Knihy pro dospělé

Když se duchům zablýskne na lepší časy

5

Záblesk světla je knihou Gartha Steina. Kniha není autorův první ani jediný literární počin, za zmínku stojí do 35 jazyků přeložený román The Art of Racing in the Rain (2006), ale také například spisovatelský maraton The Novel: Live! snažící se o podporu gramotnosti. Jeho nejnovější Záblesk světla nám dle anotace slibuje netradiční příběh domu, který dovede s jeho obyvateli mluvit …

Zbláznila ses?

Snad každá z nás to někdy od své matky slyšela. Někdy oprávněně, jindy méně. Vztah matky s dcerou bývá leckdy složitý, a pokud se k tomu přidá i nějaký další problém, třeba ve formě alkoholu či psychické lability, bývá to ještě komplikovanější. Knihu zachycující nejen problematické rodinné vztahy vydalo nakladatelství Paseka pod názvem Zbláznila ses?. Autorkou je Jana Jirásková, která na sebe v minulosti upozornila zejména povídkovou knihou Paranoidní pijavice.

Není romantika jako romantika

Dvojnásobná nositelka prestižního britského ocenění Romantic Novel of The Year Award Jojo Moyesová se řadí mezi nejpopulárnější současné autory vydávající romantické příběhy. Její knihy se těší oblibě čtenářů po celém světě včetně těch českých, které si autorka získala především románem Než jsem tě poznala. Od té doby přibyly na pultech knihkupectví další čtyři romány, z nichž nejnovější Jeden plus jedna je příběh o lásce, ale především o neočekávaných životních situacích.

Kniha o knihách

Každý správný knihomol někdy snil o světě, kde by tím nejdůležitějším byly jen a jen knihy. Hlavní hrdinka knihy Stránky světa německého spisovatele Kaie Meyera v něm žije. Není ale tak ideální a fantastický, jak by se mohlo zdát. I zde existují řád a pravidla, která se musí ctít a respektovat, jinak může mít člověk opravdu velké problémy.

Otázka lidské identity

Argentinský spisovatel Héctor Tizón, patřící k významným zástupcům latinskoamerické literatury, není u českých čtenářů příliš známý, přestože Muž odjinud je už třetí knihou, která se na našem trhu objevila. Zavádí čtenáře – stylově i obsahově – do zcela jiného prostředí, než hlavní proud literatury, který v současné době opanoval český i světový trh.

Cotton Malone na stopě odkazu amerických patriotů

5

Poutavá smyšlenka vystavěná na reálných historických základech. Tak by se v podstatě dalo beze zbytku hovořit o všech knihách Steva Berryho, přičemž Hrozba patriotů není rozhodně výjimkou. Cotton Malone, ač ve výslužbě, je opět na scéně a to již podesáté. A ani desátá kniha Steva Berryho, kde hraje prim bývalý agent zpravodajské služby Magellan Billet, neztrácí na předchozí poutavé příběhy, v nichž se prolíná fikce se skutečností.

Fikce, nebo skutečnost?

5

Francouzská prozaička Delphine de Vigan přichází s novou knihou. Vydalo ji nakladatelství Odeon v řadě Světová knihovna Odeon a přineslo tak čtenářům příběh, kde se stírají hranice mezi skutečností a fikcí, kde od začátku až do konce nevíme, zda čteme silně biografický příběh, nebo bravurně napsaný psychologický thriller.

Adaptuj se, nebo zemři

5

Adaptace Miroslavy Varáčkové je úplně první knihou slovenské autorky, kterou jsem kdy četla. Nalákala mě svou obálkou a především dystopickým dějem. Neměla jsem vysoká očekávání, jako u některých zahraničních autorů, protože jsem nevěděla, co mohu od autorky čekat, ale nakonec jsem byla mile překvapena.

Je možné více milovat knihy než lidi kolem sebe?

Zarputilí introvertní čtenáři, pracující v knihkupectví stejně jako Švédka Sara, mají jasno. Ona ale jen do chvíle, než přijde o práci a v malém americkém městečku kdesi v Iowě potká spoustu svérázných lidí, které by možná mohla mít ráda. A jak se to tak člověku přihodí? Stačí být hlavní postavou knihy Čtenáři z Broken Wheel doporučují švédské autorky Katariny Bivald, která svou úspěšnou prvotinou rozšířila řady knih spadajících do žánru tzv. feel-good literatury.

Marta Ztracená

5

Když člověk něco najde ve vlaku či na nádraží, odnese to většinou do ztrát a nálezů, kde už si s tím – jak se patří – poradí. Jednoho dne sem donesou i tříměsíční holčičku. Po devadesátidenní lhůtě se žena, která zde pracuje, rozhodne, že si dotyčnou nechá. O osudu malé Marty se můžete dočíst v knize Caroline Wallaceové Nalezení ztracené Marty.

Hon na čarodějnice ve starém Yorku

5

Porodní bába Bridgit Hodgsonová je ctihodnou vdovou a šlechtičnou. Přesto vykonává důležité řemeslo a pomáhá yorkským ženám, ať jsou chudé, nebo bohaté. Když však přijde muž dychtivý moci a významného postu v městské radě a obviní první ženy z čarodějnictví, Bridget pochopí, že zachránit tyto ubožačky je nad její síly. Nebo není?

Aktuality

 • Pražský festival Humbook navštívil Christopher Paolini či Ruta Sepetys

  V sobotu 15. října se konal první ročník literárního festivalu Humbook, který byl určen především mladším čtenářům, což bylo jasné i z jeho programu. Pojďme se za ním ohlédnout a zhodnotit jej.

  Číst dál...  
 • První ročník knižního Humbooku přiveze autora Eragona

  V sobotu 15. října se v pražských Holešovicích uskuteční první ročník literárního festivalu Humbook. Pořádají ho nakladatelství Fragment a Cooboo, kteří na něj pozvali hned několik velice zajímavých hostů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Syndrom E

  Ode dneška soutěžíme o knihu Syndrom E z nakladatelství XYZ. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení