Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o tři Slovníky nespisovné češtiny!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
kniha 100x100
Někteří z vás možná mají doma Slovník spisovné češtiny. V něm však nenaleznete slova, která řadíme tradičně do češtiny nespisovné. Pokud vás zajímá, které výrazy to jsou, pak naleznete potřebné informace ve Slovníku nespisovné češtiny, který obsahuje více než 14 000 slangových a dalších nespisovných výrazů. A tři z vás, kteří se zapojí do naší soutěže a správně odpoví na soutěžní otázky, se mohou těšit právě na tuto publikaci, kterou vydalo nakladatelství Maxdorf!

 

Výhru do soutěže věnuje:

Nakladatelství Maxdorf

logo maxdorf

 

Nakladatelství Maxdorf vydává ročně přes 50 knižních titulů, z toho tvoří většinu pub- likace v edici Jessenius určené lékařům. Samostatnou řadou je Farmakoterapie pro praxi, oblíbené příručky shrnující důležité údaje o jednotlivých nemocech s důrazem na podrobné rady pro terapii. Stálicemi knižního trhu jsou lékařské výkladové slov- níky (Praktický slovník medicíny, Velký lé- kařský slovník a Kapesní slovník medicíny), velkou oblibu mezi laiky i odbornou veřej- ností získal Slovník nespisovné češtiny

 

 

Druhé vydání rozsáhlého výkladového slovníku obsahuje více než 14 000 slangových a dalších nespisovných výrazů, včetně klasické mluvy podsvětí (českého argotu). Vedle celé řady tradičních profesních slangů z řemeslnického, železničářského, motoristického či hornického prostředí, obsahuje slovník např. také slang současné mládeže, včetně slangu studentského (zapejkač, vychle, napas, ksichtkurs) či výrazů charakteristických pro prostředí uživatelů drog (špek, brko, buchna, smah).Soutěžní otázky:

1/ Na portále www.slovniky.cz naleznete online verzi jednoho slovniku. O který se jedná?

a) Slovník nespisovné češtiny
b) Velký lékařský slovník
c) Slovník cizích slov

2/ Pod jakou hlavičkou se skrývá eshop na www.slovniky.cz?

a) Slovníkové knihkupectví
b) Internetové knihkupectví
c) Slovníkový eshop

3/ Kolikáté je nejnovější vydání Praktického slovníku medicíny, které je nabízeno na www.slovniky.cz?
a) Osmé
b) Deváté
c) Desáté

Nápovědu hledejte na stránkách www.slovniky.cz.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 11. 10. 2009.

 

Soutěž byla ukončena.

Byli vylosování tito výherci: Petra Andrýsková, Jiřina Medáčková a Martina Miškeříková.

Všem výhercům gratulujeme!
 

Komentáře   

 
Marta Šimečková
0 Marta Šimečková 2009-10-18 14:07
Dnes byli vylosováni výherci, kteří získají Slovník nespisovné češtiny. Všem gratulujeme ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení