Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Kat lidumil

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o tři výtisky knihy Kat lidumil, kterou pro vás věnovalo internetové knihkupectví bux.cz. Tři otázky a tři správné odpovědi a jedna z výher může být vaše.

 


Výhru do soutěže věnovalo internetové knihkupectví:

bux.cz

logo


Cena v soutěži:

3x kniha Kat lidumil

knihaNový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, znalcem mineralogie a významným sběratelem. Obdiv k tak mimořádnému člověku cítil také i sám J. W. Goethe. I zásluhou tohoto přátelství se Jan Huss stal nakonec správcem sbírek kancléře Metternicha na zámku Kynžvart.
Soutěžní otázky:


1. Který spisovatel, scenárista a režisér je autorem knihy Kat lidumil, o kterou ode dneška soutěžíme?

2. Jak se jmenuje historická postava kata, které se věnuje kniha Kat lidumil?

3. Kolik stran obsahuje kniha Kat lidumil?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách internetového knihkupectví bux.cz.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 26. srpna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Vojtěch Holeš, Vladimíra Humhejová a Majka Kopečná. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
vladimíra humhejová
0 výhravladimíra humhejová 2014-09-24 14:43
Děkuji Vám za zaslání výhry Kat lidumil.
Dnes 24.9.2014 byla doručena.
Moc děkuji ,kniha od Vondrušky vždy potěší.
Děkuji Humhejová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Joijtěch Holeš
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Kat lidumilJoijtěch Holeš 2014-09-24 17:21
Mnohokrát děkuji za výhru, dnes přišla vpořádku. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Soutěže

Aktuality

 • Nominace na ceny Magnesia Litera za rok 2017

  Blíží se vyhlášení ceny Magnesia Litera za rok 2017. Jistě Vás zajímá, které tituly byly nominovány. V tiskové zprávě byly nominace již zveřejněny. Zde si je můžete spolu s fotografií některých nominovaných autorů prohlédnout.

  Číst dál...  
 • Hlasujte pro svou oblíbenou knihu v Ceně čtenářů Magnesia Litera

  Vážení a milí čtenáři,

  literární ocenění Mgnesia Litera za rok 2017 se bude udělovat 4. dubna 2018. Jako každým rokem ji můžete sledovat v přímém přenosu České televize. Chcete-li aktivně vyjádřit, která kniha byla pro Vás ta nej, máte možnost se zapojit a hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Vybírat lze z prózy, poezie i knih pro děti. Hlasovat můžete do 31. března 2018 ZDE.

   

   

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

  Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

  Číst dál...  
 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  

Přihlášení