Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: Václav V. Michalskij – Jaro v Kartágu

1 1 1 1 1 (3 hlasů)
5

Ode dneška soutěžíme o knihu Jaro v Kartágu z nakladatelství Targamannum. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Targamannum

logoCena v soutěži:  

3x kniha Jaro v Kartágu


Jaro v Kartágu

Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily.

„Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války.

Po otcově násilné smrti jsou matka se dvěma dcerami od sebe roku 1920 v Sevastopolském přístavišti odervány davem, když se snaží nastoupit na loď a opustit Rusko zachvácené rudým morem.

Osamocená patnáctiletá Máša nedobrovolně odplouvá na bitevní lodi „Generál Alexejev“ do Tuniska. Tato inteligentní, vzdělaná a průbojná mladá dáma se ještě během cesty stane námořním kadetem, i když tato vojenská funkce je určena jen pro mladé muže. Aby v emigraci přežila, musí se přizpůsobit. Stane se posluchačkou Námořního sboru poslední ruské eskadry v pevnosti Jabal-Kebir blízko Bizerty. Naučí se ještě arabsky a nářečí Tuaregů. Poté vystuduje matematickou fakultu na Karlově univerzitě v Praze a odjíždí do Paříže. Pracuje v různých profesích. Postupně se stane investiční bankéřkou a před začátkem Druhé světové války i poradkyní generálního guvernéra Tuniska.

Matka, Anna Karpovna, vdova po admirálovi, hraběnka, hovořící plynně několika jazyky, zůstává s roční Sašeňkou v náručí v rozervaném  Rusku. Aby zachránila život sobě a své dceři, volí cestu změny jména a identity. Stává se negramotnou uklízečkou Ňurou, která mluví jen ukrajinsky. Myje nádobí a žijí v přístavku ke kotelně na dvoře jednoho velkého moskevského domu. Saša před začátkem války dostuduje zdravotní školu, prožívá svou první nenaplněnou lásku, dozvídá se své skutečné jméno a je mobilizována na frontu.


Soutěžní otázky:

1. Do jakého města připlula jedna z hlavních hrdinek, patnáctiletá Máša, s poslední Ruskou eskadrou v prosinci 1920?

2. Jakým jazykem mluví matka hlavních hrdinek Anna Karpovna, aby zachránila život sobě a své mladší dceři Saše, se kterou zůstala v Rusku?

3. Jak se jmenuje druhý díl sextalogie?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Targamannum.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 13. března 2017.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Jitka Bouchalová, Jaroslav Honzík a Zdeněk Kalaš. Gratulujeme.Komentáře   

 
Vladimír Průcha
0 To městoVladimír Průcha 2017-02-20 12:29
Nějak jsem nepochopil první otázku. Ať čtu anotaci knihy shora či zdola, nevidím odpověď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
-1 Odp.: To městoMarta Šimečková 2017-02-21 11:57
Nápověda: ptáme se na město, vedle kterého se nachází jistá pevnost (viz anotace, je nutno zobrazit celou anotaci). Snad je to takto postačující.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Vladimír Průcha
0 Odp.: To městoVladimír Průcha 2017-02-21 13:10
Aha, tak v tom případě je formulace otázky malinko nepřesná, protože z anotace opravdu není patrné, zda ta Máša ono město viděla byť i jen z dálky. Ale je dobře, že jsme si to takto ujasnili, díky. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Hojaro
+1 Odp.: Soutěž o knihu Jaro v KartáguHojaro 2017-03-22 09:28
Dobrý den.
Dnes mně přišla vyhraná kniha Jaro v Kartágu. Moc děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jitka Bouchalová
0 Odp.: Soutěž o knihu Jaro v KartáguJitka Bouchalová 2017-03-22 22:36
Dnes mi výhra dorazila, moc děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  
 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení