Soutěže: Ukončené soutěže

Literární kvízovka

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
vyhry 100x100
Tentokrát jsme si pro vás připravili vědomostní soutěž, v níž budete mít za úkol zodpovědět několik otázek z oblasti anglicky a německy psané literatury. Studenti si tak budou moci zopakovat, co se naučili na hodinách literatury, nebo své vědomoci rozšířit a ti, kteří mají už školní docházku za sebou, se budou moci přesvědčit o tom, co vše si ještě pamatují ze školních let. Jako výhry jsme pro vás připravili dva balíčky, které se budou hodit pro další rozšíření vědomostí, tentokrát jazykových. Přejeme mnoho zábavy při soutěžení!

 

Výhry do soutěže věnuje:

Nakladatelství Fragment

logo fragment

 

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler - Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. Nakladatelství Fragment se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce nakladatelství je věnována také populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře.

 

Výhry v soutěži:

1. cena: balíček ANGLIČTINA, který obsahuje:

Angličtina - 5 minut denně

Angličtina nejen do auta - CD s MP3

Anglicko-český a česko-anglický slovník

Tento balíček vyhrává Zdena Komárková.

 

balicek vyher 

2. cena: balíček NĚMČINA, který obsahuje:

Němčina - 5 minut denně

Němčina nejen do auta - CD s MP3

Německo-český a česko-německý slovník

Tento balíček vyhrává Martin Pečenka.


balicek vyher


 

 

Soutěžní otázky:

1) Ve kterém románu, který napsal James Joyce, vystupuje jako hlavní hrdina Leopold Bloom?

2) Roku 1949 vyšel jeden z nejslavnějších románů George Orwella. Který?

3) Ve kterém roce se narodil autor, který napsal román Obraz Doriana Graye?

4) Která spisovatelka bývá nazývána královnou detektivek?

5) Která sbírka Walta Whitmana znamenala průlom v civilismu?

6) Který autor napsal román Na západní frontě klid?

7) Jak se jmenuje hlavní hrdina románu Plechový bubínek?

8) Který slavný německý básník žil v letech 1875 až 1926?

9) Jmenujte jeden román od Liona Feuchtwangera.

10) Který přítel Franze Kafky vydal dílo tohoto literáta?

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 16. 10. 2009.


Soutěž byla ukončena. Výherci jsou uvedeni u výherních balíčků. Gratulujeme!

Komentáře   

 
kanerka
0 kanerka 2009-09-24 18:40
Ahojky,omlouvám se, jestli jsem odeslala na tuto soutěž odpovědi několikrát,ale nějak mě to zlobilo,tak teď nevím,kolikrát se to vlastně odeslalo,jen aby jste věděli,že to není úmyslně a jestli to jde,tak prosím o smazání,pokud to je posláno vícekrát,děkuji ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-09-24 19:00
Kanerko, odpovědi dorazily v pořádku, odeslaly se pouze jednou ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
tetina
0 Kamarádkatetina 2009-09-25 20:42
Tak se tady zase setkáváme při soutěži. :cheer: Tyto stránky jsou bezvadné a nezapomínám se dívat, co nového jste připravili :!: :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
kanerka
0 kanerka 2009-09-26 12:41
to já sem taky každý den koukám,taky se mi stránky moc líbí,jen tak dál ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-09-27 18:09
Upozornění pro soutěžící :!: Do soutěže bylo zasláno pár formulářů, u kterých buď scházela adresa soutěžícího, nebo nebyly zodpovězeny všechny otázky. Tyto formuláře nebudou zahrnuty do závěrečného losování o ceny, proto si před odesláním formuláře zkontrolujte, zda jsou všechna pole vyplněna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-10-18 14:39
Máme vylosovány další výherce, opět velká gratulace :cheer: Už připravujeme nové soutěže, takže se můžete těšit na další knižní ceny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení