Soutěže: Otázkové soutěže

Soutěž o knihu Tak chutná duha

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
5

Ode dneška soutěžíme o knihu Tak chutná duha z nakladatelství Mladá fronta. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 
Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Mladá fronta

logo

 

Cena v soutěži:  

1x kniha Tak chutná duha

Tak chutná duha

 

Pro malé kuchtíky - více než 20 receptů na dobroty z ovoce a zeleniny Dopřejte dětem vyzkoušet si, jestli je vaření jejich parketa, a hravou formou je naučte jíst a zamilovat si ovoce a zeleninu. Tahle barevná kuchařka pro děti obsahuje více než 20 receptů, jejichž hlavními hrdiny jsou různé druhy ovoce a zeleniny.Dobroty, na které se vám budou sbíhat sliny, jsou v ní poutavě rozděleny do skupin podle barev, děti tak v rámci přípravy ochutnají zelenou, červenou, žlutou či fialovou, až nakonec sní „celou duhu“. Při přípravě jednotlivých pokrmů kuchtíkům pomohoujasné instrukce doplněné názornými fotografiemi a celou knihou je budou svými legračními komentáři provázet kreslené postavičky ovoce a zeleniny, které je poučí o tom, proč je důležité je jíst, v čem konkrétně nám zelenina a ovoce prospívají a jestli je lepší jíst je syrové, nebo vařené. Některá jídla zahřejí, jiná osvěží, nebudou chybět ani nápoje a hlavně - dětmi tolik zbožňovaná - zmrzlina.


Soutěžní otázky:

1. Kolik receptů nalezneme v knize, o kterou soutěžíme?

2. Kdo ilustroval knihu Velká indiánská kniha? 

3. Jak se jmenuje hlavní postava z knihy Štvanice?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 6. července 2017.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Lucie Bártová. Gratulujeme.


Komentáře   

 
Jarka
+3 Soutěž o knihu Tak chutná duhaJarka 2017-06-15 08:14
Dobrý den, ráda bych se zeptala ke 3. otázce v této soutěži, od jakého autora máte na mysli knihu Štvanice? S tímto názvem jich vyšlo v nakladatelství několik.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marie Myslivečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarie Myslivečková 2017-06-15 08:15
Kterou "Štvanici" máte na mysli?Od autora CC?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Daniela
0 Soutěž o knihu Tak chutná duhaDaniela 2017-06-21 09:33
Dobrý den, odpoví nám někdo na dotaz? Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarta Šimečková 2017-06-21 17:20
Milí soutěžící, omlouvám se za pozdní odpověď. Uznáme jakékoliv jméno autora, který napsal knihu s názvem Štvanice.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marcelaa
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarcelaa 2017-06-25 09:26
Jméno autora ? Nemá to bát hlavní hrdina?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Tak chutná duhaMarta Šimečková 2017-06-25 13:09
Ano, ptáme se na jméno hrdiny z knihy Štvanice. Jak jsem psala, uznáme více odpovědí bez ohledu na autora knihy (špatně jsem to v předchozí odpovědi formulovala).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Palindrom

  Ode dneška soutěžíme o knihu Palindrom z nakladatelství Motto. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení