Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy B jako Bauhaus

1 1 1 1 1 (3 hlasů)

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o knihu B jako Bauhaus z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, jedna z knih bude vaše.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín

logo
Cena v soutěži:

3x kniha B jako Bauhaus

kniha

 


Každý den používáme předměty a pojmy, které nám připadají tak samozřejmé, že o jejich podstatě a vzniku vůbec neuvažujeme. Jezdíme auty, sedíme na židlích, píšeme na klávesnici, několikrát za den zapneme zip, vaříme v kuchyni, sledujeme YouTube, navštěvujeme muzea, nakupujeme v IKEA, používáme pojmy jako autenticita, vkus, nedokonalost, móda nebo design.

Deyan Sudjic, ředitel londýnského Muzea designu, novinář a kritik, ve svých abecedně řazených esejích věnovaných nejen věcem každodenní potřeby, ale i významným designérům a uměleckým hnutím, poutavě odhaluje, jak způsob, jakým jsou věci navrhovány a jak je používáme, ovlivňuje chápání světa kolem nás.

Tato tematicky pestrá, čtivá kniha plná inspirativních myšlenek a osvěžujících osobních vzpomínek pojednává nejen o světě, tak jak je vidět ve zpětném zrcátku ve videohře Grand Theft Auto V, o digitálních ornamentech a o naší lásce k nedokonalostem. Je také o popíjení suchého martini v Loosově Americkém baru ve Vídni a o architektuře ve filmech Alfreda Hitchcocka, o módě a technologii, politice i umění.  Dokládá, že myšlení skrze věci významným způsobem utváří popkulturu a že design je v dobrém i špatném neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života.
Soutěžní otázky:


1. Ve které roce se narodil Deyan Sudjic?

2. Jakým způsobem je graficky zpracovaná kapitola Kritický design v knize B jako Bauhaus?

3. Uveďte autory překladu knihy B jako Bauhaus.Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou
bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 19. března 2016.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Lucie Boučková, Vladimíra Komendová a Barbara Porcari. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Eiva
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausEiva 2016-03-24 13:07
Dobrý den, nezapomínáte uzavírat soutěže? :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausMarta Šimečková 2016-03-24 20:36
Děkuji za upozornění. Právě byli vyhlášeni výherci v několika soutěžích, všem gratuluji! A domlouváme zase nové soutěže, takže se máte (aspoň doufám) na co těšit.
Jinak soutěže budou ukončovány zhruba jednou týdně, děkuji tedy za strpení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Vladimíra Komendová
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausVladimíra Komendová 2016-03-30 10:31
Dobrý den,děkuji za výhru,přišla v pořádku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lucie Boučková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy B jako BauhausLucie Boučková 2016-04-03 11:59
Dobrý den, kniha dorazila sice v poničené obálce, ale kniha je v pořádku. Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení