Soutěže: Ukončené soutěže

Vánoční speciál 5: Soutěž o 3 balíčky knih pro děti

1 1 1 1 1 (4 hlasů)
il

Zúčastněte se našeho soutěžního Vánočního speciálu, do něhož výhry věnovalo nakladatelství Slovart. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a pokud se na vás usměje štěstí při závěrečném losování, jeden z knižních balíčků poputuje až k vám.
Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

SlovartCena v soutěži:

3x balíček knih pro děti

Barbar Žabák
Petr Pan
Zvířátka z papíru - Bav se a tvořBarbar Žabák

 

knihaŽabák zachránil princeznu (a nejspíš i celý svět), ale v Královstvínsku stále není všechno v pořádku. Král a královna Úplně všeho jsou rozhodnuti rozdrtit každého, kdo se jim připlete do cesty, a z Žabáka by rádi udělali královského šampióna. Pomůže jim Žabák porazit chlubivého chvástidraka, zahanbeného stydliklopa a (ještě jednu) armádu vesmírných vetřelců?Je čas, aby Žabák naplnil svůj osud...

Pokračování třeskovtipného příběhu o Žabákovi, který musí vykonat velké věci ve světě, kde si nikdo nemůže být jistý, co se to u sta syslů chystá.
Petr Pan

il


Všechny děti až na jedinou výjimku vyrostou. Tou výjimkou je Petr Pan. Nechtěl být nikdy dospělý, a proto zůstal navěky dítětem, aby si mohl pořád hrát. Žije na jednom ostrově v kouzelné a tajemné Nezemi. Jednou do Nezemě pozve také malou Wendy a její dva brášky Johna a Míšu. Nejdřív je naučí létat a pak s nimi odletí na svůj ostrov. Tam pak s Petrem Panem a jeho kamarády prožijí spoustu dobrodružství, když se Wendy stane princeznou, když bojují s krvežíznivými piráty a jejich kapitánem Hákem, když... Jenomže dětem se začne stýskat po rodičích a nakonec se přece jen vrátí domů…

Zvířátka z papíru - Bav se a tvoř

kniha


Jak trávit čas s dětmi? Zkuste společně tvořit, přitom si povídejte a hrajte. Vyrábějte hračky, dárky, dekorace, přáníčka nebo třeba masky na karneval. V knížce najdete nejen návody „krok za krokem“ a názorné šablony, ale také zajímavosti o zvířátkách a náměty pro společné povídání a hry. Hlavním použitým materiálem je papír – někde budou stačit noviny, jinde karton nebo čtvrtka. Pro některé projekty naleznete vzorované (scrapbookové) papíry přímo v knížce. Holčičkám i klukům jistě udělá radost létající pterodaktyl, roztomilí zajíčci, quillingové sovičky, skládaný drak či upír z papírových ruliček, ale také průsvitní motýlci, vánoční rybičky, čtenář chameleon, bublinkové slůně a mnoho dalších zvířátek i legračních příšerek.

Soutěžní otázky:


1. Jak se jmenuje Žabákova nejlepší kamarádka?

2. Uveďte název "ostrova", kde žije Petr Pan.

3. Kolik hlav má Pohádkový drak z knihy Zvířátka z papíru - Bav se a tvoř?

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Slovart.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 8. prosince 2015.

Soutěž byla ukončena. Knižní balíček vyhrávají 
Iveta Kuzmaničová, Marcela Valendová a Eva Závodná. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
prastenec
0 To snad neprastenec 2015-11-25 19:18
Nechápu módu psaní s gramatickými chybami. Čeština je na tom už takhle bídně a začneme vydávat knihy s chybami? :cry: :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jiří Lojín
0 Odp.: To snad neJiří Lojín 2015-11-26 06:33
Máte na mysli knihy, které jsou psány záměrně deformovaným jazykem, nebo chyby nechtěné?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Prastenec
0 ZáměrněPrastenec 2015-11-26 12:30
Úvod knížky je šílený. Pak jsou ještě knížky Obrázky českých dějin... Čtením získává člověk nějaký cit. Co je dobře a co špatně a neusí si každé slovo odvozovat. Pokud ale budeme číst knihy psané špatně, tak nevím. Tento pokus o vtip nechápu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jiří Lojín
0 Odp.: ZáměrněJiří Lojín 2015-11-26 20:31
V této oblasti opravdu existují protichůdné názory. Pokud se týká například Obrázků, či správně Oprasku, podle mých zkušeností je čtou lidé, u nichž už nějaká jazyková újma nehrozí. Děti nebaví, ani pro ně nejsou určeny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Iveta K
0 výhraIveta K 2015-12-18 05:33
Dobrý den výhra včera v pořadku dorazila, děkuji za krasné knihy.krásné vánoce všem :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marcela Valendová
0 VýhraMarcela Valendová 2015-12-18 21:11
Moc a moc děkuji za krásné knížky pro děti! Výhra přišla velice rychle, děkuji!!! :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Eva Z
0 VýhraEva Z 2015-12-29 13:35
Moc děkuji za výhru, knížky v pořádku dorazily.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení