Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o 3 knihy Černý démant

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Nový den - nová soutěž! Zapojte se do dnešní soutěže, ve které můžete vyhrát jeden ze tří výtisků knihy Martina Walkera Černý démant, kterou vydalo a do soutěže věnovalo nakladatelství Dokořán.

 

 


Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Dokořán


logo

 

Cena v soutěži:

3x kniha Černý démant

knihaTřetí detektivní román spisovatele, novináře a politologa Martina Walkera a jeho hrdiny, policisty Bruna. Příběh se odehrává v St Denis, městečku v nádherné krajině francouzského jihozápadu, kde si lidé dovedou užívat dobrého jídla a pití. Tentokrát se zápletka románu točí okolo lanýžů, zlatého hřebu francouzské gastronomie, a rostoucí rivality mezi vietnamskými a čínskými gangy imigrantů. A když je zavražděn Brunův přítel, bývalý agent francouzské zpravodajské služby, vkrádá se do navýsost aktuálního děje temná francouzská minulost války ve Vietnamu, kdy se Francie zapletla do spolupráce se zločineckými gangy a obchodem s opiem. Venkovská idyla se postupně mění v politický thriller. Rozuzlení je nečekané, a ačkoliv jsou všechny stopy známé, jedině Bruno Courreges je dovede správně přečíst...
Soutěžní otázky:


1. Jak zní celé jméno hlavního představitele knihy Černý démant?

2. V kterém roce se narodil autor knihy Černý démant Martin Walker?

3. Jak zní původní název knihy Černý démant?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Dokořán.Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 1. srpna 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává 
Olga Holubová, Andrea Spoustová a Zuzana Šmídová. Gratulujeme!

 

Komentáře   

 
Vladimír
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Černý démantVladimír 2014-07-29 16:41
O kolik těchto knih se tedy vlastně soutěží? V nadpisu o tři, ale "cena v soutěži" je jen jedna? Ups! :eek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Marta Šimečková
0 Odp.: Soutěž o 3 knihy Černý démantMarta Šimečková 2014-07-30 10:50
Milý Vladimíre, děkuji za upozornění. Soutěží se o 3 výtisky. V zadání soutěže jsem tento údaj už opravila.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Vladimír
+1 Odp.: Soutěž o 3 knihy Černý démantVladimír 2014-07-30 17:33
Díky, to je ta lepší varianta. :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Aktuality

 • Partonyma – nová čísla časopisu ke stažení a o připravované antologii

  Literární časopis Partonyma, založený v roce 2012, prochází již od závěru minulého roku řadou proměn. Poslední dvě čísla vyšla v menším formátu a celkově novém designu, což ovšem není nejpodstatnější změnou. Tato tzv. „černá řada“ (podle nové podoby obálky) je nyní, kromě klasické tištěné verze, uvolněna ke stažení ve formátu PDF zcela zdarma. Jedná se o dvojčíslo 19 - 20 na téma Umění zločinu / Zločinné umění a o dvojčíslo 21 – 22 na téma Meze textu / Meze prostoru.

  Číst dál...  
 • V šestém ročníku Ceny Česká kniha zvítězil Jiří Hájíček

  Závěrečná tisková zpráva šestého ročníku Ceny česká kniha, která oficiálně oznamuje vítěze, je již k dispozici. V následujících odstavcích si ji můžete přečíst.

  Číst dál...  

Doporučujeme

Nové komentáře

Z čtenářského deníku

 • Drašar

  Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

  Číst dál...  
 • Biblický příběh, který se odehrává na americkém venkově

  John Steinbeck se narodil roku 1902 v Kalifornii. Vystřídal mnoho různých profesí a získané zkušenosti potom uplatňoval ve svých knihách. Patřil k autorům takzvané ztracené generace zažil první světovou válku a ve svých dílech popisuje bídu, které byl svědkem. Vyzdvihuje krásu kalifornské krajiny a sílu lidského ducha, naopak silně kritizuje násilí, zákeřnost a vypočítavost. Získal Pulitzerovu cenu i Nobelovu cenu za literaturu. Mezi jeho nejznámější knihy patří Hrozny hněvu, O myších a lidech, Pláň Tortilla a právě Na východ od ráje

  Číst dál...  

Přihlášení