H. aneb Jak (ne)zvládnout manželku a jiná zvířata.

Je blázen nebo se to vážně děje?

5

Některé maminky na mateřské dovolené doslova bojují o každou minutu spánku a mají čas jen na péči o nového člena rodiny. Že jsou ale i ty, které při nedostatku spánku zvládnou velké věci, to potvrzuje autorka C. L. Taylor, která při své mateřské povolila uzdu fantazii a napsala mrazivý psychologický thriller Nehoda. Sama říká, že psaní pro ni po probdělých nocích byla vzpruha a to, co ji drželo nad vodou, aby se nezbláznila. Ale co hlavní hrdinka, kterou stvořila? Může být ona blázen? 

Důsledky druhé světové války naopak

Philip Kindred Dick vydal za svou spisovatelskou kariéru celou řadu veleúspěšných knih. Jen si vzpomeňte na knihy Blade Runner, Minority Report či Muž z vysokého zámku. Právě poslední jmenované dílo se dočkalo už v pořadí čtvrtého vydání.

Aktuality

 • Lednové akce v knihovnách

   

  Chcete vědět, co zajímavého se děje v knihovnách a jaké akce si pro své čtenáře připravily? Pak sledujte rubriku Knihovny, v níž vás budeme pravidelně informovat o dění v knihovnách a akcích s nimi spojených.

  Číst dál...  
 • Lednová Pevnost láká na Asasína

  Vánoce jsou konečně tady, proto si člověk musí najít čas i na nějaký ten sváteční odpočinek. A co jiného si vzít k teplu krbu (nebo topení), než aktuální číslo časopisu Pevnost.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Dívka o půlnoci

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Dívka o půlnoci z nakladatelství Jota. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení