Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Hedvábník

1 1 1 1 1 (4 hlasů)
dar

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o knihu Hedvábník, kterou pro vás věnovalo nakladatelství Albatros Media. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte výtisk tohoto duchovního díla.

 

 

 

 

Výhru do soutěže věnovalo:

nakladatelství Albatros Media

 

logo

 

 

Cena v soutěži: 

jeden výtisk knihy Hedvábník

 

obal

 

Druhý detektivní román kritikou ceněného Roberta Galbraitha (pseudonym J.  K. Rowlingové) s názvem Hedvábník má ambice navázat na fenomenální úspěch Volání Kukačky. Nový případ soukromého detektiva Cormorana Strika vydá nakladatelství Plus 19. února 2015.

Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal.

 

Soutěžní otázky: 

1. Kolik je plánovaných dílů s detektivem Cormoranem Strikem? (Stačí Váš tip, u této otázky uznáme všechny odpovědi jako správné.)

2. Kdo se skrývá za pseudonymem Robert Galbraith?

3. Po kom pátrá v knize Hedvábník detektiv Strike?

 

Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Albatros Media.

 

Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. března 2015.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Iveta Ladnarová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 13:01
Moc by mě zajímalo, kde je na stránkách Albatros Media odpověď na první otázku... Hledala jsem dlouho (i všude jinde), ale tohle jsem opravdu nikde nevyčetla... Škoda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkDagmar 2015-02-17 13:38
He, he, na webu paní Rowlingový jsem se dočetla, že snad budou tři, víc ne. Pravdou je, že Albatros o tom mlčí. Redakce, ty nám dáváš ale těžký otázky. Jakmile se začneš ptát na číslo pasu, přestávám soutěžit.

Ale stejně, máte možnost vyhrát knihu, tak taky trochu mákněte, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 13:42
Hledala jsem to asi půl hodiny... To už jsem si mákla, ne ;-)?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkDagmar 2015-02-17 18:41
Tak to jste si teda mákla řácky.

Lobuju u redakce za to, aby Kateřina P. vyhrála. Ale asi to nebude tak jednoduchý. Ale bylo by to rozhodně milý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina P
0 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkKateřina P 2015-02-17 19:34
Děkuji, Dagmar, jste milá!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
xxkouckaxx
0 Odp.: Soutěž o knihu Hedvábníkxxkouckaxx 2015-02-20 07:44
já prolézala internet skoro půl dne a našla jsem jen dva odkazy - jeden uvádí 8 knih , druhý 7 knih :sad: a teď čerte raď !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu HedvábníkMarta Šimečková 2015-02-20 12:08
Milí čtenáři, omlouvám se Vám za komplikace při soutěžení. Ani mně se nepodařilo dohledat odpověď na první otázku na stránkách Albatros Media. Z toho důvodu u první otázky uznáme všechny odpovědi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marian R.
0 Cormoran Strike - 7 knihMarian R. 2015-02-21 20:50
"Rowlingová svého času oznámila, že Cormoranu Strikeovi hodlá věnovat celkem sedm knih.
viz http://kultura.idnes.cz/j-k-rowlingova-robert-galbraith-hedvabnik-silkworm-recenze-p42-/literatura.aspx?c=A150213_164915_literatura_vha
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Zuzana Dašková
+1 uffZuzana Dašková 2015-02-22 21:31
půl dne hledám na netu kolik tech knih bude, někde píší že budou 3, jinde 7, a jeste jsem našla i osm. Stále váhám co napsat jako odpoved. nakonec jsem zvolila sedm neb to jsem našla nekde i na anglickém webu (přestože angličtinu ovládám velmi špatně). no a když odpověd odešlu, všimnu si komentářů pod soutěží :D kdybych byla bývala bystřejší, ušetřila bych si čas. ale jsem ráda že v tom nejsem sama a hlavně že má odpověd je správná :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Dagmar
0 Odp.: uffDagmar 2015-02-23 16:51
dá se říct, že první otázka je zcela v duchu knihy, o kterou se soutěží. zapeklitá a téměř neřešitelná, jak to tak v detektivce má být.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Cena Česká kniha pošesté

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  
 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Nejkrásnější výlety na tajemná místa

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Nejkrásnější výlety na tajemná místa z nakladatelství Universum. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení