Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 audioknihy Plzeňské mordy

1 1 1 1 1 (1 hlas)
il

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o 3 audioknihy Plzeňské mordy, které pro vás věnovala Audiotéka. Správně zodpovězte tři soutěžní otázky, a budete-li patřit mezi vylosované, získáte kód pro stažení elektronické verze na stránkách audioteka.cz

 

 

Výhru do soutěže věnovalo vydavatelství:


Audiotéka


logoCena v soutěži:

3x audiokniha Plzeňské mordy


audiokniha


Plzeňské mordy - audiokniha obsahuje dramatizaci historické detektivní povídky, jejímž autorem je Vlastimil Vondruška. Účinkují: Jaromír Meduna, Jan Meduna, Lukáš Hlavica, Otakar Brousek, Václav Vydra, Miloš Hlavica, Magdaléna Borová, Petr Lněnička a Zdeňka Sajfertová. Dramaturgie, produkce a režie: Jindřiška Nováková.

Případ plzeňských mordů je úvodním příběhem knižní řady Letopisy Královské komory. Odehrává se v polovině 16. století, za vlády Ferdinanda I. Habsburského. Děj se zasazen do města Plzně. Při vyšetřování několika záhadných vražd se poprvé setkává královský písař z Prahy - Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem, bakalářem Petrem Korcem. Díky jeho pomoci se mu podaří vyváznout zdravý z velmi ošemetné situace, a navíc společně odhalí intriky proti králi. Děj je zasazen do atraktivního prostředí renesančního města s honosnou radnicí na rynku a křivolakými uličkami, v nichž žijí zámožní měšťané, stejně jako chudí řemeslníci, tovaryši, šenkýři a hampejznice. Důležité místo v příběhu však patří i zvláštní postavě podivného poustevníka a také romantické lásce. A jak to v románech Vlastimila Vondrušky nemůže být jinak, rozuzlení je opravdu překvapující.
Soutěžní otázky:


1. Kdo je autorem historické detektivní povídky, o jejichž "audiopodobu" soutěžíme?

2. Uveďte jméno interpreta role královského písaře Jiřího Adama z Dobronína v audioknize Plzeňské mordy?

3. Co znamená slovo šmukýř?Odpovědi na otázky naleznete na stránkách vydavatelství Audiotéka.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. února 2015.

Soutěž byla ukončena. Audioknihu vyhrávají 
Tereza Cízová, Vladimíra Komendová a Sylva Tobiášová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimíra Komendová
+1 Odp.: Soutěž o 3 audioknihy Plzeňské mordyVladimíra Komendová 2015-02-03 09:26
Dobrý den,kód ke stažení jsem obdržela,všechn o probělo úspěšně.Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Tereza Cízová
+2 SoutěžTereza Cízová 2015-02-03 09:35
Dobrý den, knihu už mám staženou do počítače :roll: Moc děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Sylva Tobiášová
+1 Odp.: SoutěžSylva Tobiášová 2015-02-09 21:33
Děkuji, knihu jsem obdržela.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   
 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení