Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž pro všechny milovníky filmu!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
logo beletrie 100x100
Rádi sledujete filmy? A chtěli byste se dozvědět něco více o historii kinematografie, o tom, jak se filmy natáčí a které snímky byste si neměli nechat ujít? Pak je právě pro vás určena naše nová soutěž, kterou pořádáme ve spolupráci s internetovým knihkupectvím Beletrie.eu! Jako výhry věnovalo do této soutěže tři zajímavé encyklopedie, které ocení všichni milovníci filmů. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a výhry mohou být vaše!Výhru do soutěže věnuje:


Internetové knihkupectví Beletrie

logo beletrie

V našem internetovém knihkupectví najdete knihy z různých nakladatelství. Zaměřujeme se nejen na knihy české i zahraniční krásné literatury, ale nabízíme pestrý sortiment knih pro děti, mládež a dospělé, encyklopedie, populárně naučnou literaturu, doplňkové učebnice, knihy věnované cestování nebo životnímu stylu, bohaté ilustrované knihy o umění a mnohé další. Naše ceny jsou nižší než u jiných internetových knihkupectví. Denně rozšiřujeme nabídku našeho on-line knihkupectví o nové zboží. Naším cílem je vytvořit pro Vás příjemné místo, které budete rádi navštěvovat a kam se budete rádi vracet.Výhry v soutěži:

1. cena: kniha 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete - vyhrává Petra RojíkováRozsáhlá barevná encyklopedie filmového umění od jeho počátků až po současnost, sestavená pod vedením významného filmového kritika a znalce Stevena Jaye Schneidera, zaplňuje po neocenitelném Slovníku zahraničních filmových herců konce XX. století Miloše Fikejze další citelnou mezeru v současné české knižní produkci. Knihu 1001 filmů jistě ocení nejen vybíraví fanoušci filmového plátna nebo studenti filmových oborů na vyšších středních a vysokých školách, ale i běžný čtenář a byť jen občasný návštěvník kina.

2. cena: kniha Jak číst film - vyhrává Jitka ŠopkováModerní encyklopedie. Stěžejní publikace Jamese Monaka je biblí všech milovníků filmu. Kniha Jak číst film přibližuje filmové umění i řemeslo, tradici i technologii, vysvětluje vztah filmu k ostatním druhům umění, jako jsou literatura, malířství, fotografie, televize, divadlo i hudba, a popisuje jeho výrazové prostředky: technologii, jazyk, teorii.  Zachycuje i ostatní elektronická média i nejnovější multimediální komunikační prostředky. V závěru uvádí chronologický vývoj,  bibliografii a rejstříky.

3. cena: kniha Film - vyhrává Petra VášováVývoj kinematografie a žánry filmové tvorby od avantgardy po animované snímky. Profily prací největších mezinárodních režisérů, recenze přelomových filmů. Zabývá se kinematografií ve světě od Austrálie po Zimbabwe. Kdo, co, kdy a kde životního cyklu filmu – od autorského záměru po první uvedení. Film - další díl mimořádně oblíbeného a atraktivně zpracovaného průvodnce obsahuje i speciální přílohu o československém filmu.
Soutěžní otázky:

1) Jaká je celková hodnota knih, o které hrajeme, pokud si je zakoupíte na stránkách Beletrie.eu?

2) Kolik knih, které napsal Paul Doherty, naleznete v nabídce tohoto knihkupectví?

3) Jakou vazbu má kniha Andersenovy pohádky?

Nápovědu hledejte na stránkách Beletrie.eu.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět tři otázky, odpovědi a své jméno s korespondenční adresou vyplňte do odpovědního formuláře. Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí. Odpovídejte nejpozději do 4. 10. 2009.


Soutěž byla ukončena! Jména výherců jsou uvedena u jednotlivých výher. Všem gratulujeme!


Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení