Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu Mág

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Vyhlašujeme soutěž o knihu Johna Fowlese Mág, kterou pro vás věnovalo nakladatelství Kniha Zlín. Zapojte se do soutěže správnými odpověďmi na tři soutěžní otázky, a pokud budete vylosováni, kniha bude vaše.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Kniha Zlín


logoCena v soutěži:

1x kniha Mág


kniha

 


Román Mág (The Magus, 1965) je nejrozsáhlejší prozaické dílo Johna Fowlese. V roce 1977 se román dočkal přepracovaného vydání s autorskou předmluvou. Mág se patrně nejvýrazněji ze všech Fowlesových literárních textů vzpírá jednoznačnému žánrovému zařazení a interpretaci – v předmluvě k přepracovanému vydání autor sice prozradil původně zamýšlený titul knihy, The Godgame, Božská hra, čímž částečně naznačil určité interpretační možnosti, přiznal se k některým literárním i neliterárním inspiracím, zároveň ale přirovnal román k psychologickému testu bez jediného „správného“ řešení. Příběh mladého středostavovského absolventa literárních studií na Oxfordské univerzitě Nicholase Urfa začíná a končí v Londýně, jeho převážná část se však odehrává na relativně izolovaném řeckém ostrově Fraxos (řecky „Oplocený ostrov“), kam Nicholas přijíždí vyučovat angličtinu na chlapecké internátní škole. Osamělý a stereotypní život Nicholase přivede k setkání s řeckým boháčem Mauricem Conchisem, obývajícím vilu na jednom z mysů ostrova. Conchis postupně Nicholase zapojuje do mnoha peripetií jakéhosi experimentálního dramatu, zároveň uhrančivého i nelítostného, v němž se stírají hranice mezi realitou a fantazií a řád vymezený běžnými pravidly lidského chování přestává platit.
Soutěžní otázky:


1. Jak se jmenuje román Mág v anglickém originále?

2. Uveďte název knihy Johna Fowlese, podle které byl natočen stejnojmenný film s Meryl Streepovou a Jeremym Ironsem v hlavních rolích.

3. Kdo je autorem překladu do češtiny románu Mág?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Kniha Zlín.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 4. září 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Pavel Horký. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Lela
+3 Odp.: Soutěž o knihu MágLela 2014-09-05 14:15
Kdy bude vyhlášen výherce? a také výherci letní soutěže... nějak to usnulo? :eek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
jarda
+2 soutěžejarda 2014-09-13 14:48
To bylo soutěží, ale výherci žádní!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Martina
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágMartina 2014-09-14 10:42
teď už nejsou ani ty soutěže :sad: A já tak ráda soutěžím :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
tetina
+1 soutěžetetina 2014-09-15 11:45
Škoda, že ani po šesti týdnech od konce soutěží nejsou výsledky :sad:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lilith
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágLilith 2014-09-15 15:03
Ani na zprávu na FB nikdo nereagoval - celé to působí značně nedůvěryhodně. Hola, redakce, nějak to pořešte :-) Tolik lidí čeká... a vy nás napínáte!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jiří Lojín
+1 Odp.: Soutěž o knihu MágJiří Lojín 2014-09-15 17:39
Vážení čtenáři a soutěžící. Prosím vás o strpení, bohužel se vyskytly neočekávané problémy. Řešíme je, může to chvíli trvat, ale soutěže budou vyhlášeny a budou pokračovat dále. Pokud se týká korespondence, v sekci redakce je uveden jak redakční, tak i můj mail. Na tyto maily odpovídám obratem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Lilith
0 Odp.: Soutěž o knihu MágLilith 2014-09-15 20:00
Když mně nebylo jasné, kdo to tu vede :-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
+2 Odp.: Soutěž o knihu MágMarta Šimečková 2014-09-16 09:45
Milí čtenáři,
omlouvám se Vám za prodlení ve vyhlašování výherců. Už by mělo být zase vše při starém. Dnes jsme vyhlásili výherce ve zbývajících soutěžích a také domlouváme soutěže nové. Už brzy se tak budete moci zúčastnit dalších soutěží o knižní novinky z řady českých nakladatelství. Aktuální soutěže můžete také sledovat na našich FB stránkách, kde na ně budeme pravidelně odkazovat.
M. Š.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Soutěž

 • Soutěž o knihu Kamínek

  Ode dneška soutěžíme o knihu Kamínek z nakladatelství Albatros. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení