Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 5 knih Až na krev

1 1 1 1 1 (6 hlasů)
il

Dnešním dnem začíná soutěž o knihu Williama Styrona Až na krev, kterou pro vás do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta. Uveďte tři správné odpovědi na tři soutěžní otázky, a pokud budete patřit mezi vylosované, můžete se těšit výhru.

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:


Mladá fronta

logoCena v soutěži:

5x kniha Až na krev

knihaPovídková sbírka Až na krev s podtitulem "Pět povídek o námořní pěchotě" představuje soubor textů amerického spisovatele Williama Styrona (1925-2006), jež dosud nebyly nikdy vydány knižně. Všechny čerpají ze zkušeností, které Styron vstřebal během služby u této elitní zbraně amerických ozbrojených sil nejprve v závěru 2. světové války jako dobrovolník a poté jakožto odvedenec, když ho úřady v roce 1951 povolaly do války v Koreji. Svorníkem protiválečně až pacifisticky laděných krátkých próz autora bytostně ukotveného v tradici amerického Jihu je ambivalence, neboť Styron v nich dává najevo odpor individualisticky a intelektuálně založeného jedince vůči bezduché moci a síle a zároveň prozrazuje fascinaci obecně lidskou schopností obětovat se pro nadosobní vyšší princip.
Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti byl William Styron?

2. Jak zní podtitul povídkové knihy Až na krev?

3. Kterou další knihu Williama Styrona vydalo nakladatelství Mladá fronta?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Mladá fronta.


Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 7. listopadu 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Verča Brandejská, Ivana Horová, Kristýna Maláčová, Josef Řezníček a Pavel Kovačík. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Kristýna
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevKristýna 2015-01-09 10:56
Kniha dorazila v pořádku, děkuji za krásnou výhru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Josef Řezníček
0 Až na krevJosef Řezníček 2015-01-09 16:09
Kniha "Až na krev" dnes dorazila. Potěšila. Díky moc, už se těším, až se začtu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
vlahy
0 Odp.: Soutěž o 5 knih Až na krevvlahy 2015-01-19 08:09
Moc děkuji za výhru, v pořádku dorazila :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Cena Česká kniha pošesté

  Aktuální informace z 28. 4. 2017 - tři nominované knihy - čtěte dále. Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  
 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Nejkrásnější výlety na tajemná místa

  Ode dneška soutěžíme o tři výtisky knihy Nejkrásnější výlety na tajemná místa z nakladatelství Universum. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení