Soutěže: Otázkové soutěže

Soutěž o 3 knihy B jako Bauhaus

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o knihu B jako Bauhaus z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín

logo
Cena v soutěži:

3x kniha B jako Bauhaus

kniha

 


Každý den používáme předměty a pojmy, které nám připadají tak samozřejmé, že o jejich podstatě a vzniku vůbec neuvažujeme. Jezdíme auty, sedíme na židlích, píšeme na klávesnici, několikrát za den zapneme zip, vaříme v kuchyni, sledujeme YouTube, navštěvujeme muzea, nakupujeme v IKEA, používáme pojmy jako autenticita, vkus, nedokonalost, móda nebo design.

Deyan Sudjic, ředitel londýnského Muzea designu, novinář a kritik, ve svých abecedně řazených esejích věnovaných nejen věcem každodenní potřeby, ale i významným designérům a uměleckým hnutím, poutavě odhaluje, jak způsob, jakým jsou věci navrhovány a jak je používáme, ovlivňuje chápání světa kolem nás.

Tato tematicky pestrá, čtivá kniha plná inspirativních myšlenek a osvěžujících osobních vzpomínek pojednává nejen o světě, tak jak je vidět ve zpětném zrcátku ve videohře Grand Theft Auto V, o digitálních ornamentech a o naší lásce k nedokonalostem. Je také o popíjení suchého martini v Loosově Americkém baru ve Vídni a o architektuře ve filmech Alfreda Hitchcocka, o módě a technologii, politice i umění.  Dokládá, že myšlení skrze věci významným způsobem utváří popkulturu a že design je v dobrém i špatném neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života.
Soutěžní otázky:


1. Ve které roce se narodil Deyan Sudjic?

2. Jakým způsobem je graficky zpracovaná kapitola Kritický design v knize B jako Bauhaus?

3. Uveďte autory překladu knihy B jako Bauhaus.Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou
bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 19. března 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Lucie Boučková, Vladimíra Komendová a Barbara Porcari. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Eiva
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausEiva 2016-03-24 13:07
Dobrý den, nezapomínáte uzavírat soutěže? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausMarta Šimečková 2016-03-24 20:36
Děkuji za upozornění. Právě byli vyhlášeni výherci v několika soutěžích, všem gratuluji! A domlouváme zase nové soutěže, takže se máte (aspoň doufám) na co těšit.
Jinak soutěže budou ukončovány zhruba jednou týdně, děkuji tedy za strpení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Vladimíra Komendová
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausVladimíra Komendová 2016-03-30 10:31
Dobrý den,děkuji za výhru,přišla v pořádku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lucie Boučková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausLucie Boučková 2016-04-03 11:59
Dobrý den, kniha dorazila sice v poničené obálce, ale kniha je v pořádku. Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • CJO 2020 - užší nominace pro 33. ročník Ceny Jiřího Ortena

  Hiphopová detektivka Malej NY, psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů Svatá hlava a pozoruhodná báseň v próze Mount Anne

  Číst dál...  
 • Je rozhodnuto, Zlatá stuha 2020 zná své laureáty

  Letošní slavnostní předání výročních cen Zlatá stuha se sice vzhledem k nepříznivým okolnostem přesunulo na podzim, ale poroty všech částí vybraly ty nejlepší knihy už teď.

  Číst dál...  

Nové komentáře

Doporučujeme

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení