Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Kat lidumil

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Ode dneška po tři týdny soutěžíme o tři výtisky knihy Kat lidumil, kterou pro vás věnovalo internetové knihkupectví bux.cz. Tři otázky a tři správné odpovědi a jedna z výher může být vaše.

 


Výhru do soutěže věnovalo internetové knihkupectví:

bux.cz

logo


Cena v soutěži:

3x kniha Kat lidumil

knihaNový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, znalcem mineralogie a významným sběratelem. Obdiv k tak mimořádnému člověku cítil také i sám J. W. Goethe. I zásluhou tohoto přátelství se Jan Huss stal nakonec správcem sbírek kancléře Metternicha na zámku Kynžvart.
Soutěžní otázky:


1. Který spisovatel, scenárista a režisér je autorem knihy Kat lidumil, o kterou ode dneška soutěžíme?

2. Jak se jmenuje historická postava kata, které se věnuje kniha Kat lidumil?

3. Kolik stran obsahuje kniha Kat lidumil?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách internetového knihkupectví bux.cz.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 26. srpna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrávají 
Vojtěch Holeš, Vladimíra Humhejová a Majka Kopečná. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
vladimíra humhejová
0 výhravladimíra humhejová 2014-09-24 14:43
Děkuji Vám za zaslání výhry Kat lidumil.
Dnes 24.9.2014 byla doručena.
Moc děkuji ,kniha od Vondrušky vždy potěší.
Děkuji Humhejová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Joijtěch Holeš
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Kat lidumilJoijtěch Holeš 2014-09-24 17:21
Mnohokrát děkuji za výhru, dnes přišla vpořádku. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Doporučujeme

Aktuality

 • Humbook 2017

  V loňském roce se uskutečnil první ročník literárního festivalu Humbook, který lákal především příznivce oblíbeného stylu Young adult. Pořadatelství se ujala nakladatelství Fragment a CooBoo.

  Číst dál...  
 • Cena Česká kniha pošesté

  Cena Česká kniha je opět tady, tentokrát již 6. ročník. Každoročně vás informujeme o knihách, nominovaných na vítězství, postupně tak, jak se zužuje jejich výběr. V šestém ročníku došlo k jedné zásadní změně, o níž se dočtete v následujícím textu, převzatém z tiskové zprávy organizátora.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Doporučujeme

icon 10x10px Atraktivní práce pro všechny, kteří si věří.
icon 10x10px SMS zdarma do všech sítí.

Soutěž

 • Soutěž o knihu Závěje

  Ode dneška soutěžíme o knihu Závěje z nakladatelství Kniha Zlín. Pokud správně zodpovíte tři jednoduché soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování, kniha bude vaše.

  Číst dál...

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení