Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostí

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
dar

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o 2 knihy Můj život s úzkostí, které pro vás věnovalo nakladatelství Dybbuk. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte výtisk této knihy.

 

 

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Dybbuk

 

logo

 

Cena v soutěži: 

kniha Můj život s úzkostí

 

obal

 

Bestseler časopisu The New York Times, autobiografická kniha amerického žurnalisty Scotta Stossela je upřímnou a nic neskrývající zpovědí života s úzkostnou poruchou. Její autor, úspěšný novinář, ve svém nitru skrývá každodenní boj s mnoha fobiemi, jako je emetofobie (strach ze zvracení), astenofobie (strach ze ztráty vědomí), glossofobie (strach z mluvení na veřejnosti) či agorafobie a klaustrofobie, a s neracionálními strachy a obavami, které jej ochromují a velmi mu ztěžují život. Aby porozuměl tomu, co je s ním „špatně“, volí přístup značně zeširoka, počínaje starověkými názory na nemoci a léčebné postupy, přes Freuda až po vlastní zkušenosti s psychology a psychiatry a jimi předepisovanými léky. Autor promýšlí i rodinnou anamnézu a paralely s vlastními příbuznými, roli dědičnosti a prostředí. Nakonec se však se svými démony smiřuje, neboť na své pouti k vlastnímu vyléčení objevil mnohé klady, které mu jeho stav poskytuje a bez nichž si nedovede představit život. Tento průzkum vlastní duše je protkán i řadou směšných až absurdních příběhů, které v souvislosti se svými fobiemi Stossel zažil.

 

Soutěžní otázky: 

1. Stala se kniha bestsellerem časopisu The New York Times?

2. Kdo knihu napsal?

3. Jaké bylo autorovo povolání?

 

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách Dybbuk.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 29. září 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají Lucie Chlumecká a Kateřina Veselá. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Markéta Kašpárková
+1 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíMarkéta Kašpárková 2015-09-08 18:35
Tak tahle kniha mě díky popisu obsahu hodně zaujala. S něčím takovým, co popisuje autor v knize se také poýkám. Jestli se na mě neusměje štěstí v soutěži, tak si ji určitě půjdu koupit. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
cibulinecka
0 soutěžcibulinecka 2015-09-18 14:35
Asi to bude velmi zajímavá kniha.Tak jako předchůdkyně,kd yž nevyhraji,půjdu si ji koupit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lucie Chlumecká
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíLucie Chlumecká 2015-10-15 12:00
Dekuji kniha v poradku dorazila uz se na ni tesim:-).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina Veselá
0 Odp.: Soutěž o 2 knihy Můj život s úzkostíKateřina Veselá 2015-10-22 05:32
Knížka v pořádku dorazila. Děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Víkend 3. - 5. března 2017 bude opět ve znamení knih!

  Ostravský knižní veletrh bývá každoročně první z akcí, které pravidelně sledujeme a o kterých čtenáře stránek www.vaseliteratura.cz informujeme. Jeho začátek v prvních březnových dnech evokuje představu jara, a i když čtení není závislé na ročním období, je jaro znamení obrody a nového začátku, který je dobré podpořit setkáním s literaturou a s lidmi okolo ní.

  Číst dál...  
 • Únorová Pevnost láká na zombíky

  Opět tu máme nový rok a s ním i první letošní Pevnost. Únorový výtisk tohoto časopisu láká svou obálkou na film Resident Evil, který v těchto dnech vstupuje do kin. Hlavní článek se věnuje právě této zombíkářské klasice a nezapomíná ani na několik knih S. D. Perryové. Rozhodně si zaslouží pozornost, protože patří k těm lepším kouskům ze světa herních příběhů.

  Číst dál...  

Doporučujeme

icon 10x10px eKNIHOVNA.cz – knihy, noviny, časopisy 24 hodin denně.
icon 10x10px KURZY ANGLIČTINY Navštivte ukázkovou hodinu zdarma!

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Polární pohádka

  Ode dneška soutěžíme o knihu Polární pohádka z nakladatelství Portál. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení