Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: Tom Michell – Co mě naučil tučňák

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Co mě naučil tučňák z nakladatelství Noxi. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Noxi

logoCena v soutěži:

3x kniha Co mě naučil tučňák

 

knihaJedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
Dvacetiletý Tom Michell, toužící  po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových párty, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.Soutěžní otázky:


1. Uveďte autora knihy, o kterou ode dneška soutěžíme.

2. Jak se jmenuje tučňák z knihy Co mě naučil tučňák?

3. Ve které zemi se mladý učitel seznámil s tučňákem?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Noxi.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 9. dubna 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Tereza Dvořáková, Alena Hájková a Veronika Kajšová. Gratulujeme!

 

Co mě naučil tučňák
Autor Tom Michell
Nakladatelství Noxi
Místo vydání Bratislava
Rok vydání 216
Vydání 1.
Počet stran 208
ISBN/EAN 978-80-8111-314-7
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Komentáře   

 
HankaM
0 Vyhodnocení soutěžeHankaM 2016-04-17 18:48
Dobrý den, chci se zeptat, kdy budou známi výherci této knihy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: Vyhodnocení soutěžeadmin 2016-04-17 22:09
Behem tohoto tydne bychom meli vyhlasit vyherce dalsich soutezi ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Alena Hájková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákAlena Hájková 2016-04-28 10:51
Děkuji dnes kniha v pořádku dorazila. Teď ji jen přečíst.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Terez.a
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákTerez.a 2016-04-29 10:12
Kniha mi dneska dorazila. Děkuji. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nejkrásnější knihou roku se může stát celkem 55 knih. Které to jsou?

  Slavnostní vyhlášení Nejkrásnější české knihy roku 2017 je na spadnutí. Už 19. dubna budeme znát vítěze pyšnící se nejlepším grafickým, polygrafickým a ilustračním zpracováním. O titul zabojuje celkem 55 knih v šesti kategoriích. Patří mezi ně knihy jako Kůň a had, Humans of Prague nebo Veřejná tajemství. Seznamte se.

  Číst dál...  
 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení