Ukázky z knih

Ukázky z knih: Zuzana Pospíšilová – Kouzelné vánoční sny

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Také už se nemůžete dočkat Vánoc? Úžasně ilustrovaná vánoční knížka je tu pro všechny děti, které netrpělivě čekají na Ježíška. Malí čtenáři se dozvědí, čím voní purpura, kdy uvidí zlaté prasátko, jak vznikají sněhové vločky, jak to dělá Ježíšek s dárky, a hlavně odhalí jedno velké vánoční tajemství.knihaVáša, Nora a Cecilka jsou sourozenci, kteří se, jako všechny ostatní děti, těší na Štědrý den. Před Vánocemi ale zažijí něco velmi neobvyklého. Všem třem se zdají naprosto stejné sny, které mají kouzelnou moc. Díky nim děti zažijí zajímavá dobrodružství. Dokonce se dostanou i na místo, kde se připravují vánoční dárky. Když Vánoce skončí, kouzelné sny se rozplynou. Co způsobilo jejich čarovnou moc a vrátí se kouzelné vánoční sny s příštími Vánocemi?

Ukázka z knihy:

Předmluva

Snad nic se nezdá delší než poslední dva dny, které zbývají do Štědrého dne. Znáte to, děti? Čekání na Ježíška je nekonečné, ale zároveň krásné, vzrušující a voňavé – voní cukrovím, čerstvě upečenou vánočkou, sněhem a purpurou.
Váša, Nora a Cecilka o předvánočním čase vědí své. Budou vám vyprávět nejen o tom, čím voní purpura, jak vznikají sněhové vločky a jak Ježíšek chystá dárky, ale hlavně vám prozradí svoje velké vánoční tajemství.
Krásné Vánoce!

Aby přišel Ježíšek

„Já už se tak těším na Vánoce,“ opakovala stále dokola malá Cecilka.
„Já taky. Už se nemůžu dočkat. Jsem zvědavý, jestli dostanu to, co chci,“ přidal se nejstarší Váša. Správně se jmenuje Václav, ale všichni mu říkají Váša. To proto, aby se to nepletlo s tatínkem. Ten je taky Václav.
„A co si přeješ?“ byla zvědavá Nora.
„Vrtulník na dálkové ovládání,“ odpověděl hbitě Váša.
Cecilka, Nora a Váša byli sourozenci. Obývali společný pokojíček. Cecilka s Norou měly patrovou postel v jedné půlce pokoje. Druhá polovina pokoje patřila Vášovi.
Ten spal rovnou v autě. Jeho postel byla totiž vyrobená ve tvaru závodního auta.
Ozvalo se zaklepání. Hned potom vykoukla ze dveří maminčina hlava. „Už máte uklizeno?“ zeptala se maminka.
Děti očima přelétly svůj pokojík, ale nikdo nic neřekl. Lhát se nemá. A před Vánocemi už vůbec ne! I kdyby se o to někdo pokusil, maminka by to stejně poznala.
„Tak s chutí do toho a půl je hotovo,“ pobídla je maminka a pak zmizela zpátky do kuchyně.
„Ach jo,“ povzdechl si Váša. Uklízení k jeho koníčkům nikdy nepatřilo.
„Musíme tady mít hezky, jinak by k nám Ježíšek nepřišel,“ rozumovala Cecilka.
„Jo? A jak to víš?“ zeptal se jí Váša. „Já myslím, že přijde, i kdyby uklizeno nebylo,“ namítl.
„Říkala to paní učitelka ve školce,“ trvala si na svém Cecilka.
„Tak bychom to měli pojistit a raději uklidit,“ přidala se k Cecilce Nora.
Všichni se pustili do práce. Cecilka s chutí, Nora ochotně a Váša z donucení.
„Stejně to nechápu. To uklízení je hrozná dřina. Trvá to tak dlouho, ale nepořádek se udělá hned a bez práce,“ posteskl si Váša a obě holky se hlasitě rozesmály.
„V tomhle máš fakt pravdu,“ souhlasila s ním Nora. Do večera byl pokojíček dokonale uklizený.
„Teď už se tady bude Ježíškovi líbit?“ zeptala se Cecilky Nora.
„Aby to tu bylo ještě hezčí, tak si to tu musíme vyzdobit. Ve školce jsme taky vyráběli výzdobu pro Ježíška.“ Váša se chytil za hlavu a Nora se rozesmála a pak začala Cilku přemlouvat: „Ale to už necháme na zítra, jo?“

Knihu Kouzelné vánoční sny vydalo nakladatelství Grada

il


Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení