Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Hedvábník

1 1 1 1 1 (4 hlasů)
dar

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o knihu Hedvábník, kterou pro vás věnovalo nakladatelství Albatros Media. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte výtisk tohoto duchovního díla.

 

 

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Albatros Media

 

logo

 

 

Cena v soutěži: 

jeden výtisk knihy Hedvábník

 

obal

 

Druhý detektivní román kritikou ceněného Roberta Galbraitha (pseudonym J.  K. Rowlingové) s názvem Hedvábník má ambice navázat na fenomenální úspěch Volání Kukačky. Nový případ soukromého detektiva Cormorana Strika vydá nakladatelství Plus 19. února 2015.

Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal.

 

Soutěžní otázky: 

1. Kolik je plánovaných dílů s detektivem Cormoranem Strikem? (Stačí Váš tip, u této otázky uznáme všechny odpovědi jako správné.)

2. Kdo se skrývá za pseudonymem Robert Galbraith?

3. Po kom pátrá v knize Hedvábník detektiv Strike?

 

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Albatros Media.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. března 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Iveta Ladnarová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 13:01
Moc by mě zajímalo, kde je na stránkách Albatros Media odpověď na první otázku... Hledala jsem dlouho (i všude jinde), ale tohle jsem opravdu nikde nevyčetla... Škoda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkDagmar 2015-02-17 13:38
He, he, na webu paní Rowlingový jsem se dočetla, že snad budou tři, víc ne. Pravdou je, že Albatros o tom mlčí. Redakce, ty nám dáváš ale těžký otázky. Jakmile se začneš ptát na číslo pasu, přestávám soutěžit.

Ale stejně, máte možnost vyhrát knihu, tak taky trochu mákněte, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 13:42
Hledala jsem to asi půl hodiny... To už jsem si mákla, ne ;-)?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkDagmar 2015-02-17 18:41
Tak to jste si teda mákla řácky.

Lobuju u redakce za to, aby Kateřina P. vyhrála. Ale asi to nebude tak jednoduchý. Ale bylo by to rozhodně milý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 19:34
Děkuji, Dagmar, jste milá!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
xxkouckaxx
0 Odp.: Soutěž o knihu Hedvábníkxxkouckaxx 2015-02-20 07:44
já prolézala internet skoro půl dne a našla jsem jen dva odkazy - jeden uvádí 8 knih , druhý 7 knih :sad: a teď čerte raď !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkMarta Šimečková 2015-02-20 12:08
Milí čtenáři, omlouvám se Vám za komplikace při soutěžení. Ani mně se nepodařilo dohledat odpověď na první otázku na stránkách Albatros Media. Z toho důvodu u první otázky uznáme všechny odpovědi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marian R.
0 Cormoran Strike - 7 knihMarian R. 2015-02-21 20:50
"Rowlingová svého času oznámila, že Cormoranu Strikeovi hodlá věnovat celkem sedm knih.
viz http://kultura.idnes.cz/j-k-rowlingova-robert-galbraith-hedvabnik-silkworm-recenze-p42-/literatura.aspx?c=A150213_164915_literatura_vha
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Zuzana Dašková
+1 uffZuzana Dašková 2015-02-22 21:31
půl dne hledám na netu kolik tech knih bude, někde píší že budou 3, jinde 7, a jeste jsem našla i osm. Stále váhám co napsat jako odpoved. nakonec jsem zvolila sedm neb to jsem našla nekde i na anglickém webu (přestože angličtinu ovládám velmi špatně). no a když odpověd odešlu, všimnu si komentářů pod soutěží :D kdybych byla bývala bystřejší, ušetřila bych si čas. ale jsem ráda že v tom nejsem sama a hlavně že má odpověd je správná :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: uffDagmar 2015-02-23 16:51
dá se říct, že první otázka je zcela v duchu knihy, o kterou se soutěží. zapeklitá a téměř neřešitelná, jak to tak v detektivce má být.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Program veletrhu Svět knihy 2018 je venku. Na co se můžete těšit?

  Na co se na letošním Světě knihy těšit? „Na Světě knihy nás letos čeká dost zajímavých věcí,“ říká Jiří Pavlovský z nakladatelství Crew. „Především tam budeme představovat sérii Znovuzrození hrdinů DC, největší komiksovou akci u nás, a i první tituly z téhle řady – a čím lepším začít, než Batmanem?“ 

  Číst dál...  
 • Kniha ti sluší 2018: Světový (tý)den knihy a autorských práv se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách, zapojí se řada autorů i nakladatelů

  Další ročník osvětové kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů Kniha ti sluší podporující českou knižní kulturu se blíží – od 23. do 29. dubna se bude slavit v knihkupectvích i knihovnách po celé České republice. Zapojí se do něj celá řada autorů i nakladatelů. Jedním z letošních témat je ochrana autorských práv. Pro všechny příznivce knížek a čtení je připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude během trvání kampaně uplatnitelný ve všech spřízněných knihkupectvích. SČKN připravilo také soutěž pro třídní kolektivy ze základních škol, kterou společně s dětskými autory Janou Klimentovou, Hynkem Klimkem a Tomášem Němečkem vyhlásí 23. dubna od 10.00 v Paláci knih Luxor. Tváří letošního ročníku se stal oblíbený youtuber Kovy.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení