Soutěže: Vaše Literatura - Literatura pro všechny!

Soutěž o tři Slovníky nespisovné češtiny!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
kniha 100x100
Někteří z vás možná mají doma Slovník spisovné češtiny. V něm však nenaleznete slova, která řadíme tradičně do češtiny nespisovné. Pokud vás zajímá, které výrazy to jsou, pak naleznete potřebné informace ve Slovníku nespisovné češtiny, který obsahuje více než 14 000 slangových a dalších nespisovných výrazů. A tři z vás, kteří se zapojí do naší soutěže a správně odpoví na soutěžní otázky, se mohou těšit právě na tuto publikaci, kterou vydalo nakladatelství Maxdorf!

 

Výhru do soutěže věnuje:

Nakladatelství Maxdorf

logo maxdorf

 

Nakladatelství Maxdorf vydává ročně přes 50 knižních titulů, z toho tvoří většinu pub- likace v edici Jessenius určené lékařům. Samostatnou řadou je Farmakoterapie pro praxi, oblíbené příručky shrnující důležité údaje o jednotlivých nemocech s důrazem na podrobné rady pro terapii. Stálicemi knižního trhu jsou lékařské výkladové slov- níky (Praktický slovník medicíny, Velký lé- kařský slovník a Kapesní slovník medicíny), velkou oblibu mezi laiky i odbornou veřej- ností získal Slovník nespisovné češtiny

 

 

Druhé vydání rozsáhlého výkladového slovníku obsahuje více než 14 000 slangových a dalších nespisovných výrazů, včetně klasické mluvy podsvětí (českého argotu). Vedle celé řady tradičních profesních slangů z řemeslnického, železničářského, motoristického či hornického prostředí, obsahuje slovník např. také slang současné mládeže, včetně slangu studentského (zapejkač, vychle, napas, ksichtkurs) či výrazů charakteristických pro prostředí uživatelů drog (špek, brko, buchna, smah).



Soutěžní otázky:

1/ Na portále www.slovniky.cz naleznete online verzi jednoho slovniku. O který se jedná?

a) Slovník nespisovné češtiny
b) Velký lékařský slovník
c) Slovník cizích slov

2/ Pod jakou hlavičkou se skrývá eshop na www.slovniky.cz?

a) Slovníkové knihkupectví
b) Internetové knihkupectví
c) Slovníkový eshop

3/ Kolikáté je nejnovější vydání Praktického slovníku medicíny, které je nabízeno na www.slovniky.cz?
a) Osmé
b) Deváté
c) Desáté

Nápovědu hledejte na stránkách www.slovniky.cz.



Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 11. 10. 2009.

 

Soutěž byla ukončena.

Byli vylosování tito výherci: Petra Andrýsková, Jiřina Medáčková a Martina Miškeříková.

Všem výhercům gratulujeme!




 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-10-18 14:07
Dnes byli vylosováni výherci, kteří získají Slovník nespisovné češtiny. Všem gratulujeme ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • CJO 2020 - užší nominace pro 33. ročník Ceny Jiřího Ortena

  Hiphopová detektivka Malej NY, psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů Svatá hlava a pozoruhodná báseň v próze Mount Anne

  Číst dál...  
 • Je rozhodnuto, Zlatá stuha 2020 zná své laureáty

  Letošní slavnostní předání výročních cen Zlatá stuha se sice vzhledem k nepříznivým okolnostem přesunulo na podzim, ale poroty všech částí vybraly ty nejlepší knihy už teď.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení