Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostí

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
dar

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o 2 knihy Můj život s úzkostí, které pro vás věnovalo nakladatelství Dybbuk. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte výtisk této knihy.

 

 

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Dybbuk

 

logo

 

Cena v soutěži: 

kniha Můj život s úzkostí

 

obal

 

Bestseler časopisu The New York Times, autobiografická kniha amerického žurnalisty Scotta Stossela je upřímnou a nic neskrývající zpovědí života s úzkostnou poruchou. Její autor, úspěšný novinář, ve svém nitru skrývá každodenní boj s mnoha fobiemi, jako je emetofobie (strach ze zvracení), astenofobie (strach ze ztráty vědomí), glossofobie (strach z mluvení na veřejnosti) či agorafobie a klaustrofobie, a s neracionálními strachy a obavami, které jej ochromují a velmi mu ztěžují život. Aby porozuměl tomu, co je s ním „špatně“, volí přístup značně zeširoka, počínaje starověkými názory na nemoci a léčebné postupy, přes Freuda až po vlastní zkušenosti s psychology a psychiatry a jimi předepisovanými léky. Autor promýšlí i rodinnou anamnézu a paralely s vlastními příbuznými, roli dědičnosti a prostředí. Nakonec se však se svými démony smiřuje, neboť na své pouti k vlastnímu vyléčení objevil mnohé klady, které mu jeho stav poskytuje a bez nichž si nedovede představit život. Tento průzkum vlastní duše je protkán i řadou směšných až absurdních příběhů, které v souvislosti se svými fobiemi Stossel zažil.

 

Soutěžní otázky: 

1. Stala se kniha bestsellerem časopisu The New York Times?

2. Kdo knihu napsal?

3. Jaké bylo autorovo povolání?

 

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách Dybbuk.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 29. září 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Lucie Chlumecká a Kateřina Veselá. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Markéta Kašpárková
+1 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíMarkéta Kašpárková 2015-09-08 18:35
Tak tahle kniha mě díky popisu obsahu hodně zaujala. S něčím takovým, co popisuje autor v knize se také poýkám. Jestli se na mě neusměje štěstí v soutěži, tak si ji určitě půjdu koupit. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
cibulinecka
0 soutěžcibulinecka 2015-09-18 14:35
Asi to bude velmi zajímavá kniha.Tak jako předchůdkyně,kd yž nevyhraji,půjdu si ji koupit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lucie Chlumecká
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíLucie Chlumecká 2015-10-15 12:00
Dekuji kniha v poradku dorazila uz se na ni tesim:-).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina Veselá
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíKateřina Veselá 2015-10-22 05:32
Knížka v pořádku dorazila. Děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Píseň z pytlíku na zvratky

  Ode dneška soutěžíme o knihu Píseň z pytlíku na zvratky z nakladatelství Argo. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení