Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro všechny milovníky filmu!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
logo beletrie 100x100
Rádi sledujete filmy? A chtěli byste se dozvědět něco více o historii kinematografie, o tom, jak se filmy natáčí a které snímky byste si neměli nechat ujít? Pak je právě pro vás určena naše nová soutěž, kterou pořádáme ve spolupráci s internetovým knihkupectvím Beletrie.eu! Jako výhry věnovalo do této soutěže tři zajímavé encyklopedie, které ocení všichni milovníci filmů. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a výhry mohou být vaše!Výhru do soutěže věnuje:


Internetové knihkupectví Beletrie

logo beletrie

V našem internetovém knihkupectví najdete knihy z různých nakladatelství. Zaměřujeme se nejen na knihy české i zahraniční krásné literatury, ale nabízíme pestrý sortiment knih pro děti, mládež a dospělé, encyklopedie, populárně naučnou literaturu, doplňkové učebnice, knihy věnované cestování nebo životnímu stylu, bohaté ilustrované knihy o umění a mnohé další. Naše ceny jsou nižší než u jiných internetových knihkupectví. Denně rozšiřujeme nabídku našeho on-line knihkupectví o nové zboží. Naším cílem je vytvořit pro Vás příjemné místo, které budete rádi navštěvovat a kam se budete rádi vracet.Výhry v soutěži:

1. cena: kniha 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete - vyhrává Petra RojíkováRozsáhlá barevná encyklopedie filmového umění od jeho počátků až po současnost, sestavená pod vedením významného filmového kritika a znalce Stevena Jaye Schneidera, zaplňuje po neocenitelném Slovníku zahraničních filmových herců konce XX. století Miloše Fikejze další citelnou mezeru v současné české knižní produkci. Knihu 1001 filmů jistě ocení nejen vybíraví fanoušci filmového plátna nebo studenti filmových oborů na vyšších středních a vysokých školách, ale i běžný čtenář a byť jen občasný návštěvník kina.

2. cena: kniha Jak číst film - vyhrává Jitka ŠopkováModerní encyklopedie. Stěžejní publikace Jamese Monaka je biblí všech milovníků filmu. Kniha Jak číst film přibližuje filmové umění i řemeslo, tradici i technologii, vysvětluje vztah filmu k ostatním druhům umění, jako jsou literatura, malířství, fotografie, televize, divadlo i hudba, a popisuje jeho výrazové prostředky: technologii, jazyk, teorii.  Zachycuje i ostatní elektronická média i nejnovější multimediální komunikační prostředky. V závěru uvádí chronologický vývoj,  bibliografii a rejstříky.

3. cena: kniha Film - vyhrává Petra VášováVývoj kinematografie a žánry filmové tvorby od avantgardy po animované snímky. Profily prací největších mezinárodních režisérů, recenze přelomových filmů. Zabývá se kinematografií ve světě od Austrálie po Zimbabwe. Kdo, co, kdy a kde životního cyklu filmu – od autorského záměru po první uvedení. Film - další díl mimořádně oblíbeného a atraktivně zpracovaného průvodnce obsahuje i speciální přílohu o československém filmu.
Soutěžní otázky:

1) Jaká je celková hodnota knih, o které hrajeme, pokud si je zakoupíte na stránkách Beletrie.eu?

2) Kolik knih, které napsal Paul Doherty, naleznete v nabídce tohoto knihkupectví?

3) Jakou vazbu má kniha Andersenovy pohádky?

Nápovědu hledejte na stránkách Beletrie.eu.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 4. 10. 2009.


Soutěž byla ukončena! Jména výherců jsou uvedena u jednotlivých výher. Všem gratulujeme!


Doporučujeme

Aktuality

 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté - vyhlášení vítězů

  Aktuální informace z 11. 5. 2017 - vyhlášení vítězů šestého ročníku Ceny česká kniha - čtěte dále.

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Famfrpál v průběhu věků

  Ode dneška soutěžíme o knihu Famfrpál v průběhu věků z nakladatelství Albatros Media. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení