Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Až na krev

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Dnešním dnem začíná soutěž o knihu Williama Styrona Až na krev, kterou pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta. Uveďte tři správné odpovědi na tři soutěžní otázky, a pokud budete patřit mezi vylosované, můžete se těšit výhru.

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Mladá fronta

logoCena v soutěži:

5x kniha Až na krev

knihaPovídková sbírka Až na krev s podtitulem "Pět povídek o námořní pěchotě" představuje soubor textů amerického spisovatele Williama Styrona (1925-2006), jež dosud nebyly nikdy vydány knižně. Všechny čerpají ze zkušeností, které Styron vstřebal během služby u této elitní zbraně amerických ozbrojených sil nejprve v závěru 2. světové války jako dobrovolník a poté jakožto odvedenec, když ho úřady v roce 1951 povolaly do války v Koreji. Svorníkem protiválečně až pacifisticky laděných krátkých próz autora bytostně ukotveného v tradici amerického Jihu je ambivalence, neboť Styron v nich dává najevo odpor individualisticky a intelektuálně založeného jedince vůči bezduché moci a síle a zároveň prozrazuje fascinaci obecně lidskou schopností obětovat se pro nadosobní vyšší princip.
Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti byl William Styron?

2. Jak zní podtitul povídkové knihy Až na krev?

3. Kterou další knihu Williama Styrona vydalo nakladatelství Mladá fronta?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 7. listopadu 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Verča Brandejská, Ivana Horová, Kristýna Maláčová, Josef Řezníček a Pavel Kovačík. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kristýna
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevKristýna 2015-01-09 10:56
Kniha dorazila v pořádku, děkuji za krásnou výhru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Josef Řezníček
0 Až na krevJosef Řezníček 2015-01-09 16:09
Kniha "Až na krev" dnes dorazila. Potěšila. Díky moc, už se těším, až se začtu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
vlahy
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevvlahy 2015-01-19 08:09
Moc děkuji za výhru, v pořádku dorazila :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  
 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení