Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Děvčata z Rijádu byla ukončena!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
devcata z rijadu 100x100
Zajímá vás, jak se žije v arabském světě? Jak v této zemi s odlišnou kulturou a tradicemi pohlíží na lásku a manželství? Pak vám doporučujeme skvělou knihu Děvčata z Rijádu, která má své počátky v emailech, kvůli nimž se autorka ocitla v ohrožení života. Nyní máte možnost zasoutěžit si o tuto knihu na stránkách našeho magazínu, stačí zodpovědět tři jednoduché otázky!
Výhra v soutěži:


Kniha děvčata z Rijádu
devcata z rijadu obalka

Je smutnou pravdou, že lidskou přirozeností je zevšeobecňování. A tak není divu, když se při představě Saúdské Arábie či islámu každému vybaví jen Usáma bin Ládin, smrtelné nebezpečí a únosy dětí. Všichni víme, jak to tam chodí… Ale víme to doopravdy? Ani náhodou! Mladá arabská autorka se před časem rozhodla podělit se s ostatními o svůj náhled na svět muslimských žen, na lásky, vztahy, manželství a další věci. Samozřejmě však zvolila úplně jiný úhel pohledu než ten, který máme z podobné literatury zažitý, nýbrž bez přikrašlování, ale také bez zbytečných nářků prostě začala vyprávět příběh čtyř přítelkyň, dívek z rijádské smetánky.

Soutěžní otázky:

1) Kdo napsal knihu, o kterou soutěžíme?

2) U kterého nakladatelství kniha vychází?

3) Jaká kniha vás v poslední době nejvíce zaujala?

Nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství Metafora.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, které zašlete na redakční mail: redakce(zavináč)vaseliteratura.cz. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Soutěž byla ukončena 17.6.200. Výsledky budou zveřejněny nejpozději do týdne od skončení na této stránce.

Soutěž byla ukončena! Výhercem se stává Helena Žáková. Gratulujeme!

Komentáře   

 
jareth
0 Výsledkyjareth 2009-06-05 12:56
Ahoj, chtel bych se zeptat, za jak dlouho po skonceni souteze se dozvime vysledky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 VýsledkyMarta Šimečková 2009-06-05 13:10
Jareth, výsledky se dozvíte nejpozději do týdne po ukončení soutěže, tj. v tomto případě nejpozději 24. 6. Výherce bude zveřejněn na této stránce u dané soutěže. A již za chvilku spustíme novou soutěž o další zajímavou knihu, takže se můžete pustit do dalšího soutěžení :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
arty
0 soutěžarty 2009-06-16 15:29
Ju knížka vypadá super ,ještě ji tak vyhrát :whistle:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-06-18 19:20
Máme tu výherce soutěže o knihu Děvčata z Rijádu. Gratulujeme! Pro ostatní čtenáře, kteří tentokrát neměli štěstí ve hře, mám zprávu, že již připravujeme další soutěže o skvělé knihy! Navíc máte stále možnost zapojit se do soutěže o detektivní román Dolmen ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Magda
0 Gratuluji :)Magda 2009-06-21 19:42
Gratuluji výherkyni a zkusím to příště :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení