Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěže: Tom Michell – Co mě naučil tučňák

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Co mě naučil tučňák z nakladatelství Noxi. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Noxi

logoCena v soutěži:

3x kniha Co mě naučil tučňák

 

knihaJedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
Dvacetiletý Tom Michell, toužící  po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových párty, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.Soutěžní otázky:


1. Uveďte autora knihy, o kterou ode dneška soutěžíme.

2. Jak se jmenuje tučňák z knihy Co mě naučil tučňák?

3. Ve které zemi se mladý učitel seznámil s tučňákem?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Noxi.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 9. dubna 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Tereza Dvořáková, Alena Hájková a Veronika Kajšová. Gratulujeme!

 

Co mě naučil tučňák
Autor Tom Michell
Nakladatelství Noxi
Místo vydání Bratislava
Rok vydání 216
Vydání 1.
Počet stran 208
ISBN/EAN 978-80-8111-314-7
Ediční řada -

Do nakladatelstvíPorovnat ceny

Komentáře   

 
HankaM
0 Vyhodnocení soutěžeHankaM 2016-04-17 18:48
Dobrý den, chci se zeptat, kdy budou známi výherci této knihy?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
admin
0 Odp.: Vyhodnocení soutěžeadmin 2016-04-17 22:09
Behem tohoto tydne bychom meli vyhlasit vyherce dalsich soutezi ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Alena Hájková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákAlena Hájková 2016-04-28 10:51
Děkuji dnes kniha v pořádku dorazila. Teď ji jen přečíst.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Terez.a
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Co mě naučil tučňákTerez.a 2016-04-29 10:12
Kniha mi dneska dorazila. Děkuji. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Cena Česká kniha pošesté

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  
 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Nejkrásnější výlety na tajemná místa

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Nejkrásnější výlety na tajemná místa z nakladatelství Universum. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení