Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Krycí jméno Verity

1 1 1 1 1 (1 hlas)
kdhf

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o knihu Krycí jméno Verity, kterou pro vás věnovalo nakladatelství CooBoo. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte výtisk této knihy.

 

 

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství CooBoo

 

kjf

 

Cena v soutěži: 

kniha Krycí jméno Verity

 

kjdw

 

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala.

Když Verity chytne gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví.

A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají.

 

Soutěžní otázky: 

1. V kolika letech začala autorka psát historické příběhy?

2. Jaké má kniha rozměry?

3. Máte rádi svůj život? Všechny odpovědi budou správné.

 

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách CooBoo.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 5. října 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Edita Lazarová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
MartinaR
0 Odp.: Soutěž o knihu Krycí jméno VerityMartinaR 2015-10-01 17:16
Odpověď na otázku 1. neznám. Na stránkách CooBoo o ní není ani zmínka, nebo je to pseudonym?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Štěpán
0 Odp.: Soutěž o knihu Krycí jméno VerityŠtěpán 2015-10-01 19:55
to je tak, když nakladatel v průběhu času mění informace na webu. při zadání soutěže tam informace byla. Nuže napište tam co chcete, každý odpověď bude uznána. Ach jo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lenka
0 Odp.: Soutěž o knihu Krycí jméno VerityLenka 2015-10-08 12:03
Kdy můžu čekat vylosování výherce soutěže
o knihy Krycí jméno Verity?
Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o knihu Krycí jméno VerityMarta Šimečková 2015-10-09 14:59
Milá Lenko, výherce byl vyhlášen dnes, stejně tak výherci v několika dalších soutěžích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o komiks Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 1

  Ode dneška soutěžíme o knihu Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 1 z nakladatelství Crew. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení